Plaj Tunik Model Yapımı

Elişi Elbise Modelleri - Moda Tasarım

Plaj Tunik Model Yapımı, Anlatımlı

Havuz ve plajda rahatlıkla giymek için tunik elbise dikimi yazılacaktır. Hafif, ince, şifon kumaşlardan hazırlanan plaj elbise tunik modeli uzun eteği ile rahat ve şık durur. İki saatte yapılıp bitirilir. Gerekli malzemeler; dikiş makinesi, makas, mezro, 3 metre şifon, poplin, pamuklu kumaştır. Plaj tunik modelin önce şablonu çıkartılır. Kolay biçimde resimde gösterilen geometrik şekil çizilir. Ölçüler resimde yazılanlar gibi olmalıdır.

Tuniğin yaka açıklığı 35 cm, kol genişliği 40 cm, kol uzunluğu 25 cm, tunik elbisenin genişliği 1 metredir. Tuniğin koltuk altından eteğe kadar uzunluğu 110 cm dir. Çift en kumaş gereklidir. İkiye katlanır, 150 cm genişlik ile ön ve arka tunik parçaları kesilir. Elişi elbise modeli yapımında kesilen tunik parçalarının omuz, kol ve yan dikişler makine çekilir. İsteğe göre aynı kumaştan beş cm eninde kemer kuşak dikilir. Kuşak - kemer için 12 cm ende 1 metre uzunluğunda kumaş kesilir. Boydan ikiye katlanır, tersten makine dikişi çekilir.
Elişi Elbise Modelleri - Moda Tasarım  1


Küçük makas veya tığ kanca yardımı ile kemer düz yöne çevrilir, ılık ütü yapılır. Kısa sürede kolay ve pratik şekilde hazırlanan plaj tunik modeli yapımı tamamlanır. 

Elişi Elbise Modelleri - Moda Tasarım  2

Moda tasarım dikiş bölümü için yazılan elbise yapımı konusudur. 

Elişi Elbise Modelleri - Moda Tasarım  3
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon