Parlak Baskılı Tişört Süsleme Yapımı

Bluz Süsleme - Moda Tasarım

Parlak Baskılı Bluz Süsleme Modeli Resimli Anlatımlı

Moda tasarımlarından elişi bluz tişört baskı süsleme çalışması yazılacaktır. Yaldız boyalar ile özellikle koyu renk tişörtlere yapılan süslemeler çok güzel duruyor. Son zamanların moda trendlerinden olan simli, yaldızlı parlak tişörtler çok ilgi görüyor.

Gençlerin üzerinden, bayanlarda, çocuklarda yazı ve resim baskılı giriftler moda oldu. Şimdi siyah düz renk bir bluzun nasıl baskı boyama ile görünüm değiştirdiğine, daha gösterişli bir tişört oluşu hazırlanacaktır. Kumaş boyalarından fırça veya ütü ile ısıtmalı olanlar seçilmelidir. Sert bir tabakaya bluzun üstünde nasıl bir yazı olmasını istiyorsanız, ona göre bir pafta çıkartılmalıdır.
Yazının etrafını nakış şeklinde işlemeli vektör desen süslemelerde eklenmelidir. Kıvrımlı çizgiler, vektör desenlerde çok sık kullanılır.Parlak baskılı bluz süsleme için gerekli malzemeler: Yazı şeması çıkarmak için bir pet şişe kesilir, yassılaştırılır. Dikdörtgen şeklinde hazırlanır. Altın parıltılı simli kumaş boya veya akrilik boya. Gümüş renkte simli kumaş boya. Yazıcıdan çıkacak desen çıktısı veya bir kağıda çizim yapılır. Pet şişe gibi sert şeffaf plastiğe kopya yapılarak pafta çizilir. Bu baskı elişi süsleme işleminde ya ılık ütü ile kumaş boya yapıştırılır. Veya fön makinesi ile sıcak hava şeklinde boyalar kurutulur.


Elişi parlak, simli baskılı tişört – bluz süsleme yapımında; çıkartılan şema, bluzun üzerine konulur. Tişörtün alt kısmına boyama renkler geçmemesi için karton eklenir. Paftadaki yazı ve giftler – vektörlere göre istenilen renklerde beyaz yada altın simler ile ikisi bir arada kullanılır. Boyama yapılır. Sıcak hava fön ile baskı boya kurutulur. Yeni baskılı parlak renklerde bir bluz süslemesi yapılır.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon