Sağlıklı Saçlar için Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler
Sağlıklı Saçlar için Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Saçlar; sadece şampuanlar, yağlar veya diğer herhangi bir dış tedavi için gereklidir. Fakat, sağlıklı saçların olmasına garanti edemez. Saçın genel sağlığı için, tüm gerekli besinleri doğru miktarda alınmalıdır.

Beslenmeye dikkat edilmelidir. Aşağıda sağlıklı saçlar için bazı şifalı bitkilerin faydaları yazılmıştır.
1- Sağlıklı Saçlar için Havuç: Cildiniz için havuç faydasını biliyor olabilirsiniz. Ama biliyor musunuz havuç da saçlarınız için bir süper besindir? Hücrelerin büyümesi için önemli bir besin olan, zengin bir A vitamini kaynağıdır. Hem bir havuç yemek ya da bir bardak havuç suyunu düzenli olarak içmek saç büyümesini teşvik edebilir ve saç kalınlığını artırabilir. Saçın köklerini güçlendirerek saç dökülmesini de azaltır.


Şifalı Bitkiler 1

2- Sağlıklı Saçlar için Şifalı Bitkilerden Tarçın: Tarçın birçok sağlık yararları bir baharattır. Saçlarınızı sağlıklı tutmak da bunlardan biri. Gıdalarınıza ve kahveye tarçın ekleyin. Bu alışkanlık, kan dolaşımınızı kafa derisine iyileştirecektir. Saçınızı sağlıklı tutar ve aynı zamanda saç büyümesini destekler.

Şifalı Bitkiler 2

3- Tahıllar: Biyotin eksikliği, kırılgan saçın nedenlerinden biridir. Saç büyümesi için önemli bir vitamindir. Kepekli tahıllar büyük bir biyotin kaynağıdır. Süt, et ve karaciğer diğer büyük biyotin kaynaklarıdır. Günlük olarak bu yiyeceklerden herhangi birini yediğinizden emin olun, böylelikle biyotin eksikliği ile hiçbir saç problemi olmayacak.

Şifalı Bitkiler 3

4- Saç için Şifalı Bitki Guava: C vitamini, saçlarınızın büyümesi ve güçlü kalması için hayati bir besindir. Guava iyi bir C vitamini kaynağıdır. Portakal, papaya ve kivi, C vitamininin diğer büyük kaynaklarıdır. Sadece guava değil, guava yaprakları da saçlarınızın problemleri için harika bir çözümdür. Özellikle saç dökülmesi için. Guava saç paketlerini haftada iki kez veya üç kez kullanın. Guava yapraklarının antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri kafa derisi sağlığınızı iyileştirir ve kepekten uzak tutar. Böylece hem büyüme hem de saç kalınlığı kısa sürede iyileşir.

Şifalı Bitkiler 4

5- Kuru yemiş Ceviz: E Vitamini, genel sağlığınıza kafa derisine katkıda bulunabilecek bir besindir. Saçlarınızı sağlıklı tutmak çok önemlidir. Fındık, E Vitamini gıdalarının iyi bir örneğidir. Günlük ceviz diyetinize biraz fındık ekleyin. Yağ seviyesini dengeler ve kan dolaşımınızı saç derisine iyileştirir. Sadece fındık tüketimi aynı zamanda saç köklerinin sağlığını arttırmaya da yardımcı olur. Tüm bunlar saç büyümesinde gözle görülür iyileşmeyi garanti edebilir.

Şifalı Bitkiler 5

6- Saçlar için Ispanak Bitkisi: Demir, sağlıklı bir kafa derisi için önemli besinlerden biridir. Ispanak bu besin maddesinin büyük bir kaynağıdır. Yeterli miktarda ıspanak bulundurmanın yararı sağlıklı saç kökleridir. Bu şekilde, saç büyümesinde tatmin edici iyileşme görülebilir. Ispanaktaki antioksidanların varlığı da saç hasarını giderir. Ispanak şifalı bitkisi; saçlarınız için de faydalıdır. Kafa derisinde kan dolaşımını artırır.

Şifalı Bitkiler 6

7- Saçlar için Hint Bektaşi Üzümü - Amla Bitkisi: Saçlarınızı sağlıklı ve parlak tutmak için bir süper besindir. Saçınızın amla yağı kullanarak ve günlük bir amla yemesiyle elde edeceğiniz çeşitli faydalar vardır. Kafa derisinin amla yağı ile masajı kan dolaşımını artıracak ve amla'nın antibakteriyel özellikleri kafa derisi sağlığını artıracaktır. Amla maskesinin haftada bir kez kullanılması, saçınızın pürüzsüz ve ipeksi olmasını sağlayabilir. Saç uzamasını da iyileştirebilir ve saçınızın kırılmasını önleyebilir. Hem amla yiyip hem de amla suyu içerken inanılmaz faydalar da var. Bu meyve büyük bir C vitamini ve antioksidan kaynağıdır. Her iki besleyici de saç köklerinin sağlıklı kalmasını ve saç kırılmasının önlenmesini gerektirir.

Şifalı Bitkiler 7
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon