Cilt için Kozmetik Yüz Krem Yapımı

Güzellik ve Cilt Bakım

Evde Kozmetik Yüz Krem Yapımı

Yüzünüz için etkili, güzel, parlak ve sağlıklı bir cilt için kremdir. Gece yatarken sürmek üzere kısa sürede sonuç alınacak bir bakım kremi yapımıdır. Esansiyel yağlar ile evde kozmetik krem hazırlanır. Satın alınan ürünleri aratmayacak şekilde etkili, yan etkisi olmayan, tamamen bitkisel bir gece kremidir. Günlük yaşamda, insan iş hayatı, ev yaşamı derken İlk etki eden kişinin yüzüdür.

Stres, bayanların belli dönemleri, hamilelik, orta yaş gibi zaman evrelerinden dolayı cildimizde yorulur. Bakımlı, sağlıklı bir cilt her kadının özen gösterdiği kişisel güzellik işlemleridir. Yüz cildi için kozmetik bakım krem yapımı anlatılacaktır. Benmari, buhar yöntemi ile pişirilen, vitamin özelliklerini koruyan bitkisel kremdir. Benmari pişirme; önce ocağa su dolu bir tencere konulur. Su kaynar, buharında pişmesi için ayrı küçük bir tencerede yiyecek, özellikle sos veya şimdi anlatılacak gibi kremler yapılır. Direk ateşe konulmadan, bir ikinci kaptan yayılan ısı – sıcaklık sayesinde pişirilen herşeye benmari usulü denir. Gece kremi için gerekli malzemeler: Esansiyel uçucu yağlar, 50 gr shea (karite yağı), limon esansiyel yağı, havuç yağı, yaşlanma karşıtı serum (ölmez otu Immortelle), buhur yağıdır. 
Güzellik ve Cilt Bakım 1

Esansiyel yağlarla yapılan bakım kremi ile cildiniz tertemiz, diri bir görünümde olur.

Limon esansiyel yağı: 9 damla

Havuç tohumu esansiyel yağı: 3 damla (mix).

Immortelle esansiyel yağı: 2 damla (mix).

Buhur uçucu yağ - 3 damla (mix).

1- Shea nilotica yağı: Cilde yumuşaklık verir.

2. Havuç tohumu esansiyel yağı: Cildin rengini ve elastikiyetini artırır.

3. Limon esansiyel yağı: Ciltteki küçük kılcal damarları temizler, yeniler, sıkılaştırır, düzgün şekle getirir.

4. İmmortelle esansiyel yağı: Gençleşir, cildin bağışıklığını güçlendirir, yüzdeki hücrelerini iyileştirir ve çalışmasını sağlar.

5. Frankincense uçucu yağ (Kenya): Cildin esnekliğini artırır, kırışıklıkları azaltır ve yumuşatır.

Güzellik ve Cilt Bakım 2

Evde kozmetik krem yapımı için küçük bir tencereye katı bitkisel yağ konulur. Üzerine yukarıda yazılı ölçüde esansiyel yağlar damlatılır. Karışım eridikten sonra, soğuması için beklenir. Kapalı bir kapta, serin ve karanlık yerde saklanır. Haftada iki veya üç defa gece yatmadan önce yüze sürülür. Kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Cildinizin daha güzel olduğunu göreceksiniz.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon