Ballı Limonlu Su

Sağlık
Ballı Limonlu Çay

Hem bal hem de limon, tipik olarak, yemeklerin ve içeceklerin tadını çıkarmak için kullanılan popüler yiyeceklerdir. Bal arıları ve diğer bazı böcekler tarafından üretilen kalın, tatlı bir sıvıdır, ancak bal arıları tarafından üretilen tür en çok bilinen yöntemdir.

Genellikle işlenmiş şeker için doğal bir ikame olarak kullanılır ve ayrıca cilt yaralarını ve yanıklarını tedavi etmek gibi bazı terapötik kullanımlara sahiptir.
Limonlar, öncelikle turta suyu için üretilmiş turunçgillerdir. Kağıt hamuru ve kabuğu da kullanılabilir. Bu keskin meyvenin sağlık açısından sağladığı faydaların çoğu, yüksek C vitamini ve diğer faydalı bitki bileşimlerinden kaynaklanmaktadır. Bu iki malzemenin bir içecek içinde birleştirilmesinin, sindirim sorunları, akne ve kilo alımı dahil olmak üzere uzun bir yaygın hastalık listesine yardımcı olabileceği inancı yaygındır.

Bal ve limonların sağlığa yararlı yararları ve faydalı uygulamaları olmasına rağmen, ballı limon suyuyla ilgili tüm iddialar bilim tarafından desteklenmez. Bal ve limon, bazı sağlık yararları olan popüler maddelerdir. Bununla birlikte, bal ve limonun bir araya getirilmesi hakkındaki tüm sağlık iddiaları bilim tarafından desteklenmemektedir. Balın Limon Suyuyla Karışımı Sağlığı Çeşitli Şekillerde İyileştirebilir. Hem limon hem de bal, bilimsel çalışmalarla desteklenen sağlık yararları sağlar.

İkisini lezzetli bir içecekle birleştirmek de bazı avantajlar sağlayabilir. Kilo kaybı ile yardımcı olabilir
Ballı limon suyu da dahil olmak üzere daha fazla su içmek kilo vermenize yardımcı olabilir. Çeşitli araştırmalar, su alımınızı arttırmanın metabolizmanızı artırabileceğini ve her ikisinin de kilo vermenize yardımcı olabilecek daha dolgun hissetmenizi sağladığını göstermiştir.

Ballı limon suyuyla nemlendirme sağlıklı bir kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir.

Ballı limonlu su içmek sizi yemekten önce doldurmanıza yardımcı olabilir ve bu da genel olarak kalori alımını azaltabilir.

Yüksek kalorili, şekerli gazlı içecekler ve ballı limon suyuyla diğer şekerli içeceklerin değiştirilmesi de kalorilerde ve şekerde azalmaya yol açabilir.

Ballı suyunuz, aksi takdirde içereceğiniz içeceklerden daha az şeker içeriyorsa, daha az kalori tüketmenize ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Önemli olan, suyunuza ne kadar bal kattığınıza bağlıdır.

Hastalık için Ballı Limonlu Suyun Faydaları:

Balın yumuşatıcı özellikleri ve limonlardaki yüksek miktarda C vitamini olması nedeniyle, bal altında limon suyu içmek, havalarda hissettiğinizde faydalı olabilir.

C vitamini bağışıklık sisteminizin sağlıklı kalmasında rol oynar.

Örneğin, C vitamini, vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olan beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik eder.

Sağlık 1

Ayrıca, bazı araştırmalar C vitaminin soğuk algınlığının uzunluğunu azaltabileceğini göstermektedir.

Balın, üst solunum yolu enfeksiyonu olan çocuklarda öksürük şiddetini ve sıklığını azalttığı gösterilmiştir, ancak yetişkinler üzerindeki etkisi bilinmemektedir.

Ayrıca, ılık bir bardak bal limon suyu, bir boğaz ağrısı için rahatlatıcı bir ilaçtır ve hasta olduğunuzda içmek için hoş bir şeydir.

Sindirim Sağlığını Artırabilir.

Düzgün bir şekilde hidrate olmak, sindirim sisteminizi sağlıklı tutmak için çok önemlidir.

Dehidrasyon kabızlığa, çocuklarda, hamile kadınlarda ve yaşlılarda ortak bir soruna neden olabilir.

Dışkıları yumuşak tutmak ve kabızlığı önlemek için yeterli sıvı alımı şarttır.

Ballı limon suyunun içilmesi, vücudunuzu nemlendirerek kabızlığın hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Ballı limon suyu gibi aromalı içecekler, sade su içmeyi sevmeyen çocukları nemlendirmek için özellikle yararlı olabilir.

Bazı araştırmalar çiğ balın sindirim sisteminizi sağlıklı ve dengede tutmaya yardımcı olan dost bağırsak bakterileri üzerinde yararlı bir etkisi olabileceğini öne sürmektedir.

Ballı limon suyu, sindirim sağlığınıza fayda sağlayabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Ayrıca, havanın altında hissettiğinizde rahatlatıcı bir içecek olabilir.

Toksinleri temizler: Toksinlerin vücuttan atılması için ballı limon suyunun kullanılmasına dair bilimsel bir kanıt yoktur. Vücudunuz, cildi, bağırsakları, böbrekleri, karaciğeri, solunum ve bağışıklık sistemlerini kullanarak kendini detoksifiye eder.

Akneyi iyileştirir: Bal doğrudan cilde uygulandığında faydalıdır, ancak ballı limon suyunun aknenin önlenmesine veya tedavisine yardımcı olabileceğine dair kanıt yoktur. Aslında, baldan eklenen şeker alımı akneyi daha da kötüleştirebilir.

Yağ erir: Ballı limon suyunun “yağ erittiği” iddiası yanlıştır. Aşırı miktarda vücut yağını kaybetmenin en iyi yolu sağlıklı, çok yönlü bir diyet yemek ve yaktığınız kaloriyi arttırmaktır.

Bilişsel performansı arttırır: Bazı insanlar ballı limon suyu içmenin hafızayı iyileştirebileceğini veya beyin işlevini artırabileceğini iddia eder. Ancak, bu iddiaları destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Ballı limon suyunun bilişsel performansı artırabileceği, beyin fonksiyonunu artırabileceği, yağ eritebileceği veya sivilceyi temizleyebileceği iddialarını destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

Ballı Limon Suyu Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Ballı limon suyu yapmak çok kolaydır. Bir limon suyunun suyunu ve bir çay kaşığı çiğ, kaliteli balı bir bardak sıcak veya ılık suya karıştırın.

Bu içecek en çok sıcak tüketilir ancak birkaç buz küpü ile soğutulabilir ve tadını çıkarabilirsiniz. İsteğinize göre limon suyu veya bal miktarını ayarlayabilirsiniz. Ancak, balın bir kalori kaynağı ve şeker eklediğini unutmayın.

Ballı limon suyunun, yatmadan önce dinlendirici bir içecek olarak dahil, günün herhangi vaktinde içebilirsiniz.

Limon suyu içerdiğinden, içeceğinizi içtikten sonra ağzınızı sade suyla durulamak, asidi nötralize etmek ve diş minesini aşınmasını önlemek için önemlidir. Ballı limon suyunun hazırlanması kolaydır ve günün herhangi bir saatinde yapıp, tadını çıkarabilirsiniz.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon