Renkli Doğal Mum Yapımı

25.11.18Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları
Balmumundan Renkli Doğal Mum Yapımı

Ev aksesuarlarından mum yapımı yazılacaktır. Dekorasyon için, evinizin güzel kokmasını sağlamak için kendin yap elişi çalışmasıdır. Doğal mumlar ev ortamında atmosferi değiştiren, sakinlik ve güzellik veren bir etki yaratmaktadır. Satın alınan mumlarda parafin katkı maddesi bulunmaktadır. Petrol ürünü olan kimyasal parafin, yakıldığı zaman çevreye zararlı koku ve azot gazları yaymaktadır. Bunlardan dolayı el yapımı tamamen doğal mumlar sağlık için de uygundur. Renkli doğal mum yapımı için balmumu yaprakları diğer adı; balmumu saçları gerekli olacaktır. Kolay bir şekilde hazırlanan balmumumdan mumlar istenilen renklerde hazırlanır. Balmumu yaprakları bal peteğidir. Sert bir yapısı vardır. Mum yapımı için bunlar ruolo yapılırken kırılmaması için hafif ısıtılmalıdır. Elişi mum modellerinden örnekler gösterilmiştir.Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 1
Balmumu nasıl ısıtılır? Saç kurutma makinesinin sıcak üfleme kısmı ile hafif eritilir. Bu yumuşatma; balmumunun kolayca yuvarlak şekilde olmasına etken eder. Önemli konu; balmumu yumuşatıldıktan sonra; hızlı şekilde rulo olarak mum yapılmasıdır. Hobi elişi mum yapımında içine konulacak yakılmalık iplik, pamuk kendiri denilen kalın şeritlerdir.
Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 2
Elişi mum yapımında mum boyutları şeklinde balmumları boylamasına kesilir. İsteğe göre; büyük veya küçük boylarda mum yapılır. Hazırlanan balmumu plakaları; fön makinesi ile yumuşatılır. İçine pamuk - kendir iplik konulur. Hızlı ve düzgün şekilde rulo yapılır. Resimlerde mum yapımının aşamaları gösterilmiştir. Bu şekilde kolaylıkla doğal ve renkli mumlar ev için hazırlanır. 
Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 3
Balmumu yaprakları diğer adı balmumu sacları internet sitelerinden tedarik edilebilir. Rulo yapılarak yuvarlak mum şekillerinin kenar kısımları silikon tabanca ile yapışırılır. Güzel dekoratif ev için mum yapımı tamamlanır.
Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 4

Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 5

Mum Yapımı - Elişi Çalışmaları 6Sonraki Konu: Örgü Bayan Panço Modelleri 

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder