Kolay ve Hızlı Yapılan Saç Modelleri

5.7.18Saç Modelleri

Kolay ve Hızlı Yapılan Saç Şekilleri

Özellikle yaz aylarına özel kolay ve hızlı şekilde yapılacak saç modellerinden örnekler gösterilmiştir. Sıcak havalarda, saatlerce ayna karşısında saçınızla uğraşmak, biçim ve şekle sokmak zor olur. Fakat herşeyin kolayı olduğu gibi saç şekillerinde de kolayca yapabileceğiniz modeller var. Zamanınızı saçlarınıza şekil vermekle zaman geçirmeden, güzel ve kolay modeller yapılır.

Saç modellerine kolay yapılan bir örnek şekil; modern dağınık şekilde yapılmış, şık bir topuz. Saçınıza tarak bile vurmadan, ellerinizle tarak gibi saçlar düzeltilir, gevşek bir saç topuzu yapılır. Sıcak yaz günleri için ideal bir saç şeklidir. İlk saçlar at kuyruğu modelinde toplanır. Bağlanılan kısımda saçlar dolandırılır, topuz şekli oluşur. Firkete veya tokalarla tutturulur.

Özellikle bu saç modeli, yaz akşamlarında daha kullanılışlı olur. Dağınık şekilde bırakılan saçınızı yandan ayrılır. Perçem, kahkül bölümünden saçlar alınır. Resimde gösterilen şekillerde arka ve yanlardaki saçların altına görülmeyecek biçimde tutturulur. Biraz jöle sürülerek öndeki saçlar dağılmaması sağlanır.
Saç Modelleri 1


Retro Saç Modeli 

Retro saç modelini yandan gevşek örgü bağlamalı olarak yapılır. Resimlerde gösterilen şekillerde saçlar hacimli model oluşturulur. Gevşek at kuyruğu modelinde bağlanır. 

Saç Modelleri 2


Fransız Bükümü Saç Topuzu

Serin tutması açısından Fransız büküm topuz saç modeli yapımı anlatılacaktır. Saçlar ortadan ikiye ayrılır. Önden iki parça tutam saç ayrılır. Diğer saçlar toplanır, bükülür, toplanır. Firkete, toka ile tutturulur. Fransız büküm kolay saç modeli yapılır. 

Saç Modelleri 3

Düğümlü yüksek saç topuzu yapımı; saçlar tepede toplanır. Örgü yapılır. Bağlanmış olan at kuyruğunun etrafında döndürülür. Toka ile tutturulur.
Saç Modelleri 4
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder