Kristal Taşlı Manşet Küpe Yapımı

Elişi Küpe Modelleri - Takı Tasarım

Kristal Taşlı Manşet Küpe Modeli Resimli Anlatımlı

Takı tasarım çalışmalarından sallantısız, manşet küpe modeli yapımı yazılacaktır. Kristal taşlardan oluşan küpe modeli parlak görünümü ile güzel bir elişi küpe modelidir. Kesinlikle el yapımı, evde yapılmış bir hobi çalışması olarak değil, hazır bijuteri mağazalarından alınan küpeler gibidir. İster abiye kıyafetle, ister spor giysilerle kullanılır. Swarovski – kristal taşlı sofistike görünümde, şık dizaynı ile mücevher gibi bir küpe yapımı anlatılacaktır.
Elişi Küpe Modelleri - Takı Tasarım 1

Elişi kristal taşlı küpe modelinin yapımı için gerekli malzemeler:

2 tane kavisli metal takı çubuğu.

5 tane küçük oval hafif kalın kristal taşlar.

8 tane yukarıdaki taşlardan biraz uzun ve ince taşlar.

Sallantısız manşet küpe takma aparatları, çekiç.

Kargaburun, yapıştırıcı, kürdan.

Elişi Küpe Modelleri - Takı Tasarım 2

Hobi taşlı manşet küpe yapımına; oval, kavisli metal çubuk sert bir cisimle, mesela çekiçle yassılaştırılır. Tahta bir kaşık üzerine yapıştırıcı sıkılır, hazırlanır. Bir kürdan yardımı ile metal çubuğa yapıştırıcıyı sürün.


Elişi Küpe Modelleri - Takı Tasarım 3

Yuvarlak küpe kilitlerinden yapıştırılır. Üzerine yuvarlak şekilde dizilen kristal taşlar yapıştırılır. Küpenin başlangıcı taşlardan yapılan çiçek şeklinde olur. Sonra çiçeğin sap kısımları için resimde gösterilen şekilde diğer ince taşlar yapıştırılır. Son olarak küpenin kulağa takma çivi kısmı, küpeni tersine yapıştırılır. Elişi kristal taşlı manşet küpe modeli yapımı tamamlanır

Elişi Küpe Modelleri - Takı Tasarım 4Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon