Kağıt Süslemeli Çerçeve Yapımı

Elişi Çerçeve Modelleri

Elişi Kağıt Süslemeli Çerçeve Modeli, Resimli Anlatımlı

Ev dekorasyon süsleme elişi çalışmalarına; kağıttan çerçeve modeli yapımı yazılacaktır. Renkli elişi kağıtlarından kıvırmalı şekilde quillng tarzı çalışma ile değişik ve kolay bir resim çerçevesi yapımıdır. Değişik şekillerde hobi amaçlı elişi süslemeler ile çerçeve yenilenir, yapılır. Bu konuda kağıt ağırlıklı bir kendin yap projesi anlatılacaktır.

Resim (fotoğraf) çerçevesi yapımı için gerekli malzemeler: ahşap bir çerçeve veya evde bulunan herhangi bir model resim çerçevesi, elişi kağıtları ya da eski gazete, dergi sayfaları, makas, tutkal veya silikon tabancası, çerçeve için boya sprey (renk isteğe bağlı, sadece renksiz jila spreyde olur.)
Elişi Çerçeve Modelleri 1Kağıtlardan resim çerçeve süsleme yapımında ilk, sprey boya ile çerçeve boyanır. Bir gazete kağıdının üzerine konulur, sprey boya ile kolaylıkla boyanır. Kuruması beklenir.

Elişi Çerçeve Modelleri 2

Kendin yap çalışmasından ince uzun şeritler halinde gazete veya elişi kağıtları kesilir. Kıvrılır, yuvarlak şeritler halinde yapıştırılır, hazırlanır. Kuruyan çerçevenin etrafına hazırlanmış kağıt daireler silikon tabancası ile yapıştırılır. Bu şekilde basit bir şekilde çerçeve süsleme yapımı tamamlanır. Yapım aşamaları resimlerde ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon