Çocuklar için Ev Yapımı Müzik Aletleri

2.2.19Okul Öncesi Çalışmaları
Çocuklar için Ev Yapımı Müzik Aletleri

Ev yapımı müzik aletleri yapmak, sesle deneme yapmanın eğlenceli bir yoludur. Bunların hepsi evden ya da yerel marketten ucuz ürünler kullanarak bir araya getirilebilir. Ebeveyn iseniz, muhtemelen çocukların gürültü yapmayı sevdiğini biliyorsunuzdur. Bununla birlikte hiçbir hata yapmayın, müzik aleti çalarken hayatlarının geri kalanında alacağı deneyimleri öğreniyor ve geliştiriyorlar. Okul öncesi çalışmalara bir etkinlik daha yazılmıştır.

1- Ev Yapımı Davul: Çocuklar için yoğurt kaplarından yapılacak olan davul çalgısıdır. Teneke kutuda olabilir. Bunları balonlarla kaplanır.
Okul Öncesi Çalışmaları 1
2- Çocuklar için Evde Marakas Müzik Aleti Yapımı: Hem yetişkinler, hemde çocuuklar için eğlenceli bir projedir. 2 tane plastik su şişesinden Afrika müzik çalgısı yapılır. Şişelerin içlerine kuru pirinç, mercimek gibi baklayatlar konulur. Ağız kısımları sıkıca kapatılır. Rulo şeklinde kartonlar şişelerin kapak kısımlarına silikon ile yapıştırılır. Üzeri koyu mavi guaj veya yağlı boya ile boyanır. 
Okul Öncesi Çalışmaları 2
3- Ev Yapımı Oyuncak Korna Müzik Aleti Yapımı: Çocuklar için evdeki malzemeleri kullanarak yapılacak olan çalgı aletidir. Gerekli malzemeler; yarım metre uzunluğunda boru, boru temizleyici, huni ve tellerdir. Yapım aşamaları resimde gösterilmiştir.
Okul Öncesi Çalışmaları 3
Sonraki Konu: Ballı Limonlu Su  

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder