35 Tane Alışveriş Çanta Yapımı ve Modelleri

Elişi Çanta Modelleri
Kendin Yap Alışveriş Çantaları

Plastik ve kağıdın yerini alacak yeni bir alışveriş çantası aramaktan sıkıldınız mı? Belki de yılbaşı veya doğum günü alışverişi için bir çantaya ihtiyacınız vardır? Bir DIY - kendin yap alışveriş çantası öğrenmek istiyorsanız, buradan başka bir yere bakmanıza gerek yok.

Alışveriş torbaları yapmak için favori elişi fikirlerinin bir listesini hazırladım ve beğeneceğiniz modeller için karar vermek senin tek sorunun olabilir.Çantalar için kolay dikişsiz fikirlerden, çanta yapımı için basit dikiş eğitmenlerine, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika, yaratıcı elişi çalışmalar var.
35 Tane Alışveriş Çanta Yapımı ve Modelleri
1- Shibori - Baskı Boyama Tekniği ile Alışveiriş Çanta Yapımı: Shibori diğer adı kumaş batik baskı boyama tekniği ile kendinize değişik, güzel ve şık bir alışveriş çantası yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler; çanta dikimi için pamuklu kumaş, baskı batik desenler için kumaş boyalar, makas, boya fırçalarıdır. 

Elişi Çanta Modelleri 1

Elişi Shibori alışveriş çanta modeli yapımı: Dikdörtgen şeklinde pamuklu kumaş kesilir. Makine dikiş yapılır. Kumaştan çanta sapları şeritler halinde kesilir, dikilir. Kumaş boyama için karton kağıt çantanın arasına konulur. Shibori tekniği ile desen yapılır ve boyanır.Elişi Çanta Modelleri 2

2- Katlamalı Soho Model Alışveriş Çanta Yapımı: Yeniden kullanılabilir alışveriş torbaları kağıt veya plastikten çok daha iyi: Daha ergonomik, çevre için daha iyi, daha düzgün saklamak için ve daha şirinler! Katlanmış Market Tote ürünümüz tüm bu kutuları işaretler, ayrıca dikmek için çok eğlencelidir. Sadece iki parça kumaş, dört tamamen kendine kaplanmış dikiş ve her şeyi bağlamak için hoş bir pamuklu kurdele ile akıllıca bir araya getirilirler.

Elişi Çanta Modelleri 3

Elişi Çanta Modelleri 4

3- Keçe Kumaş ile No Kale Alışveriş Çanta Modeli ve Yapımı: Pamuklu kumaş üzerine baskı yazılı süslemeli alışveriş çanta yapımıdır. Kendin yap güzel bir çanta modelinde, pamuklu düz renk kumaş, ince renkli keçe kumaşlar, makas, kumaş yapıştırıcı, dikiş gerekli malzemelerdir. Harfler için kalıp hazırlanır. Keçe kumaşlar, harflere göre kesilir, kumaşa yapıştırılır. Dikdörtgen şeklinde kumaş çanta son aşama olarak dikiş yapılır. Bitirilir.

Elişi Çanta Modelleri 5

Elişi Çanta Modelleri 6

4- Geometrik Desenli Alışveriş Çanta Modeli ve Yapımı: Her durum için bir alışveriş çanta madeli var gibi görünüyor. Biri işe, birkaçı bakkaliye, bir sahile, liste uzayıp gidiyor. Hepsi işlevsel, ama hiçbiri özellikle güzel değil, bu yüzden bir tane üzerine ütüyle transfer kağıdı kullanarak dekorasyon yaparken elimi denemeyi düşündüm - daha önce hiç kullanmadığıma inanamadığım başka bir harika araç!

Elişi Çanta Modelleri 7

Elişi Çanta Modelleri 8

5- Geri Dönüşüm Projesi - Yeniden Kullanılabilir Alışveriş Çanta Yapımı: Alışverişe çıktığınızda alışveriş malzemeleriniz için ne kullanıyorsunuz? Son zamanlarda bazı mağazalar alışveriş torbaları için ücret almaya başlıyor. Basit bir el yapımı yeniden kullanılabilir çanta (eko çanta) ilginç kumaşlar veya kumaş kombinasyonları seçilerek kişiselleştirilebilir. Dikiş meraklıları yeteneklerini gösterebilir! Bugünün projesi, favori kumaşlarınızı birçok farklı şekilde birleştirmenize izin veriyor. 

Elişi Çanta Modelleri 9

Elişi Çanta Modelleri 10

6- Resim Baskılı Alışveriş Çanta Yapımı: Kumaşa görüntü aktarma, baskı ile yapılan çanta modelidir. Kitap, dergi gibi resimli sayfaların kumaşa aktarılması, baskı yapımıdır. Sulu kumaş yapıştırıcı, resim sayfası, fotokopisi çekilecek, pamuklu veya keten kumaş gereklidir. Resim sayfadan kesilir, fotokopi çekilir, su bazlı yapıştırıcı ile kumaşa yapıştırılır. Resim kumaşın üzerine tersine konularak fotoğraflar görüldüğü şekilde pamukla su bazlı yapıştırıcı sürülerek baskı yapılır.

Elişi Çanta Modelleri 11

Elişi Çanta Modelleri 12

7- Boyama, Kurdele, Fisto Süslemeli Kumaş Çanta Modeli Yapımı: Kumaş boyalar ile pamuklu kumaş resimde gösterilen şekilde boyanır. Kenarlarına fisto şerit süslemeler, kurdele yapılarak dikiş dikilir. Güzel bir alışveriş çantası modeli yapılır.

Elişi Çanta Modelleri 13

Elişi Çanta Modelleri 14

8- Düğümlü Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Sapları düğümlü alışveriş çanta yapımıdır. Pamuklu kumaş.

Elişi Çanta Modelleri 15


Elişi Çanta Modelleri 16

9- Kendin Yap, Çilek Desenli Alışveriş Çanta Modeli: Meyve desenli kumaştan yapılan alışveriş çantası yapımıdır.

Elişi Çanta Modelleri 17

10 - Tişörtten Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Eski kullanılmayan penye tişörtlerden file sepet, alışveriş çanta yapımıdır.

Elişi Çanta Modelleri 18

Elişi Çanta Modelleri 19

11- Katlanır Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Yeniden kullanılabilir alışveriş torbaları bugünlerde her yerde. Aslında, pek çok kasaba ve şehirde, plastik ve hatta kağıt poşetler basitçe kullanıma hazır durumda değildir. Normalde karşınıza çıkan sağlam kumaş manşetlerini kullanılışlıdır. Daha büyük, daha ağır çantaların tek sorunu onları yanınıza almayı unutmayın! Alternatif olarak, bu çift katlanabilir torbanın kendi taşıma çantasında vardır. Çantanıza atmak ya da arabanızın torpido gözünde tutmak için yeterince idealdir ama yine de inanılmaz miktarda eşya taşıyacak büyük boyutta iki alışveriş çantası alıyor. Taşıma çantası ayrıca; alışveriş listesi, kartlar, anahtarlar ve daha fazlasını koymak için kullanışlı bir ön cebe sahiptir.

Elişi Çanta Modelleri 20

Gerekli Malzemeler: Çanta 1 dış ve Çanta 2 astar için tek ende 1 metre pamuklu kumaş.

Kumaşa uygun çok amaçlı iplik.

Saydam cetvel.

Kumaş kalem veya kurşun kalem.

Ütü ve ütü masası.

Makas veya döner kesici terzi zigzag bıçak.

El dikiş iğnesi.

Elişi Çanta Modelleri 21


12- Kumaş Bakkal - Pazar Torbaları: Bunlar tıpkı her yerde bulunmaz plastik poşetler gibi, ama onlar kumaştır. Naylon poşetlere benzer şekilde dikiş yapılan bez torbalar, katlanılarak fazla yer kaplamazlar. Yapımı resimlerde gösterilmiştir.

Elişi Çanta Modelleri 22

Elişi Çanta Modelleri 23

13- Sebzelik Çantası Modeli ve Yapımı: Düz pamuklu kumaş ile yapılan alışveriş torbasının üzerine çeşitli sebzelerden baskılar yapılarak kullanılışlı torbalar hazırlanır. 

Elişi Çanta Modelleri 24

Elişi Çanta Modelleri 25

14- Yastık Kılıfından Alışveriş Torbası Yapımı: Eski eşyaları değerlendirmede yastık kılıflarından torba yapımıdır.

Elişi Çanta Modelleri 26

Elişi Çanta Modelleri 27

15- Kendin yap, geri dönüşümlü alışveriş çanta modeli: İki kat kumaş ile dikilen torbalar kullanılışlıdır.

Elişi Çanta Modelleri 28

Elişi Çanta Modelleri 29

16- Çilek Aplike Süslemeli Alışveriş Çantası Kendin Yap: Çilek şeklinde çanta, çilek aplik süslemeli alışveriş torbası yapımıdır.

Elişi Çanta Modelleri 30

Elişi Çanta Modelleri 31

17- Yalıtımlı Kendin Yap Alışveriş Çanta Modeli: Yanmaz ve ıslanmaz polyester kumaştan yapılan çanta modelidir. Mağazalarda ıslanmayan kumaş diye satılır. 

Elişi Çanta Modelleri 32

Elişi Çanta Modelleri 33

18- Kendin Yap, Çizgili Alışveriş Çanta Modeli: Çizgili kumaşlardan resimlerde gösterilen şekilde dikilen bez torba çantasıdır.

Elişi Çanta Modelleri 34

Elişi Çanta Modelleri 35

19- Fırfırlı Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Bez torbaları artık kumaş parçalardan şeritler yapılarak hazırlanır. Geri dönüşüm ile kullanılmayan kumaşlarda değerlenir. 

Elişi Çanta Modelleri 36

Elişi Çanta Modelleri 37

20- Kendin Yap, İpli Torba Şeklinde Alışveriş Çanta Modeli: Dikdörtgen şeklinde kumaş kesilir, üç kenarı dikiş yapılır. Açık kalan kısım iç kısma katlanır.


Elişi Çanta Modelleri 38

Elişi Çanta Modelleri 39

21- Kanvas Çevre Dostu Alışveriş Çanta Yapımı: Yıkanabilir, ütü gerekmez, kanvas tipi alışveriş çanta modelidir. 

Elişi Çanta Modelleri 40

Elişi Çanta Modelleri 41

22- Aztek Desen Baskılı Alışveriş Çanta Yapımı: Keten veya pamuklu kumaşlardan dikdörtgen şeklinde dikilen torba çantadır. Üzerine kumaş boyalar ile geometrik şekiller yapılır. Aztek desenler ise çizgi şeklinde boyanır.

Elişi Çanta Modelleri 42


Elişi Çanta Modelleri 43

23- Yeni Başlayan Terziler için Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Acemi, yeni başlayan dikişe herkes için kolaylıkla yapılacak torba şeklinde cepli alışveriş çanta modelidir.

Elişi Çanta Modelleri 44

Elişi Çanta Modelleri 45

24- Keçe Kumaştan Mini Market Alışveriş Çanta Modeli: İnce veya kalın keçe kumaştan yapılan dikdörtgen şeklinde alışveriş çantasıdır. Market alışverişlerinde naylon poşetleri, bez torbaları içine koymaya yarar. 

Elişi Çanta Modelleri 46

Elişi Çanta Modelleri 47

25- Püsküllü Alışveriş Çanta Modeli: Geri dönüşümlü, yeniden kullanımlı bez alışveriş çantasıdır. Püskül süslemeleri ile değerlendirilir. Eski tişörtleri değerlendirerek pazar çantası yapılır.

Elişi Çanta Modelleri 48


Elişi Çanta Modelleri 49

26- Köşeli Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Pamuklu kumaştan kenar ve köşeler dikiş yapılarak belirlenen çanta modelidir.

Elişi Çanta Modelleri 50

Elişi Çanta Modelleri 51

27- Yazı Baskılı Alışveriş Çanta Modeli: Düz renk alışveriş çanta modelidir. Harfler ütü ile baskı yapılır. Modern, kullanılışlı çantadır.

Elişi Çanta Modelleri 52

Elişi Çanta Modelleri  53

28- Çarşaftan Alışveriş Çanta Yapımı: Geri dönüşüm projelerinden kullanılmayan, eski çarşaflardan alışveriş çantaları, torbalar yapılır. Yapım aşamaları resimlerde gösterilmiştir.
  
Elişi Çanta Modelleri 54

Elişi Çanta Modelleri 55

29- Sapları Kumaşla Birlikte Tek Parça Şeklinde Alışveriş Çanta Yapımı: Çanta patronu bir parça şekilde kesilir. Çantanın gövdesi ve sapı birlikte kesilir. 

Elişi Çanta Modelleri 56

Elişi Çanta Modelleri 57

30- Geri Dönüşüm Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Kullanılmayan yastık kılıflarından yapılan alışveriş çanta yapımıdır. Ayrıntılar resimlerde gösterilmiştir. 

Elişi Çanta Modelleri 58

31- Paris Baskılı Yazılı Yıkanan Alışveriş Çanta Modeli Yapımı:
Harf ve çiçek baskı şablonları, kumaş boyalar ve fırça ile bez torbalara boyanır. 
Elişi Çanta Modelleri 59


Elişi Çanta Modelleri 60

32- Altıgen Parçalı Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Küçük altıgen patchwork parçalardan oluşan pazar çanta modelidir.

Elişi Çanta Modelleri 61
Elişi Çanta Modelleri 62

33- Market Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: Bez torbalar, şeritler şeklinde kumaş boyalar ile desen boyanır. Resimlerde yapım aşamaları gösterilmiştir. 

Elişi Çanta Modelleri 63


Elişi Çanta Modelleri 64
34- Şeffaf Kumaşlardan Alışveriş Torbası Yapımı: Tül veya şeffaf kumaşlardan yapılan torba şeklinde büzgülü çanta yapımıdır. 
Elişi Çanta Modelleri 65

Elişi Çanta Modelleri 66

35- Desenli Kare Alışveriş Çanta Modeli Yapımı: 35x35 cm uzunlukta kumaşlardan alışveriş çanta modelidir. Desenli kumaşlarla, süslemeli çanta yapımdır.

Elişi Çanta Modelleri 67


Elişi Çanta Modelleri 68

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon