Sarımsak Suyunun Faydaları
Şifalı Bitkiler
Şifalı Bitkilerden Sarımsak Suyunun Faydaları

Birçok çeşit alternatif tıpta kullanılan bitkiler şifa deposudur. Vitamin bakımından zengin, yararları saymakla bitmez. Bu yayında şifalı bitkilerden sarımsak suyunun nasıl faydası olduğu yazılacaktır. Sarımsak;dolaşım ve sindirim sistemlerine yardımcı olmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, kan basıncını düşürmek ve kalp hastalıkları ile mücadele eder. Hatta toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sarımsak suyu güçlü tıbbi bileşenleri içerir. Şifalı bitkilerden sarımsak Allium (soğan) ailesindeki bir bitkidir. Bununla birlikte, antik tarih boyunca, sarımsak ana kullanımı sağlık ve tıbbi özellikleri içindir.

Sarımsak kullanımı; Mısırlılar, Babilliler, Yunanlılar, Romalılar ve Çinliler dahil olmak üzere birçok büyük uygarlık tarafından belgelenmiştir. Sarımsak suyuda çok faydalıdır.

1- Soğuk algınlığına iyi gelir.

2- Böbrek ve safra kesesinde oluşan taşların erimesine yardımcı olur.

3- İdrar söktürücü etki ile vücutta biriken ödem ve şişliğe karşı iyi gelir.

4- Bütün romatizmaya bağlı gelişen iltihapları önleyici etkisi vardır. Romatizmal ağrıları hafifletir. Ayrıca kireçlenmeye karşı da vücudu korur.

5- Kolesterole karşı iyi gelir. Vücuttaki zararlı yağların yakımını sağlayarak kilo verme sürecine katkıda bulunur.

6- İştah açıcı özelliğinden dolayı özellikle diyet yapanlar dikkat etmelidir.

7- Tıkanan damarları açıcı etki yaratır. Damar sertliği ve yüksek tansiyona karşı iyi gelir.

8- Beyin hücreleri ve sinir sistemi üzerinde olumlu etki yaratır.
Şifalı Bitkiler 1

Sarımsak Suyunun Hazırlanması

Bir avuç sarımsak soyulur. 1 su bardağı su kaynatılır. Sarımsaklar sıcak suyun içine atılır. 15-20 dakika demlenmesi için bekletilir. Sarımsak suyunun içine limon damlatılarak, içilir.Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder