Jel Mum Yapımı

Elişi Mum Modelleri

Sıvı Kavanoz Jel Mum Yapımı

Dekorasyon için evinizi süsleme olarak kullanılacak değişik mum yapımıdır.

Likit - sıvı jel şeklinde olan mum son zamanların modası oldu.

Şeffaf rengi, deniz suyu görünümde, bunu mum boyası ile yapım aşamasında hazırlanır. Deniz kabuğu, kum, değişik renklerde boncuk süslemeler ile jel mum yapılır.
Elişi Mum Modelleri

Jel mum malzemesini internetten satın alırsınız. İçlerine katılacak mum rengini meydana getiren boyalar ile birlikte satılır. Jel mum görünüm olarak jelibon şekerlerine benzer. Benmari usulü pişirme şekli ile buhar üzerinde eritilir. Bu zaman biraz beklemelidir. Yavaş şekilde erimeye başlar. Jel mum madeni yağ ve polimerin birleşimidir. Parafin balmumuna göre daha sıvı ve jel kıvamındadır. Jel mumu kum boncukların, deniz kabuklarının üzerine dökebilirsiniz. Değişik ve güzel evde jel mum yapılır.

Yapım aşamaları kolay olan ama parafin mumuna göre daha uzun sürede eriyen jel mumun renginide mum boyalar ile ayarlarsınız. Bir cam bardağın içine önce kum boncuklar konulur. Üzerine deniz kabukları, cam bilyeler, renkli boncuklar gibi süslemeler eklenir. Mum için kendir ip bardağın orta kısmına yapıştırılır. Bardağın ağız kısmına bir toka ile sabitlenir. Erimiş jel mum bardağa dökülür. Kolay şekilde elişi hobi amaçlı jel mum yapılır.

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon