15 Mutfak Dekor Yapımı

Dekorasyon - El İşi Modelleri
15 Mutfak Dekor Modelleri

Ev hanımları günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirirler. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği derken zamanın çoğu mutfaktadır. Böyle olunca mutfak dekorasyon için de öneriler söz konusudur. Mutfağın iç açıcı, güzel, refah ve kullanılışlı olması için 15 dekorasyon  fikir yapımı yazılacaktır. Yapımları ekonomik, evdeki eşyaları değerlendirerek hazırlanacak olan elişi çalışmalardır.

1- Dantel Süslemeli Parlak Kase Dekor Yapımı: Kaseleri, ince zımpara kağıdı ile temizleyin. Dantel şeritler kesilir. Kaseye yapıştırılır. Akrilik boya ile değişik renklerde kaseler boyanır.


2- Eşyaları Değerlendirme; Kaşıktan Raf Askılık Yapımı: Eski kaşıklar ile askılık yapımıdır. Kaşıkları bükmek için 15 dakika kaynar suyun içinde bırakılır. Kaşıklar büküldüğünde bunlar sıcak suyun içinden alınır. Kapıların arkalarına matkapla vidalanır. Kolay, pratik mutfak askıları yapılır.


Dekorasyon - El İşi Modelleri 1

Dekorasyon - El İşi Modelleri 2

3- Eski Kottan Kaşık, Çatal Yemek Servisi Yapımı: Kot pantolonlarının cep kısımları çıkartılır. Bir kumaşa dikiş yapılır. İçlerine kaşık, çatal, bıçak konulur.

Dekorasyon - El İşi Modelleri 3


4- Renkli Baharat Kavanozlarına Dekor Yapımı: Renkli kapakları ile camdan şeker, baharat kavanozları mutfağınızda göz alıcı bir görünüm sergiler. Kavanoz kapaklarını farklı renklerde akrilik boyalar ile boyanır. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 4

5- Mutfakta Çiçek Dekoru Yapımı: Mutfağınızın pencere veya tezgaha süslemek için konulmak üzere çiçekli saksı süsleme modeli yapımıdır. Saksılarınıza renkli kağıtlarla yaprak süslemesi yapıştırılır. Parlak renklerde hediye paketi saksılara sarılır. Ambalaj fiyonku ile süslenir.

Dekorasyon - El İşi Modelleri 5


6- Çay Fincanında Yapay Çiçek Süsleme Dekoru Yapımı: Porselen çay fincanına yapma yosun konulur. Yapay çiçek ve kurdele süslemesi yapılır. Çay saatlerinde masanızda güzel bir dekor olur. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 6

7- Uğur Böcek Süslemeli Mutfak Panosu Yapımı: Faturaları eklemek için, notları tuturmak, yemek tariflerini eklemek için şirin mutfak pano modeli yapımıdır. Orta kalınlıkta dikdörtgen sunta, üzerini kaplamak için kereli kumaş, silikon yapıştırıcı, asmak için çuval ip, süslemek için uğru böceği şeklinde düğmeler gereklidir.

Dekorasyon - El İşi Modelleri 7

8- Mutfakta Kiraz Desenli Perde veya Korniş Yapımı: Köpükler pencere üstelerine kiraz desenli kumaşlar yapıştırılır. Duvara silikon yapıştırıcı ile momte yapılır.

Dekorasyon - El İşi Modelleri 8

9- Harita Desenli Amerikan Yemek Servisi Yapımı: Sert tabakaların üzerine haritalardan kesilen parçalar yapıştırılır. Değişik yemek servis takımı hazırlanır.

Dekorasyon - El İşi Modelleri 9

10- Boncuklarla Kavanoz Süsleme Dekor Fikri: Silikon renki boncuklar ile kavanozlar yapıştırılır, süslenir. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 10

11- Porselen Kase Boyama Yapımı: Asetat kalem ile beyaz düz renk porselen kaseler, desen çizimleri ile süslenir. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 11

12- Işıltılı Fincan Süsleme Dekor Modeli: Cam çay fincanlarının alt kısımlarına ışıltılı pul yapıştırılır, süslenir. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 12

13- Kurabiye, Şeker Kavanozlarını Süsleme: Camdan kapaklı, kurabiye ve şeker kavanozları değişik renklerde kurdeleler ile süslenir.&nbsp

Dekorasyon - El İşi Modelleri 13

14- Mutfak Dekoru için Katlı Tabak Yapımı: Kullanılmayan Tabak ve bardaklar resimdeki gibi, bir tabak ve bir bardak şeklinde yapıştırılır. Sprey yağlı boya ile boyanır. Katlı tabak süsleme yapılır.Dekorasyon - El İşi Modelleri 14


15- Renkli Konfetiler ile Tabak Dekubaj Dekor Süsleme Yapımı: Sıvı yapıştırıcı ile saydam desensiz tabaklar konfetileri yapıştırarak süsleme yapılır. 

Dekorasyon - El İşi Modelleri 15

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon