Ballı Yüz Maskesi Yapımı

Doğal Güzellik Sırları
Ballı Yüz Maskesi Yapımı

Bal, faydalı yağların cildini soyan sabunlardan daha yumuşaktır ve cildi nazikçe besler. Güzelik ve cilt bakımı yararları; cildi dış rahatsızlıklardan korurken bakterileri azaltmaya ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olduğu için hayvanlarda cildin iyileşmesini hızlandırmak için çiğ bal bile kullanan yerel bir veteriner biliyorum. Bu fikir bazı bilimsel desteklere sahip görünüyor, çünkü insanlarda yara ve yanık iyileşmesi için bal kullanan tıbbi dereceli merhemlerdir. Güzazıellik ve cilt bakımı için yüz maskesi yapımı yazılmıştır.


Tarçın ve Ballı Yüz Maskesi- Yüz bakımı için yağlı ya da iltihaplı cilt için  tarçın tozu küçük bir miktar (az 1/2 çay kaşığı) ekleyin bal yüzünüze masaj önce. (Bu, bazı cilt tipleri için kuruduğundan dolayı çok güçlüdür.)

Limon Ballı Yüz Maskesi Yapımı - Cildinizde yaşlılık lekeleri veya koyu lekeler için limonu deneyin. Cilde masaj yapmadan önce bala bir çay kaşığı limon suyunun eklenmesi, gözeneklerin temizlenmesine ve koyu renkli lekelerin aydınlatılmasına yardımcı olur. C vitamini tozu da bunun için çalışır.

Lavanta - Cildi dengelemek için lavanta deneyin. Bir tatlı kaşığı bal üzerine 2 damla organik lavanta esansiyel yağı ekleyin ve cilde masaj yapın.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon