20 Ev Yapımı Temizlik Ürünü

Kendin Yap
Ev Yapımı 20 Temizlik Ürünleri

Kendin yap, evinizi temizleyebileceğiniz bazı doğal ürünler mi arıyorsunuz? Doğal içerikli temizlik ürünleri mağazalarda bulunabilir, fakat kesinlikle ucuza gelmezler. Evinizi, güvendiğiniz malzemelerle temizlemeye gelince, doğru şeyi elde etmenin en iyi yolu onu yapmaktır.

Evinizi temizlemek için en iyi ev yapımı temizleyici tariflerini bulduk, banyo lavabolarından mutfak tezgahlarına, çamaşırhaneden karo zeminlere. Düzenli ev ürünleri kullanan tarifler yapmak kolaydır, hatta bu gezileri mağazaya gitmeden de yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kokuyu oluşturmak için esansiyel yağlar ekleyin; mağazalarda satın alacağınız kimyasal ürünler gibi şaşırtıcı ve hiçbir şey kokmayan temiz bir eve sahip olacaksınız.


Kendin Yap Temizlik Ürünleri Tarifleri
1- Banyo Seramik Temizleyici: Banyo Döşeme Temizleyici için en yeni tarifi denemek için bakacağız. Bir bezle banyo seramiklerini özellikle fayans aralarındaki yaıştırıcıları temizlemek zor olur. Basit ev yapımı temizleyici madde için gerekli malzemelerden, kabartma tozu nazik ovma gücünü birleştirir ve hızlı bir macun yapılır. Esansiyel bitkisel yağları, ekstra temizleme gücü ve taze, temiz bir koku sağlar.
Kendin Yap 1Küçük detaylara yardımcı olmak için bu ucuz diş fırçaları almanızı tavsiye ederim. Küçük, açılı fırça, fayanslar arasındaki dokulu boşluklara ulaşmak için mükemmeldir. Dikdörtgen başlıklı fırça, sabun birikimiyle kendi benzersiz ve görülmesi zor bir şekilde kirli olan karoların yüzeyi için mükemmeldir.

Banyo Fayans - Seramik Temizleyici için Gerekli Malzemeler:

1/2 fincan kabartma tozu.

6 damla Çay Ağacı esansiyel yağı.

Su

Ovalama diş fırçası.

Yapılışı: Küçük bir kapta, kabartma tozu ve esansiyel yağı birleştirin, karıştırın. Bir macun oluşturmak için birkaç yemek kaşığı su içinde karıştırın. Hala kabartma tozu topakları varsa, devam edin ve hamur iyi bir yayılabilir kıvama gelinceye kadar bir seferde birkaç damla su ekleyin.

Banyo Döşeme Temizleyicinizi uygulamadan önce duvarları suyla yıkayın. Bu, bir sonraki adımda macunun boşluklara yapışmasına da yardımcı olacaktır. Hangi kiremit alanlarının daha fazla dikkat gerektirdiğine karar verin, çünkü duşunuzun sabun kabı çevresinde ya da drenajın etrafında biriktirmenin daha kolay olduğu yerlerde ilave ovalama gerekli olur.

Macunu döşemelere uygulamak için bir fırça kullanın. Karolar arasındaki boşluğa özellikle dikkat edin ve karonun düz yüzeyinde ince bir katman unutmayın. Macunu yaklaşık 5 dakika bekletin.5 dakika sonra geri dönün ve fayansların arasında fırçalamak için küçük sert fırçanızı kullanın. Fayansların yüzeyini nazikçe fırçalamak için daha büyük bir fırça kullanın. Bu, orada bile olduğunu bile bilmediğiniz sabun köpüğünü nazikçe temizler.

Döşemeleri tamamen temizlemek için su ile yıkayın.

2- Kendin Cam Temizleyici Ürünü:
Ev yapımı; cam temizliği için kolay yapılacak temizlik ürünüdür. Ayna ve tozlanmış camlar için kir çıkarıcıdır. Gazete kağıdı ile camları temizleyin.

Gerekli Malzemeler:


Kendin Yap 2

Sirke.

Alkol.

Su.

Sprey Şişesi.

3- Ev Yapımı Temizlik Malzemesi Ürünü:

Gerekli Malzemeler:

1 su bardağı kabartma tozu.

1/4 bardak sitrik asit.

1/2 çay kaşığı sirke.

15 ila 20 damla seçtiğiniz esansiyel yağı (lavanta, biberiye veya nane).

Silikon şeker kalıpları

Yapılışı:

Bir karıştırma kabına kabartma tozu ekleyin ve kümeleri kırmak için bir çatal veya çırpma teli kullanın. Kabartma tozu doğal olarak kokuları temizler ve yok eder, böylece ilaçlar için mükemmel bir temel oluşturur. Küçük bir cam kasede, tuvaleti temizlemek için birlikte çalışacak olan sirke ve hidrojen peroksit karıştırın. Şimdi yavaşça damla damla, kabartma tozu sirke ve hidrojen peroksit ekleyin. Hepsini bir kerede eklerseniz, kabartma tozu ve sitrik asit arasındaki reaksiyondan dolayı büyük bir karmaşa yaşarsınız!Şimdi esansiyel yağı ekleyin ve yavaşça karıştırın. Bu sadece koku için, böylece istediğiniz herhangi bir kokuyu seçebilirsiniz. Karışımı şeker kalıbınıza almak için yarım çay kaşığı kullanın ve parmaklarınızla hafifçe bastırın. Onları tamamen doldurmak istemezsiniz çünkü bu genişleyecektir. En az 6 saat veya gece boyunca kurumaya bırakın. Kurutulmuş gazları cam kavanozun içine koyun ve tuvalete yakın tutun. Etiketlediğinizden ve küçük çocukların erişemeyeceği bir yerde sakladığınızdan emin olun! Bir dahaki sefere işler kokulu hale gelir.

4- Ev Yapımı Çamaşır Yumuşatıcı Koku Deterjan Kristalleri: Çamaşırlara ekstra koku yayar. Bir cam kavanoza sevdiğiniz bitkisel esansiyel yağlardan 20 damla koyun. Yaklaşık 3/4 kadar kavanoza epsom tuzu katılır. 2 bardak epsom tuzuna 20 damla esansiyel yağ damlatılarak yumuşatıcı kristaller hazırlanır. Epsom tuzu, Gitti Gidiyor gibi internet satış mağazalarından alabilirsiniz.

Kendin Yap 4

5- Ev Yapımı Bulaşık Makinesi Deterjan Tabletleri: Tamamen doğal, bulaşıkları temizlemek için yağ ve yapışmış yiyecekleri keser, gümüşleri parlak yapar.Esansiyel yağların ferahlatıcı kokusuna sahiptir. 5 dakikada yapılır. Ekonomiktir. çamaşır sodası - bu güçlü temizleyici, yiyecek ve yağın parçalanmasına yardımcı olmak için temizleme pH'ını yükseltir ve lekelenmeyi azaltmak için suyu yumuşatır, gözlüklerinizi ve gümüş eşyalarınızı parlak ve ışıltılı bırakır.Tuz - sert su birikintileri temiz tabaklarınızda lekeler bırakabilir; tuz ilave etmek suyu yumuşatır ve sinir bozucu noktaları azaltır.Sitrik asit - bu çok yönlü temizleyici, sıkışmış yiyeceklerden kurtulmak için bulaşık makinesinin deterjanını güçlendirir, bulaşıkları temiz tutmak için sert su birikintilerini askıya alır ve döngünün sonunda yumuşak durulamaya yardımcı olur.Narenciye esansiyel yağı - plakaları temizlemek için yağdan kesmenin çift yararı ve temiz bulaşık makinesinin yükünün harika olmasını sağlar.

Kendin Yap5

Yapılışı: Bir cam kaseye 1 fincan süper yıkama tozu (bunun gibi ) ekleyin. 1/4 bardak tuz ekleyin.1/2 bardak sitrik asit tozu ekleyin. 40 damla narenciye esansiyel yağı ekleyin, ardından karıştırıp parçalamak için tahta kaşığı geri kullanın. Silikon veya buz kalıplarına konulur. Kuruması beklenir. Bulaşık makinesinde kullanılır.

6- Kendin Yap, Halı Temizleme Ürünü: Zehirli temizleyicileri ve tehlikeli kimyasalları atın! Bu güvenli, etkili ev yapımı halı temizleyicisi ile lekeleri çıkarın. Kiler zımbaları ile hızlı ve kolay yapılır.

kendin Yap 6

Gerekli Malzemeler: 6 su bardağı sıcak su (Çaydanlıkmı Hassas / 160F'ye ayarlıyorum)

2 yemek kaşığı kastilya sabunu.

2 yemek kaşığı beyaz saf sirke.

1/4 bardak hidrojen peroksit.

15-20 damla esans yağı (limon ve tatlı portakal tavsiye ederim).

Yapılışı: Tüm malzemeleri büyük bir sürahide veya sürahide birleştirin ve hafifçe karıştırın. Halı buharlı temizleme makinesine dökün ve talimatlara göre kullanın. Veya doğrudan halı lekesine uygulayın ve çıkarmak için kıl fırça ile fırçalayın.

7- Ev Yapımı Deri Temizleyici: Deri, inanılmaz derecede dayanıklı ve bakımı da inanılmaz derecede zor olan malzemelerdendir. Demek istediğim, ilk başta temizliği çok kolay görünüyor ama gerçek şu ki, uzun süre korumak istiyorsanız, gerçekten fazladan temizliğe dikkat etmeniz gerekiyor. Ne yazık ki, çoğu insan nasıl yapılacağı konusunda tamamen bilmezler. Alkol ve sert kimyasallar gibi şeyler deriyi kurutur, ömrünü azaltırken berbat görünmesini sağlar. Bu 5 bileşenli deri temizleyici , deri eşyalarınızı hiç olmadığı gibi temizlemenize ve korumanıza yardımcı olur.

Kendin Yap 7

Gerekli Malzemeler: 3 yemek kaşığı. hindistancevizi yağı.

1 yemek kaşığı. zeytin yağı.

3 damla portakal veya limon esansiyel yağı.

Yapılışı: 1. Yağları küçük bir kapta birleştirin.

2. İşlem gerektiren deri parçasını temizlemek ve yumuşatmak için yumuşak bir bez kullanın.

3- Her parçanın üzerine uygulamadan önce deri üzerinde bir noktanın test edilmesini öneririz. 24-48 saat sonra deri iyi görünüyorsa, tüm parçayı temizlemeye devam edin.

4- Bir koşullandırıcıdan daha fazla temizleyiciye ihtiyacınız olduğunu tespit ederseniz, bu deri temizleyici tarifinin bir bölümünü bir sprey şişesinde 2 parça beyaz sirke ile birleştirin. Sirke, yağlar hala deriyi nemlendirmek için çalışırken, temizlik artışı sağlar.

8- Ev Yapımı Doğal Temizleyici Ürünleri: Bahar temizleyicileri için çok amaçlı temizleme spreyi için birkaç farklı etiket ekledim çünkü herkesin en sevdiği kokusu var; sadece favorinizi lavanta, portakal, çay ağacı, nane veya limondan seçin.

Kendin Yap 8

9- Kendin Yap, Laminat Zemin - Parke Temizleyici: Doğal temizleyicilerden mükemmel bir birleşimdir.

Gerekli Malzemeler:

Sprey şişesi.

1 3/4 bardak su

2 yemek kaşığı beyaz sirke.

Bitkisel esansiyel yağı (limon veya nane ve lavanta) - 6 ila 8 damla

Huni.

Kendin Yap 9

Yapılışı: Malzemelerinizi toplayın ve kolaylaştırmak için bir huni kullanarak sprey şişesine ekleyin. Her şey sprey şişesine eklendiğinde, kapağı yerleştirin ve iyice sallayın.Şimdi temizlik zamanı.

10 - Ev Yapımı Toz Sprey Temizleyici: Herkesin evindeki tüm yüzeyleri günlük olarak tozlandıracak zaman ve enerjiye sahip olması harika olmaz mıydı? Çok güzel olurdu. Ama maalesef bu olmayacak. Bu yüzden yapabileceğiniz en iyi şey, tozu önlemeye yardımcı olacak bir sprey kullanmaktır.

Kendin Yap 10
Gerekli Malzemeler:

1 su bardağı su.

1/4 fincan beyaz damıtılmış sirke.

2 yemek kaşığı zeytinyağı.

10-15 damla seçtiğiniz uçucu yağı.

Yapılışı:


Tüm malzemeleri boş bir sprey şişesinde karıştırın. Kullanmadan önce çalkala. Tozla ya da kumaşla (doğrudan mikrofiber en iyi sonuç verir) yüzeye doğrudan püskürtün ve tozu silin.

11- Ev Yapımı Sıvı Çamaşır Deterjanı Yapımı: Öncelikle, bu kimyasal içermeyen sıvı çamaşır deterjanı yapma yöntemini sizinle paylaşacağım. Sonra her bir bileşen ve ne yaptığı hakkında yazacağım.

Kendin Yap 11

Gerekli Malzemeler:

2 4 litrelik kova.

2 4 litre su.

1/2 fincan Süper Yıkama Sodası.

1/2 su bardağı kabartma tozu.

3/4 su bardağı el sabunu.

En sevdiğiniz uçucu yağlardan 30 damla.

Karıştırmak için büyük ahşap / plastik kaşık.

2 adet 4 litrelik cam kap.

Yapılışı:

1- İlk önce, 1/2 fincan Süper Çamaşır Sodasını ölçün ve 2 tane 4 litrelik bir kovaya dökün. Bu kovayı sadece bu deterjan yapmak için kullanıyorum; Sarf malzemelerimi içinde saklıyorum ve daha fazlasını yapmam gerektiğinde aldım! Bu şekilde güzel ve temiz kalır ve başka şeylerle alışık ve kirlenmez.

2- Çamaşır sodasını örtecek kadar sıcak musluk suyunu ekleyin ve eritmek için iyice karıştırın.

3- Ölçün ve 1/2 su bardağı Baking Soda'yı su / yıkama soda karışımına dökün ve çözmek için iyice karıştırın.

4- Kepçenizi, tepeye kadar tamamen ılık musluk suyuyla doldurun, sadece 1/2 inç oda bırakın.

5- Ölçün ve kova 3/4 fincan kastilya sabunu dökün. Benim favorim Dr. Bronner ve birkaç farklı kokuları var. Lavanta kullandım çünkü ne kadar taze koktuğuna bayılıyorum. Ancak, kokusuz satın alabilir ve lezzetli, taze bir koku vermek için favori uçucu yağlarınızı kullanabilirsiniz! Deterjanları cam şişeye doldurun.

12- Temizlik için Kokulu Sirke Kendin Yap: Temizlik için kokulu sirke yapmayı öğrenin. Temizleme rutininizi güncellemenin ekonomik ve kolay bir yoludur. Bu kolaydır. Cidden, yaklaşık 2 saniye sürer.Artık atık meyve kabukları veya aksi takdirde israf edecek otları kullanır.Tüm doğal ürünlerle temizlik yapmamı teşvik ediyor. Büyük cam kavanozları yıkayın ve kurutun. Kullandığım litre konserve kavanozları.

Kendin Yap 12


Kavanozu ½ narenciye kabukları ve otlar ile doldurun. Nane ile limon, adaçayı ile limon ve fesleğen ile portakal olabilir.

Neredeyse kaynayana kadar beyaz sirkeyi ısıtın . Maden ocağı, büyük bir Pyrex ölçüm kabına sıkıştırıyorum . (Sirke içindeki cam asetik asit ile reaksiyona girmez. Sirkeyi ısıtmak için alüminyum bir tava kullanmayın!)

Sirkeyi bitkilerin üzerine dökün, kavanozları kapatın ve serin ve karanlık bir yere koyun.

Karışımı 24 saat sonra kontrol edin, kullanıma hazır olmalıdır. Kabukları süzün ve karışımı karışımdan çıkarın ve atın.

13- Çay Ağacı Temizleyici Yapımı: Melaleuca alternifolia bitkisinin yapraklarından damıtılmış, kuzey Yeni Güney Galler ve güney doğu Queensland, Avustralya'nın kıyı bölgelerine özgü doğal bir antiseptiktir. % 100 saf,% 100 doğal bir yağdır ve geniş bir bakteri ve mantar spektrumunu inhibe eden güçlü bir antiseptiktir. Bu, ev mikroplarının% 99,9'unu temizleyebilen doğal, toksik olmayan bir temizleyici için mükemmel bir temel sağlar. Tüm bu DIY Çay Ağacı Yağı Temizleyici Tarifleri göz atın ve bahar temizliği başlasın.

Kendin Yap 13

Gerekli Malzemeler:

1/2 su bardağı beyaz sirke

3 su bardağı su

1/4 çay kaşığı çay ağacı yağı (yaklaşık 10 damla)

İsteğe bağlı: 5-10 damla kokulu uçucu yağ

Yapılışı:


1 litrelik bir sprey şişesinde sirke, su ve çay ağacı yağını birleştirin ve iyice çalkalayın. Kokulu bir temizleyiciyi tercih ediyorsanız, karışımınıza en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla ekleyin.

14- Mutfak Tezgahı - Granit Mermer Temizleyici Yapımı: Sadece 4 bileşen ile, sirke olmadan yapılan bu DIY Doğal Granit Temizleyici Sprey, tezgahınızı temizler ve dezenfekte eder. Ev yapımı tarif organik temizlik ve güvenli, toksik olmayan temizlik seçenekleri arayanlar için en iyisidir. Ve uçucu yağlar sayesinde harika kokuyor.

Kendin Yap 14

Gerekli Malzemeler:

1/4 bardak eczanede satılan alkol.

1 yemek kaşığı sıvı arap sabunu.

2 su bardağı su.

10 damla bitkisel esansiyel yağ.

Yapılışı:

Tüm malzemeleri, üstü spreyli bir cam şişeye dökün. Malzemeleri birlikte karıştırmak için şişeyi yavaşça çevirin.

15- Ev Yapımı Doğal El Sabunu:
Cildinizi kuruyan doğal köpüren el sabunu nasıl yapılır?

Kendin Yap 15

Gerekli Malzemeler:

1 köpük sabunluk.

2 yemek kaşığı kokusuz el sabunu.

1-2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı.

10–15 damla tercih edilen uçucu yağ (lar).

Yapılışı: Bütün malzemeler karıştırılır. Sıvı sabunluğa konulur ve kullanılır.

16- Ev Yapımı Duş Temizleyici Ürünü: Ev yapımı duş temizleyicisi tarifi, bir sprey şişesinde karıştırılmış sirke ve şafağın eşit parçalarını gerektirir. Cari, sirkeyi ısıtmaktan başka tam olarak tarifini takip etti, üzerine püskürtdü, yürüdü ve sonra geri döndüğünde duşunu duruladı. Sonuç? Çok temiz bir duş.2/3'ü beyaz sirke ile, 1/3'ü su doldurun. Esansiyel yağleri ekleyin.

Kendin Yap 16

17- Kendin Yap, Doğal Zemin - Yer Temizleyici:

Gerekli Malzemeler:


Kendin Yap 17

Su.

Beyaz Sirke.

Temizlik için alkol.

10 damla kadar Nane Esansiyel Yağı.

Yapılışı:
Malzemeler karıştırılır. Yer silmelerde kullanılır.

18- Meyvelerden Temizleyici Yapımı: Portakal kabukları ile bir kavanoz doldurarak başlayın. Ayrıca limon veya kireç, hatta greyfurt kullanabilirsiniz - herhangi bir narenciye kabuğu çalışır. Bir kavanozu onlarla doldurun. Üzerine sirke doldurun.

Kendin Yap 18
19- Ev Yapımı Diş Beyazlatma Ürünü: Dişlerinizin ne kadar beyaz olduğu konusunda endişelenmek bazı insanlara yüzeysel gelebilir, ancak bunun daha sık bir güven sorunu olduğunu düşünüyorum. Gülüşünüz konusunda kendinizin bilincinde olduğunuzda kendinden emin ve kendinden emin hissetmek zor. Kendini daha beyaz dişlere sahip olmak dileğiyle bulduysan, kesinlikle yalnız değilsin! Amerikalıların her yıl tezgah üstü diş beyazlatma ürünlerine yaklaşık 1,4 milyar dolar harcadığı tahmin ediliyor! Bu tedavi, lekeleri temizlemek ve dişleri daha beyaz ve daha parlak bırakmak için birlikte çalışan iki ucuz bileşen içerir. İlk önce, kabartma tozu iyi . Kabartma tozu hafif aşındırıcılık, dişlerdeki yüzey lekelerini silmeye ve plak birikimini parçalamaya yardımcı olur. İkinci bileşen hidrojen peroksit. Hidrojen peroksitin oksitleyici etkisi, dişlerinizin ve diş etlerinin tüm boşluklarına ve kızılcıklarına girerek bakteriyel birikmeye karşı savaşmaya yardımcı olur. Hidrojen peroksit, ağız sağlığı için onlarca yıldır kullanılmaktadır ve ayrıca gingivite karşı koruma sağladığı gösterilmiştir.

kendin Yap 19

20- Uçucu Bitkisel Yağlar ile Tuvalet Kokusu Yapımı: 20 damla limon esansiyel yağı

20 damla greyfurt uçucu yağı.

20 damla bergamot esansiyel yağı.

1 litrelik koyu cam sprey şişesi.

Malzemeleri karıştırın. Tuvalet rezevlerine sıkılır.
Kendin Yap 20
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon