15 Eski CD Değerlendirme Yapımı

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri
15 Eski CD Değerlendirme Modelleri, Video

Eskiden müzikleri cdden, kasetlerden dinlenirdi. Şimdi teknoloji gelişti. Akıllı telefonlar, tabletler sayesinde müzik dinlenir oldu. Eski cdler evlerde çöpe atılanlar veya bir yerde kalanlar var. Eski CD leri değerlendirmek için size 15 elişi  çalışmasları yazılacaktır. Her biri kullanılışlı, bir ev aparatı, aksesuarı olarak ihtiyacınız olan eşyalardır. Bütçenizi zorlamadan, ekonomik bir şekilde yaratıcılık yapılarak, yeni eşyalar elde edilir. Biraz akrilik boya, zincir, kumaş parçaları, evde boncuklar, yapıştırıcı ile yapılacak elişi ev aksesuarları yazılacaktır.

1- Eski CD lerden Bardak Altlığı Modeli Yapımı: CD lere grafik baskı tasarımları, resimler dekubaj tekniğinde yapıştırılarak değişik, şık ve güzel bardak altlıkları yapılır. Resim baskısı ile delik kısmı kapatılan Cd ler kolaylıkla yemek sofralarında veya masa, sehpa dekorlarında süsleme olarak kullanılır.
Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 1

2- CD den Rüzgar Çan Modeli Yapımı: Cd ler değişik renklerde sprey yağlı boyalar ile boyanır. Keçeli resim kalemleri de boyama için kullanılır. Bunları çocuklarınızda yapabilir. Plastik bir kahve kapağını altlık olarak kullanılır. Boyanmış CD ler yapıştırılır. İplerle Cdler takılır. Balkonlara Rüzgar çanı olarak asılır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 2

3- Eski CD den Küpe Modeli Yapımı: Cdlerin orjinal renklerine boya yapılmadan, kesilir. Cd parçaları küpelere yapıştırılır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 3

4- CD den Perde Tokası Yapımı: Şık, dekoratif, kullanılışlı perde tokaları yapımıdır. Kolay şekilde hazırlanır. El işi perde tokası için, cdlerin orta kısmı kesilir. Enli kurdele ile çember şeklinde olan Cd sarılır, yapıştırılır. Yapma çiçekler ile süsleme yapılır. Uzun çubuk ile toka yapımı tamamlanır.


Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 4

5- Geri Dönüşüm Projelerinden CD den Mozaik Tepsi Modeli Yapımı: CDler makasla gelişi güzel şekilde kesilir. Tahta olan bir tepsiye silikon veya tutkal yapıştırıcı ile yapıştırılır. Ortaya çok güzel bir yenilenmiş tepsi modeli çıkar.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 5

6- CD den Duvar Saati Yapımı: 15 el işi, kendin yap fikirlerinden, CD den duvar saat modeli yapımı yazılacaktır. Hazır satılan akrep, yelkovan saat ibreleri, kısa çubuklar ve cam silikon yapıştırıcı gereklidir. Yapım aşamaları videoda gösterilmiştir.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 6

Video
7- CD den Resim Çerçeve Süsleme El İşi Yapımı: Eski resim çerçevelerini yenilemek için, cdler kesilir. Kesilen, kırık parçalar; çerçevenin kenar kısımlarına yapıştırılır. Yeni bir ev eşyası elde edilir.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 7


8- Eski CD lerden Dekupaj Tekniği Boyama ile Duvar Resmi Yapımı: El sanatlarından dekupaj tekniği (resimli kağıt, peçeteyi suda inceltip, boyanacak baskı yapılacak yüzeye resmin çıkmasını sağlayan el işi çalışmadır) ile duvar resim panoları yapımıdır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 8

9- Eski CD lerle Çanta Süsleme Modeli Yapımı: CD ler makasla kesilir. Yapıştırıcı ile el çantasının kapak kısmına yaıştırılır. Eski bayan çantası da bu şekilde yenilenir.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 9

10- Eşya Değerlendirme Cd den Mumluk Modeli Yapımı: Eski CD ler; simli boyalar ile boyanır. Mikrodalga fırında bir tepsinin içinde kısa süreli ısıtılır. Bu şekilde CD ler; kıvrılır. Fırından çıkartılır. İçlerine küçük mumlar konulur.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 10

11- CD den Saksı Süsleme Yapımı: Çiçek saksılarınız eskimiş olabilir. Evlerde eski CD lerinizle saksıları süslersiniz. Parçalar kırılır, saksının çevresine yapıştırılır. CD parçalarının aralarına dolgu siyah akrilik boya ile kapatılır.


Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 11

12- Giysi Süslemek için CD Kullanma Yapımı: Giysilerinizin yaka, kol manşet kısımlarına CD lerden değişik el işi süslemeler yapabilirsiniz. Diğer çalışmalarda yapıldığı gibi CD makasla kesilir. Silikon yapıştırıcı ile gömleğin veya bluzun yaka kısmına yapıştırılır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 12

13- Eski CD lerden Mutfak Tezgahını Mozaik Şekilde Süsleme Yapımı: Evinizdeki mutfak için yapılacak değişiklik ve yenilik fikirlerine bir örnek çalışma yazılacaktır. Çok miktarda CD ler kesilir. Lavabo üstü duvar fayansına yapıştırılır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 13

14- Küpeler için CD den Küpe Standı Yapımı: Bu el işi çalışma için CD paketleme kutusu gereklidir. İçinde mili olan bu standın üzerine tekrar bir CD takılır. Sağlam olması için iç kısım yapıştırılır. Kenarlarına delgeçle delikler yapılır. Küpeler buralara takılır.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri  14

15- Eski Sehpa ve Masaları CD lerle Süsleme ve Yenileme Yapımı: Eşya değerlendirme projelerinden eski eşyaları değerlendirme yapımıdır. CD ler kırılır. Parçalar tutkal veya silikon yapıştırıcı ile masa, sehpa üzerine yapıştırılır. Üzerine jilalı ya da jilasız vernik çekilir.

Geri Dönüşüm Projeleri - El İşi Modelleri 15

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon