El Yapımı 14 Saç Kremi

Saç Bakımı - Güzellik

El Yapımı 14 Saç Kremi Tarifi

Saçlar kadın ve erkekler için önemli, dikkat edilen konulardandır. Gür ve parlak sağlıklı saçlar için bakıma dikkat edilmesi gerekir. Sadece saç bakımı, şampuan, krem, saç serumları kullanmak yeterli değildir. Kişi beslenmesine de dikkat etmelidir. Hepsi birlikte bir insanın güzelliğini gösteren saçlar bakımlı, uzun yıllar dökülmeden korunur. Kadınların kendilerini gösteren en önemli unsurları saçlardır, denilebilir. Kırık, dökülen, zayıf, cansız, mat saçlar bir kadını bakımsız gösterir. Kendine olan güvenini kaybetmesine neden olur.


Her yıl tonlarca kuaförlere paralar harcanır, saç bakım ürünlerine para esirgenmez. Fakat bu şekilde de ekonomik olarak da etkiler. Bunlardan dolayı evde kolaylıkla hazırlanacak, el yapımı saç kremleri tarifleri yazılacaktır. Çeşitli bitkisel yağlar, bitki ve meyveler ile besleyici, saçları gür, hacimli, parlak şekilde yapacak saç kremleri tarifleridir. Kuru, yağlı, normal saç özelliklerine göre yazılacak saç bakım kremleri masrafsız, kolaylıkla yapılır.

Uzun saçlar, bukleler, doğal saç stilleri her zaman kadınlar için önemlidir. Saç nemlendirici kremler, saçınıza uzun süre nemlendirici özelliği bırakarak kırılmalara karşı korur. Tabii burada en dikkat edilmesi gereken nokta, doğru saça, etkili saç kremi kullanmaktır.

Kuru Saçlar için Bitkisel El Yapımı Saç Krem Tarifi:

Hindistan Cevizli Saç Kremi: 

1, 5 yemek (çorba) kaşığı Hindistan cevizi yağı, 

3 yemek kaşığı aloe vera jeli, 

1 çay kaşığı avakoda yağı. 

1 / 3 bardak su.
Hindistan Cevizi Saç Kremi Yapımı: Hindistan cevizi ve avakoda yağını küçük bir kapta karıştırılır. Su ve aleo vera jelini sprey şişeye boşaltılır, karışması için iyice çalkanır. Ardından Hindistan cevizli karışımda eklenir, karıştırılır. Kuru saçlar için saç kremi hazırlanır.

Saç Bakımı - Güzellik 1
Şifalı Hibiscus – Ebegümeci Saç Kremi Yapımı 

1 yemek kaşığı ebegümeci tozu (aktarlarda, bitkisel ürün satan mağazalarda bulunur.) 

115 gram shea yağı. 

12 yemek kaşığı su, 

3 yemek kaşığı aloe vera jeli.

1 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı. 

1 çay kaşığı greyfurt çekirdeği ekstresi.

Kuru saçlar için şifalı saç kremidir. Saç dökülmesini önler, kepek ve kıvrımı azaltır. Hibiscus – ebegümeci tozu ayrıca saçın pH'ını dengelemeye yardımcı olur. Ayrıca kuru ve kaşıntılı saç derisini de önlediği kanıtlanmıştır. Greyfurt çekirdeği ekstresi doğal bir bağışıklık sistemi uyarıcısıdır. Aynı zamanda birçok cilt ve saç derisindeki gözenekleri rahatlatan doğal bir koruyucudur.
Shea yağı buharda biraz eritilir. Su, aloe vera jeli ve eriyen shea yağı karıştırılır. Lavanta ve greyfurt çekirdeği ekstresi eklenir. İyice karıştırılır. Hibiscus tozu serpilir. Biraz soğuması için bekletilir.

Saç Bakımı - Güzellik 2
Kalın Telli Saçlar için Bitkisel El Yapımı Saç Kremi Tarifi: 

Zeytinyağlı Shea Yağından Saç Kremi: 

1 bardak su 

½ su bardağı aloe vera jeli 

1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı 
½ kahve fincanı hindistan cevizi sütü (büyük hipermarketlerde bulunur.) 

1 yemek kaşığı shea yağı


1 tatlı kaşığı biberiye yağı


1 çay kaşığı zeytinyağı 

½ çay kaşığı kekik yağı

Hindistan cevizi yağını bir kapta buhar ile (benmari yöntemi) eritin. Küçük sprey şişesine su, Hindistan cevizi sütü ve aloe vera jeli karıştırın. Küçük bir kasede biberiye, kekik zeytinyağı, shea yağları karıştırın. Hindistan cevizi yağı ve su karışımını birleştirin. Daha sonra sprey şişesine hepsini ekleyin. Her uygulamadan önce iyice çalkalayın. Saç kreminin kokusu keskin olursa, çözeltiye biraz daha su eklenir.


Saç Bakımı - Güzellik 3
İnce Telli Saçlar için El Yapımı Saç Kremi: 

Jojoba Özlü Saç Kremi Tarifi: 

1, 5 su bardağı aloe vera suyu. 

2 su bardağı hindistan cevizi suyu. 

2 çay kaşığı jojoba yağı.

Jojoba özlü saç kremi; saçınızın doğal yağını taklit eder. Etkisi; saçı yumuşak ve güçlü şekilde geliştirirken, doğal bir parlaklık yapar. İnce veya dalgalı saçlar için ideal olan hafif bir karışımdır. Jojoba yağı kepek ve dökülmeyi önler. Aloe vera suyunun saç büyümesini teşvik ettiği, dökülmeyi azalttığı ve saçın ve saç derisinin doğal pH dengesini sağladığı bilinmektedir. 

Saç Bakımı - Güzellik 4
Aloe vera, hindistancevizi suyu ve jojoba yağı küçük bir sprey şişesine doldurulur. Saça her uygulamadan önce çalkanır.

El Yapımı Lavanta Saç Kremi Tarifi: 

Yarım su bardağı Hindistan cevizi sütü 

3 çay kaşığı shea yağı. 
2 çay kaşığı jojoba yağı. 

5 damla lavanta esansiyel (koku) yağı.

Saç Bakımı - Güzellik 5

Bu saç kremini gece yatmadan önce uygulanması iyi sonuçlar sağlar. Lavanta yağı, saçların büyümesini, hacmini ve kalınlığını artırır. İyileştirici özellikleri ile aynı zamanda iltihaplı saç köklerini iyileştirmek ve stresi azaltmak için de idealdir.

Hindistan cevizi sütü ve eritilmiş tereyağı kıvamındaki shea yağı karıştırılır. Diğer yağlar eklenir. Karışım küçük bir sprey şişesine dökülür. Saça uygulamadan önce buharda ısıtılması gerekir.

Kıvırcık Saçlar için Ev Yapımı Saç Kremi: 

Ylang-Ylang Saç Kremi Tarifi: 

115 gram Su 

6 damla uçucu yağ (biberiye, kekik veya çay ağacı yağı) 

2 çay kaşığı aloe vera suyu. 

2 çay kaşığı hindistancevizi yağı. 

2 çay kaşığı ylang-ylang yağı. 

2 çay kaşığı Hindistan cevizi suyu. 

2 çay kaşığı bal.

Saç Bakımı - Güzellik 6

Kıvırcık saçları düzeltmek, yumuşaklığı artırmak, kırılmayı azaltma için Ylang-Ylang saç kremi yapılır. Bu çözüm saç dökülmesini önler
 ve büyümeyi destekler. El yapımı saç kremine eklenen bal; kırık saç uçlarını yumuşatır, saç köklerinin sağlıklı ve dayanıklı olmasını sağlar. Ylang-ylang, Cananga ağacının yapraklarından elde edilen uçucu bir yağdır. Antibakteriyel nitelikleri ile bilinir ve saç büyümesini teşvik eder. 
Aloe vera ve Hindistan cevizi suyu küçük bir fincanda karıştırılır. Su ve bal eklenir. İyice karıştırılır. Bitkisel yağlar karışıma eklenir. Her saça uygulamadan önce iyice çalkalanır. Önemli not: Hindistan cevizi yağı, oda sıcaklığında katıdır. Karışımdan önce benmari usulü buharda ısıtılır.

Dökülen Saçlar için El Yapımı Bitkisel Saç Kremi Tarifi: 

Bal Saç Kremi Yapımı: 

1,5 yemek kaşığı shea yağı. 

1,5 yemek kaşığı hindistancevizi yağı. 

Birkaç damla lavanta yağı. 

1 tatlı kaşığı bal.

Saç Bakımı - Güzellik 7

Shea ve hindistancevizi yağı, nem sağlama özellikleriyle ünlüdür. Her biri, saçınızın doğal yağlarını nemlendirir ve gürleştirir. Lavanta yağı kafa derisine masaj yaparken saç büyümesini sağlar. Stresi azaltır, rahatlatır. Bal, saçlara yumuşaklık sağlar ve kolay şekle girmesini sağlar. Aynı zamanda hasarlı, dökülen saç tellerini geri kazandıran tamamen doğal bir yumuşatıcıdır.

Saçların Hızlı Büyümesini Sağlayan El Yapımı Saç Kremi: 

Avokado ve Biberiye Saç Kremi Yapımı: 

Yarım su bardağı shea yağı. 

2 çay kaşığı Avokado yağı. 

6 damla biberiye esansiyel yağı. 

Avokado ve biberiye yağı karıştırılır. Shea yağı eklenir, hepsi birlikte karıştırıldıktan sonra, sprey şişeye dökülür, saçlara uygulanır.

Saç Bakımı - Güzellik 8

Saç derisindeki hasta, dökülen kısımları düzeltmeye, sağlıklı bir duruma getirmeye yararlı olur. Hızlı bir şekilde saçların uzamasını sağlar. Avokado, sağlıklı saç tellerini destekleyen doğal proteinler içerir. Biberiye yağı; sağlıklı saç derisini teşvik eder ve iltihaplanmayı önleyerek, saç büyümesine yardımcı olur. 

Çay Ağacı Saç Kremi El Yapımı: 

2 çay kaşığı jojoba yağı. 

Yarım su bardağı shea yağı. 

2 yemek kaşığı aloe vera jeli. 

2 çay kaşığı çay ağacı yağı. 

Yarım kahve fincanı hindistan cevizi sütü.

Saç Bakımı - Güzellik 9
Saçlardaki nemi güçlendirmek için etkin bir saç kremidir. Saç köklerindeki rahatsızlıkları yok etmeye yardımcı olur. Çay ağacı yağı, tüm doğal antifungal, antibakteriyel, antiseptik ve antiviral özelliklere sahiptir. Böylece, sağlıklı ve temiz bir saç derisine sahip olunur. Aynı zamanda saç kuvvetlendirir ve büyümesine yardımcı olur. Eriyik shea yağı. Jojoba yağı, aloe vera jeli, çay ağacı yağı ve hindistan cevizi sütü eklenir. İyice karıştırılır. 

Muz ve Zeytinyağı ile El Yapımı Saç Kremi: 

Saç Bakımı - Güzellik 10

Meyvelerden muz saçlar için harikalar yaratır. 1 çorba kaşığı zeytinyağıyla bir tane muz karıştırılır ve pürene olana kadar iyice ezilir. Yıkamadan sonra saçlara 30 dakika masaj yapılarak bekletilir. Sonra iyice durulanır. Şampuanlanır.

Kayısı Çekirdeği Yağı Saç Kremi Yapımı 

Saç Bakımı - Güzellik 11
Saçları besler ve aynı zamanda sağlıklı yapar. Nemlendiren harika şekilde saça yumuşaklık veren oleik ve linoleik asitler açısından zengindir. Aynı zamanda, saçınızı ağırlaştırmayacak hafif bir kıvama sahiptir kayısı çekirdeği yağı ve bir çay kaşığı shea yağı karıştırılır. Saçlara sürülür.

Saç Güçlendirme için Krem Yapımı:

Keratin ve Badem Yağı Saç Kremi 

Cam kavanoz. 

Şişe suyu. 

Keratin (zarar görmüş saçlara bakım yapmanın temel bir bileşendir.) 

Gliserin (nemlendirici özellikte.) 

1 çay kaşığı badem yağı. 

Esansiyel yağ.

Saç Bakımı - Güzellik 12

Saçları güçlendirir. Kuru ve zayıf saçlar için idealdir. Saçlar kolayca taranır, çabuk kurur. Parlaklık verir. Yukarıda yazılan malzemeleri suyun içinde karıştırın, krem kıvamına gelecektir. Son aşamada esansiyel yağ eklenir. Ağzı sıkı kapaklı bir cam kavanoza konulur. Pürüzsüz ve parlak saçlar için ideal bir saç kremidir.

Limon suyu ve Şampuan Saç Kremi 

Saç Bakımı - Güzellik 13

Saçınızı hafifletmek istiyorsanız, limon suyu da bunu yapacaktır. Ayrıca daha hızlı büyümesini sağlayacaktır. Organik limon suyunu ve şampuan şişesine dökün. Normalde yaptığınız gibi yıkayın ve sonuçları bir hafta kadar az bir sürede görmeye başlayın.

Gül Suyu ile Saç Kremi Yapımı 

Saçlardaki kepeği önler, sağlıklı, gür saç tellerine sahip olunur. Kullanılan şampuanın içine bir su bardağının 1/ 4 kadar gül suyu eklenir. İyice çalkalanır. Gül suyu saç kremi; saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar, tedavici edici özelliği bulunur.

Saç Bakımı - Güzellik 14
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon