Evde 15 Yüz Peeling Maskesi Yapımı

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı
Evde 15 Yüz Peeling Maskesi Yapımı

Pürüzsüz ciltler için el yapımı yüz maskesi peeling yazılacaktır. 15 tane tamamen doğal, bitkisel ürünlerden hazırlanan peeling maskeleri sadece yüzdeki ölü deriyi atmak için değil, sağlıklı ışıltılı, parlak ciltler elde etmek için de yapılır. Ayrıca cildinizin kabarık ve taze kalmasının nedeni de bunlar. Siyah noktaları çıkarır ve gözenekleri temizler. Yararları burada bitmiyor; kan dolaşımına da yardımcı olurlar. Karşılaşabileceğiniz birçok cilt sorununda size yardımcı olacak soyma maskeleri bulunmaktadır.

Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olan yüz maskeleri varken, daha adil görünmenizi sağlayan maskeler de vardır. Kan dolaşımını destekleyen ve daha genç ve taze görünmenizi sağlayan ve size esnek bir cilt sağlayan maskeler vardır.Güzellik ve cilt bakım ürünleri satan mağazalar çoktur. Ancak çoğu kimyasal olarak sentezlenir. Ürünlerde kullanılan kimyasallar, cildi hassas olan insanlara zararlı olabilir. Yüz kabuğunun cilt tipinize uymayan ve kızarıklık ve hafif iltihap bırakabilecek bazı bileşenleri vardır. Ürünün cilt tipinize uyup uymadığını görmek için ilk olarak yüz peeling maskelerini cildinizin bir parçasına uygulamanız çok önemlidir.
15 Tane Yüz Peeling Maskesi Tarifi

1- Siyah Noktalar için Bal ve Süt Yüz Maskesi Yapımı: Bal hem de süt, her yaşta en etkili organik ürünler arasında bulunduğundan beri bilinmektedir. Bal, antiseptik özellikleri ve iyileştirici nitelikleri ile dünya genelinde bilinir. Süt hassas cilt tipleri için yumuşak ve hafif bir eksfoliyasyondur ve siyah noktalardan yumuşak bir şekilde kurtulmak isteyen kadınlar için ideal olacaktır.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 1

Yapımı: El yapımı maske için, balı bir tutam sütle karıştırın ve ısıtın. İki bileşeni kalın bir macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bir pamuk top kullanarak, yüzünüze uygulayın ve liberal olarak burun. Bu macunu uyguladığınız yerlere ince bir pamuk şeridi sürün ve kurumaya bırakın. Yirmi dakika bekletilir ve şeridi dikkatlice yüzeyden soyun. Burnunuzu yönlendiren istenmeyen siyah noktaların yokluğunda cildinizin anında parıldadığını ve ışıldadığını hissedersiniz. Yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

2- Süt ve Jelatin Bantlar: Süt, cilde ve sağlığa birçok fayda sağlar. Peeling için çok iyidir ve cildinizi daha önce hiç olmadığı gibi pürüzsüzleştirir. Bu nedenle, çoğu tariflerde kullanılır. Süt ayrıca ten rengi varsa tenini ciltten uzaklaştırır ve cildinizi eşit tonda bırakarak daha hızlı bir şekilde hiperpigmentasyondan kurtulmanıza yardımcı olur. Jelatin sütün cilde yapışmasına ve elastik hale gelmesine yardımcı olur, böylece soyulması daha kolay hale gelir. Bu yöntem, bu siyah noktalardan bir anda çok fazla karışmadan kurtulmanızı ve daha pürüzsüz bir cilt elde etmenizi sağlar.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 2

Gerekli Malzemeler:

Süt - 2 ila 3 Kaşık

Jelatin - 1 Kaşık

Bir Fırça - Uygulamak için

Yapılışı:

İşlemin ilk adımı kuru ve temiz bir kapta jelatin eklenmesidir. İçine 2 - 3 kaşık süt ekleyin.
Jelatin süte eriyinceye kadar sürekli karıştırın ve ılık bir ortamda 5 ila 10 dakika bekletin
 Bu karışımı mikrodalgada 30 saniye kadar veya kremsi bir kıvam elde edinceye kadar ısıtın. Mikrodalga fırınınız yoksa, sadece bir çift kazan kullanabilirsiniz. Fırçayı kullanarak yüzünüze dikkatlice uygulayın. Karışımı gözlerden, saç çizgisinden ve kaşlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun, çünkü soyulması kıllı bölgelerde ağrılı olacaktır. Maskenin yaklaşık 30 dakika boyunca veya tamamen kurumasını bekleyin. Şeridi yavaşça ve dikkatlice yukarı doğru hareket ettirerek soyun.
Yüzünüzün anında parladığını ve pürüzsüz hissedeceğini göreceksiniz. Sıcak suyla yıkadıktan sonra bir toner ve nemlendirici uygulayın.

3- Yumurta Beyazı ile Yüz Peelin Maskesi Yapımı: Yumurta akı kullanımını içeren birçok yüz maskesi bulacaksınız. Bunun nedeni yumurta beyazlarının mucizevi olmaları ve cildinizi yumuşak ve yumuşak kılacak birçok özelliğe sahip olmalarıdır. Yumurta beyazları, gözeneklerinizi küçültmeniz gerektiğinde ve siyah noktaları çıkarmanız gerektiğinde çok yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir. Her zaman ve sonra noktaları sıkmaktan bıkmış kadınlar ve erkekler için ideal bir reçetedir. Tarif ayrıca limon suyunun kullanılmasını da içerir. Kireç suyu cildinizi aydınlatır ve size eşit tonlanmış bir cilt sağlar.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 3

Gerekli Malzemeler:

Yumurta Beyazı - 1

Limon Suyu - 1 Kaşık

Doku Kağıt

Fırçası

Yapılışı: Tarif oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken temiz bir kase alıp Kireç suyunu ve yumurta akını karıştırmak.Eşitleninceye kadar iyice karıştırın.Fırçayı kullanarak karışımı etkilenen bölgelere dikkatlice uygulayın. Gözlerden ve kaşlardan uzak tutun.Yavaşça yüzün üstüne, yumurta aklarının üstüne ve limon suyu karışımının üzerine bir doku tabakası uygulayın. Alanı düzgünce örtün. Maskeyi kurumaya bırakın ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Bu arada, cildinizin sıkılaştığını hissedeceksiniz. Maskeyi dikkatlice yukarı doğru hareketle çıkarın. Nazik ve yavaş ol. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici uygulayın. Gözenekler küçülürken keskin bir fark göreceksiniz ve bariz bir siyah nokta yokluğu var.

4- Bal ve Tarçın Kabuğu Yüz Maskesi Yapımı: Tarçın süper gıdalar kategorisi olarak kabul edilir. Birkaç kazanma özelliğine sahiptir. Sadece tüketmek iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda topikal uygulama da faydalı olur. Baharat antimikrobiyal faydalarla yüklenir. İçinde bulunan antioksidan nitelikleri de vardır. Gözeneklerin küçülmesini sağlar ve siyah noktaların ortadan kalkmasını sağlar. Bal, tüm dünyada iyileştirici özellikleri ile tanınır. Aynı zamanda cilde çok ihtiyaç duyulan beslenmeyi sağlar ve aynı sebepten dolayı birçok kozmetik ürününün bir parçasıdır. Aşağıdaki tarif, uzun süre siyah noktalara veda hiçbir yan etkisi veya iltihaplanmaya maruz kalmamasını sağlayacak.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 4

Gerekli Malzemeler:

Bal - 1 Kaşık

Tarçın - 1 Kaşık

Pamuk Şerit

Yapılışı:

Bu yüz peeling maskeysini yapma süreci çok basit ve takip etmesi kolaydır.Temiz ve kuru bir kase alın ve içine eşit miktarda bal ve tarçın koyun. Homojen bir karışım görene kadar iyice karıştırın. Etkilenen bölgelere, hatta tüm yüze köpürtün. Karışımı gözlerden uzak tutun.Karışımın üzerine, ince bir pamuklu şerit astarını nazikçe yüze bastırın. Stripleri dikkatlice yüzeyden çıkarmadan önce beş dakika bekleyin.Yüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici uygulayın. Ciltte hemen bir fark olduğunu göreceksiniz. Cilt tonu eşit olacak ve neredeyse hiç siyah nokta kalmayacak. Bal cildi pürüzsüz ve taze yapar.

5- Zerdeçal, Nane ve Jelatin Yüz Peeling Maskesi Yapımı:

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 5

Zerdeçal, hem tüketim hem de topikal uygulama için en iyi organik bileşenlerden biridir. Zerdeçal, içinde bulunan 300'den fazla oksidan içerir. Bu büyülü malzemeden alabileceğiniz bir çok fayda var. Cildin daha net görünmesinde çok yardımcıdır. Sivilce sorunlarını çözer ve tüketim birçok sağlık sorunuyla mücadeleye yardımcı olur. Diğer yandan nane, cilde tazelik sağlar. Yağ dağılımını düzenler ve gözenekleri temizler. Jelatin, siyah noktaların maskeye yapışmasını sağlar, böylece soyma sırasında kolayca çıkarılabilirler.

Gerekli Malzemeler:

Nane Yaprakları - İki Çorba Kaşığı

Zerdeçal - Yarım Çay

Kaşığı Jelatin - 1 Çorba Kaşığı

Yapılışı:

Biraz su kaynatın, nane yapraklarını bırakın ve birkaç dakika kaynamaya bırakın. Yaprakları süzün ve suya zerdeçal tozu ve jelatin ekleyin. Bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın. Soğuması için birkaç dakika bekleyin.Yüzünüzdeki kalın macunu veya etkilenen bölgeleri köpürtün.Maskenin 15 dakika kurumasını bekleyin. Maskeyi yukarı doğru yavaşça soyun. Minik lekeleri pamuklu çubuk kullanarak temizleyin.Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirin. Cildiniz daha net ve düzenli olacak. Jelatin siyah noktaları çekerek cildinizi pürüzsüz ve parlak hale getirir.

6- Yumurta Sarısı ve Jelatin Yüz Peeling Soyma Maskesi Yapımı: Yumurta sarısının pek çok faydası vardır. Sadece tüketim için mükemmel olmakla kalmıyor, aynı zamanda cilt için de faydalı olan birçok beslenme özelliğine sahip görünüyor. Çiğ yumurta sarısının yüze uygulanması duyulmamış değildir ve birçok organik yüz paketlerinin ve maskelerinin hayati bir parçası olmuştur. Bu tarifte yer alan yumurta sarısı, cildinize ihtiyaç duyduğu artışı sağlar. Jelatin, siyah noktaların pakete yapışmasını ve soyma sırasında iyice çıkarılmasını sağlar.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 6

Gerekli Malzemeler:

Yumurta Sarısı - 1 Yumurta

Sütü - 1 Çorba Kaşığı

Jelatin - 1 Çay Kaşığı

Yapılışı:

Yumurta sarısını almak için, yumurtayı kırın ve içindekileri temiz bir kaba koyun. Boş bir plastik şişe alın, havanın kaçması için bastırın ve vakum oluşturulduğunda sarısı alın. Sarısı başka bir temiz kaseye yerleştirin.Üzerine bir çay kaşığı jelatin ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı yaklaşık 30 saniye boyunca mikrodalga haline getirin ve ara sıra karıştırın.Etkilenen bölgeye veya yüzün tamamına bolca uygulamadan önce macunu soğumaya bırakın. Maskenin kurumasını bekleyin. Yavaşça soyun ve yüzü ılık suyla yıkayın. Nemlendirici uygulayın. Pürüzsüz ve yumuşak bir hal aldığından cildinizde hemen bir fark olduğunu fark edeceksiniz. Siyah başlıklar çıkarılarak cildinizi esnek, nemli ve temiz tutar.

7- Bal ve Ananas Yüz Peeling Maskesi Yapımı:

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 7

Ananas cilt bakım ürünlerinde çok fazla bulunmayabilir ancak sizi kandırmasına izin vermeyin. Ananas şişlik ve iltihaplanmayı azaltan bromelain gibi birçok faydalı besin içerir. Sivilce problemleriyle uğraşırken bu kullanışlı olur. Meyveler aynı zamanda esansiyel vitaminler ve antioksidanlarla doludur. Daha önce de belirtildiği gibi bal, iyileştirici özelliklerle doludur. Cildi besler, sivilce kaynaklı iz ve pigmentasyonu azaltır.

Gerekli Malzemeler:

Bal - 1 Çorba Kaşığı

Jelatin - 1 Çorba Kaşığı

Ananas Suyu - Bir bardağın dörtte biri

Yapılışı:

Temiz bir kap alın ve taze ananas suyunun yanı sıra içine de bal dökün.Karışımı mikrodalgada tutun veya jelatin için yeterince sıcak olana kadar birkaç saniye boyunca aleve koyun. Toz jelatini ekleyin ve eşit bir macun haline gelene kadar karıştırın. Macun ılık bir sıcaklığa gelsin, ancak yeterince sıcak olsun. Etkilenen bölgeye veya yüzün tamamına bolca uygulayın. Cildin gergin olduğunu hissedene kadar kurumasını bekleyin.Maskeyi yukarı doğru hafifçe soyun ve yüzünü daha sonra ılık suyla yıkayın. Soyucuyu çıkardıkça akrabanızın yumuşaklığında anında bir fark göreceksiniz. Sivilce hemen kaybolmayabilir, ancak haftada bir kez uygulayın ve sivilce problemlerinde ve şiddetinde belirgin bir azalma göreceksiniz.

8- Evde Salatalık Yüz Peeling Maskesi Yapımı

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 8

Salatalık sivilce kök nedenini öldürmek için harika antibakteriyel özelliklerle doludur. Sebzede ayrıca çok miktarda su bulunur, bu nedenle cilde nem sağlayarak yararlı olduğunu kanıtlar. Aşağıdaki tarif ayrıca cildiniz üzerinde yumuşak ve sakinleştirici bir etkiye sahip olan yeşil çayı da içerir. İçindeki jelatin, sadece bir bonus olan siyah noktaların giderilmesine katkıda bulunuyor.

Gerekli Malzemeler:

Salatalık - 1 Küçük

Jelatin - 2 Poşet

Yeşil Çay - Yarım Fincan Demlendi

Yapılışı:

Salatalığın yıkandıktan sonra soyun. Tohumları çıkarın ve öğütücünün içinden püre kıvamına gelinceye kadar koyun. Sebzenin su içeriğini elde etmek için püreyi süzün. Suyu bir kasede toplayın ve 30 saniye boyunca mikrodalga fırında çıkarın. Mikrodalga fırınınız yoksa, bir tencerenin içine dökün ve ateşte ısıtın. Jelatin ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın.Alevden alın ve soğumasını bekleyin veya ılık sıcaklığa ulaşın. Bir fırça kullanarak yüzünüze kalın bir kat sürün. Gerekirse ikinci bir kat uygulayın. 20 ila 30 dakika veya kuruyana kadar bekletin. Yüzünüzde biraz sıkılaştırma hissedebilirsiniz, ancak panik yapmayın, Sadece jelatin kuruması. Maskeyi yukarı doğru soyun. Yüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirin. Pürüzsüz ve esnek hale geldiğinden cilt üzerinde anında bir etki göreceksiniz.

9 - Yulaf ezmesi, Bal ve Yoğurt Yüz Peeling Maskesi Yapımı:

Yoğurt, birçok nedenden dolayı cilt için mükemmeldir. Cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getiren besleyici özelliklere sahiptir. Balın sivilce ya da sivilce ile savaşırken yararlı olduğu kanıtlanan birçok antibakteriyel özelliği vardır. Yulaf ezmesi, pürüzlü doku pul pul dökülme için ideal olduğunu kanıtladığından, birçok organik yüz maskesinin ve temizlemesinin bir parçası olmuştur. Çok sağlıklı bileşenlerle, bu yüz sıyırma maskesi sivilce sorunları ile mücadele eden insanlar için idealdir.

Gerekli Malzemeler:

Yulaf ezmesi - 1 yemek kaşığı

süt - 2 yemek kaşığı

bal - 1 çay kaşığı

yoğurt - 1 yemek kaşığı

Yapılışı:

Kahvaltı yulaf ezmesini süt ekleyerek ve ateşte birkaç dakika ısıtarak hazırlayın. Bal ile birlikte karışıma yoğurt ekleyin. Kalın ve kremsi bir macun haline gelinceye kadar karıştırın. Oda sıcaklığına soğumaya bırakın.Etkilenen bölgelerdeki veya tüm yüzdeki macunu köpürtün ve nemli bir bezle örtün. Yaklaşık yarım saat kurumaya bırakın ve burun deliklerini nefes almak için açık tutun. Cildi sıkılaştırır hissettiğinizde veya kuruduğu zaman maskeyi soyun. Başıboş lekeleri pamuk kullanarak uzaklaştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendiriciyi eşit şekilde uygulayın.

10 - Evde Limon ve Yeşil Çay Yüz Maskesi Yapımı:


Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 9

Sivilce kaynaklı pigmentasyon ve izlerden kurtulmak istiyorsanız, limon sizin için idealdir ( 21 ). Aynı zamanda harika bir eksfoliyatördür ve size cildi ağartır, size tonlanmış ve daha adil bir cilt sağlar ( 22 ). Yeşil Çay cilt üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. DIY yüz soyma maskesinin bu tarifi cildinizin parlamasını sağlar ve sivilcenin daha fazla öne çıkma riskini azaltır.

Gerekli Malzemeler:


Jelatin - 2.5

Çay Kaşığı Yeşil Çay - Bir bardağın çeyreği, demlenmiş

Limon - Yarım dilim, sulu

Yumurta Beyazı - 1 Yumurta

Yapılışı: Temiz bir kase alın ve demlenmiş yeşil çayı ısıtın. Jelatini sokun ve eriyene kadar karıştırın. Bu karışıma limon suyunu ekleyin ve tekrar ısıtın.

Oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Yumurta aklarını çırpın ve macuna ekleyin. Yumurta beyazı sivilce oluşumunu azaltmada yardımcı olur.Maskeyi yüzünüze eşit şekilde uygulayın ve 30 dakika kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda, yukarı doğru hareketle maskeyi yavaşça ve dikkatlice soyun. Cildinizin kalitesinde keskin bir fark göreceksiniz. Cilt daha adil ve eşit-olacaktır. Uzun vadeli sonuçlar için haftada bir kez kullanın.

11- Yumurta akı, Limon ve Hindistancevizi yağı yüz peeling maskesi yapımı:

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 10

Pürüzsüz ve temiz bir cilt istiyorsanız, bu tarif ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Limonun C vitamini ile cildinizin parlamasını ve parlamasını sağlayan sitrik asit vardır. Aynı zamanda cildi ağartır, böylece düzgün bir tonunuz olur. Tarifte yer alan hindistancevizi yağı, cilde ihtiyacı olan harika bir nem ve nem kaynağı olarak işlev görür. Yumurta akı cildi sıkılaştırmaya ve gözenekleri küçültmeye yardımcı olur. Anında adalet ve lekelerde azalma istiyorsanız, yüz maskesi idealdir.

Gerekli Malzemeler:

Yumurta Beyazı - 1 Yumurta

Limon Suyu - Yarım Çay Kaşığı

Hindistan Cevizi Yağı - Yarım Çay Kaşığı

Doku Kağıdı

Yapılışı: Yumurtayı kırın, yumurta sarısını ayırın ve beyazları köpüklü hale gelinceye kadar temiz bir kapta çırpın. Üzerine eşit miktarda Limon Suyu ve Hindistan Cevizi Yağı ekleyin. Kalın bir karışım elde edene kadar karıştırın.Bir fırça kullanarak, iki kat üzerine sürülür. Yavaşça dokulara bastır ve oturmasına izin ver. Yüzünü soymadan önce maskeyi 10 ila 20 dakika bekletin. Yüzü ılık suyla yıkayın. Sonra yüzünüzde anında bir parlama olduğunu göreceksiniz. Uzun süreli etki için maskeyi haftada bir kez kullanın.

12- Gül Suyu ve Ananas Suyu Yüz Peeling Maskesi Yapımı:


Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 11

Bazen gözeneklerde bulunan yapışkan yağ da cildin parlamasını ve parlamasını önler. Bu tarif petrol çıkarmakla mücadele eden insanlar içindir. Gül suyu, yağı iyice temizleyen fantastik bir büzücü görevi görür. Ananas, cildi taze ve genç tutan antioksidanların yanı sıra cildin hidrasyonunu geri kazanmaya yardımcı olan birçok kazanma özelliğine sahiptir.

Gerekli Malzemeler:

Gül Suyu - 2 Yemek Kaşığı

Ananas Suyu - 4 Yemek Kaşığı

Jelatin - 1 Çay Kaşığı

Yapılışı: Ananas suyunu ve gül suyunu iyice karıştırın. Bir tencerede alev üzerine ya da mikrodalgaya 30 saniye ısıtın. Jelatin ekleyin ve jelatinin tamamen çözülene kadar karıştırın. Hamuru oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Yüze sağlıklı bir kat uygulayın, ancak gözlerden uzak tutun. Maskenin 30 dakika kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra, kabuğu yukarı doğru çekerek dikkatlice çekin. Kalan yapışkanlığı ılık suyla yıkayın ve nemlendirici uygulayın. Bir yağ dengesi göreceksiniz ve cildiniz ışıl ışıl parlıyor. Yüzünde düzensiz yağ dağılımı olan insanlar için tekrar tekrar yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

13- Yeşil Çay ve Aloe Vera Yüz Peeling Maskesi Yapımı:

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 12

Yeşil Çay cilde nemini korumaya yardımcı olan birçok antioksidan sağlar. Aynı zamanda cildi daha pürüzsüz ve temizleştirir. Aloe Vera ise vitaminler ve doğal eksfoliye edici maddeler içerdiği için birçok kozmetik ürününde bulunabilir. % 96 sudan oluştuğu için, ihtiyacı olan cilde su içeriği sağlar. Uzun süre düzenli olarak kullanırsanız bu maske çok iyi çalışır.

Gerekli Malzemeler:

Yeşil Çay - 1 Torba, demlenmiş

Aloe Vera Jeli - 2 yemek kaşığı

jelatin tozu - 3 yemek kaşığı

Yapılışı: Demlenmiş yeşil çayın üzerine aloe vera jeli ekleyin ve ateşte kaynatın. Jelatini sokun ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışımı oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Yüze bir kat uygulayın, başka bir kat uygulamadan önce 5 dakika bekleyin. 20 dakika kadar oturmasına izin verin. Maskeyi yavaşça ve dikkatlice yukarı doğru hareket ettirerek soyun.Yüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirin.

14- Portakal Suyu ve Jelatin ile Yüz Peeling Maskesi Yapımı: 

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 13


Portakal suyu birçok cilt bakımında ve kozmetik ürününde kullanılır. Meyve sadece yutulması için değil aynı zamanda topikal uygulama için de harikadır. D vitamini kaynağı olarak bol miktarda bulunur ve akne ve yağlı gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle bu sorunların giderilmesi size parlak ve ışıltılı bir cilt sağlar.

Gerekli Malzemeler:

Portakal Suyu - 5 Çorba Kaşığı

Jelatin - 1 Çay Kaşığı

Yapılışı: Portakal suyunu temiz ve kuru bir kapta, mikrodalgada yaklaşık 30 saniye ısıtın. Mikrodalga fırınınız yoksa, bir tencerede alevin üzerine ısıtın.Jelatin tozuna batırın ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışım oda sıcaklığına gelsin. Bir fırça kullanarak yüze bolca uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Kuruduğunda maskeyi yukarı doğru soyun.

15- Evde Yoğutla Yüz Peeling Maskesi Yapımı: Yoğurt, soyma cildinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz en rahatlatıcı bileşenlerden biridir. Cilt üzerinde serinletici bir etkiye sahiptir ve ayrıca soyma cildinin iyileşmesine yardımcı olan enzimler, mineraller ve asitler içerir.

Yüz Maskesi Yapımı - Bakım - Cilt Bakımı 14

Gerekli Malzemeler:

2 yemek kaşığı yoğurt.

2 yemek kaşığı bal.

Yapılışı: Malzemeyi pürüzsüz bir karışım elde edene kadar birleştirin. Karışımı etkilenen bölgelere uygulayın. 20 dakika bekletilir. Ilık su ile durulanır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon