5 Doğal Yenilen Bitki

Şifalı Bitkiler
5 Doğal Yenilen Şifalı Bitkiler

Kendini iyi hissetmediysen ya da tıbbi şikayetler için “daha ​​basit ilaçlar hazırlayan” yerel bir eczaneye gitmen gereken bir zaman vardır. Bu renkli karakterler, doğanın bolluğundan her çeşit derde çare olur. Sizi iyileştirir. Doğal bitkilerin yararları; her türlü hastalıklara, ağrılara iyi gelmektedir. Neticede tıbbi ilaçlarda bitkilerden yapılır. Bu yöntemler ve materyaller yüzyıllar önce iyi biliniyordu, ancak ilaç sanayisinin ortaya çıkmasından bu yana belirsizliğe düştüler. Modern ilaçlarımızın birçoğu geçmişlerini vahşi bitkilerde ilk keşfedildiği yere kadar izler. Kurutulmuş bitki anlamına gelen eski Hollandaca kelime dilinden geldiği için, “ilaç” kelimesi bile geçmişte hala söylenmiştir. Burada hemen hemen her yerde bulunabilen beş harika doğal şifalı bitki var. Hangi rahatsızlığı tedavi ettiği yazılarak, rahatlıkla yenilir.
1- Civan Perçemi Şifalı Bitkisinin Yararları: 200'den fazla tıbbi bileşikle, civanperçemi şifalı bitkiler sıralamasındadır. Taze yaprakları ezin, iltihap ve kan akışını durdurmak ve enfeksiyonu önlemek için kanama yaralarına uygulanır. Kurutulmuş yaprakları pudra şeklinde dövülerek toz haline getirilir. Bunlar kanayan yerlere dökülür. Taze veya kurutulmuş yapraklar çay için ve bir mutfak otu olarak da kullanılabilir. Civan perçemi yapraklarını taze veya kurutulmuş olarak sıcak suyun içinde demletilerek, çay şeklinde içilir.

Şifalı Bitkiler 1

2- Sığırkuyruğu Bitkisi: Yabancı ismi; mullein olan sığır kuyruğu şifalı bitkisi kan akışını sağlar. Yapraklarını sıcak suda haşlanır, buharında nefes açıcı olarak kullanılır. Burun tıkanıklığına iyi gelir.

Şifalı Bitkiler 2

3- Yenilen Çim Otu Bitkisi: Arı sokmaları ve zehirli böcek ve eklembacaklı ısırıkları için mükemmel bir panzehirdir. Yaprakları ezin ve yeşil gooey karışıklık doğrudan ısırığa veya sokağa uygulayın. Kabartma çok çabuk gelmeli. Yaprak ve tohumlar çiğ veya pişmiş olarak yenebilir.

Şifalı Bitkiler 3
4- Karahindiba Bitkisi Yararları: Karaciğeri ve kanı temizler. Bitkinin herhangi bir bölümünü istediğiniz şekilde yiyin. Kavrulmuş, kök kahve ve kızarmış çiçek börekleridir.

Şifalı Bitkiler 4

5- Dulavrat Otu Faydaları: Asya'ya özgü cilt sorunları, karaciğer ve gut için büyük bir toniktir. Köklerinden bir çay yapın ya da sadece yenilebilir, yaprakları ve kökleri rahatlamak için yenilir.

Şifalı Bitkiler 5
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon