30 Pratik Makyaj Hilesi

Güzellik
30 Pratik Makyaj Hilesi
30 Pratik Makyaj Hilesi Yapımı, Resimli Anlatımlı

Makyaj yapımı, bütün kadınların vazgeçilmez bir tutkusudur. Alışkanlık haline gelmiş, hiç makyaj yapılmazsa bile, dışarı çıkarken bir ruj sürülür. Çeşitli makyaj modelleri, her biri diğerinden farklı tekniklerle makyajın da bir modası var. Bu arada her şeyde bir pratiklik, ufak tefek kurnazlıklar, hileler olduğu gibi makyaj yapımında da hileler var. 30 tane makyaj hilesi yapımı yazılacaktır. Sadece makyaj yapım tekniklerindeki hileler, detaylar anlatılmakla kalınmayacak. Örneğin bitmekte olan, az kalmış bir makyaj ürününüde kullanım şeklini yazacağım. Kolaylıkla yapılacak makyaj yapımı hilelerinde kirpik, kaş, göz, dudak ve bunlara yapılan makyaj ürünlerini nasıl daha ekonomik ve pratik şekilde kullanımlarını da yazacağım.1- Seyrek Kaşlar için Makyaj Hileleri Yapımı 

Güzellik 1

Bayanların bir sorunuda seyrek kaşlardır. Bunu pratik ve küçük hileler ile kolaylıkla gür, kalın kaşlara döndürmek mümkündür. Önce bir cımbız alınır, uçlarına kaş kalemi veya göz kalemi sürülür. Kaşın yapısına göre resimde görülen şekilde çizilir, iç kısmı kaş farı veya göz farı ile boyanır. Kalın, gür biçimli kaşlara sahip olunur.

2 - Gölgeli Makyaj Hilesi Yapımı 
Güzellik 2

Takma kirpik kutusu gereklidir. Veya yarım ay şeklinde bir parça, göz farına yarım ay şeklinde takma kirpiğin kesilmiş parçası sürülür. Gözün en alt bölümüne resimde gösterilen şekilde açık renk far sürülür. Farklı renkte koyu göz farı, kenar ve açık rengin ast bölümüne sürülerek, gölgeli göz makyajı kolaylıkla yapılır.

3 - Gür Hacimli Kirpikler için Rimel - Maskara Boyama Hilesi 

Güzellik 3

Maskara fırçasını vazelin kremin içine resimlerde gösterilen şekilde batırın. Gür, hacimli, ıslak görünümde kirpikler elde etmek için birkaç kat kirpiklere maskara – rimeli sürün. Kirpiklerin daha güzel göründüğünü göreceksiniz.

4 - Elmacık Kemiklerini Ortaya Çıkartacak Şekilde Allık Sürme Makyaj Hilesi Yapımı 

Güzellik 4

Allık sürmenin pratik ve kolay yolu. Yuvarlak saç fırçasına, göz farı fırçası ile allık resimde gösterilen şekilde sürülür. Yanağın elmacık kemiği üzerine fırça bastırılarak sürülür. Düzgün, pürüzsüz bir allık sürme çeşidi yapılır.

5 - Dolgun Dudaklar için Makyaj Hilesi 

Güzellik 5

Makyaj bölümlerinden dudak makyajındaki hileler gösterilecektir. Dolgun dudaklara sahip olmak için gerekli makyaj malzemeleri; dudak kalemi, aynı renklerde dudak ruju ve parlatıcı lazımdır. Resimlerde gösterilen şekillerde ilk önce dudak kalemi ile dudağın çevresi çizilir. İkinci resimdeki gibi, dudağın iç kısmı yukarıdan aşağıya doğru rujla çizilir. Son olarak dudağın orta alt ve üst kısmına parlatıcı sürülür. Böylelikle dolgun ve güzel dudaklara sahip olunur.

6 - Kolay Şekilde Göz Farı Sürme Hilesi 

Güzellik 6

Günlük kullanılan pedlerin iki kenarı yuvarlak şekilde kesilir. Göz kenarlarına resimlerdeki gibi yapıştırılır. Çevresinden başlanılarak göz farı kolaylıkla sürülür. 

7 - Pratik Kaş Alma 

Güzellik 7

Kaşlar, ince deri üzerinde olduğundan dolayı, cımbızla alımlarda canınız acır. Kaş almadan önce kaşlara buz kopreksi yapılırsa, canınız acımadan kaşları kolaylıkla alırsınız.

8 - Dudak Bakımı için Tonikle Dudak Balmı Yapımı 

Güzellik 8

Dudak balmı veya besleyeci ruj yapmak çok kolaydır. Bir kaba tonik dökülür. İçine istenilen renklerde gıda boyası eklenir. Karışım fırça ile dudaklara sürülür. Bir müddet sonra ince bir tabaka oluşur. Bu tabaka çıkartılır.

9 - Makyaj Spreyi Yapımı 

Güzellik 9

Güzellik 9a

Sıcak havalarda makyajlı yüz yıkanmaz. Serinlemek için yapılacak makyaj spreyi ile göz makyajınız, rimel ve kalem akmadan serinlersiniz. Bir sprey tüpüne su, aloe vera, fındık yağı dökülür. Son olarak esansiyel bir kokulu bitkisel yağ eklenir. Karıştırılır. Serinlemek için yüzünüze sıkarsınız. Makyajınız akmadığını göreceksiniz.

Güzellik 10

Güzellik 10a

İstenilen renklerde likid ruj yapımıdır. Hindistan cevizi yağı ve renkli kalem pastel boyalar, karıştırılır. Kısa sürede sıvı, istenilen renklerde ruj elde edilir.

11 - Makyaj Temizleme Jel Yapımı 

Güzellik 11

Pratik şekilde makyaj temizleme jel yapımı tarifidir. Bir kabın içine 2 yemek kaşığı bebe şampuanı konur. 2 yemek kaşığı bitkisel yağ eklenir. 1 çay fincanı su eklenir. Karıştırılır. Bir cam kavanozun içine makyaj temizleme pedleri yerleştirilir. Üzerlerine yapılan jel eklenir. Kavanozun ağzı kapatılır. Ter temiz şekilde makyajlar silinir.

12 - Kırılan Rujlar için Sağlamlaştırma Hilesi 

Güzellik 12

Dışarı çıkarken makyajınızı yaptınız. Sıra ruj sürmeye geldi, ruj kutusundan çıkarırken kırılır. Kırılan ruj için kolaylıkla yapılacak makyaj hilesi vardır. Önce rujun kırılmış, tüpteki yerine çakmakla yakılır. Sonra kopan ruj yapıştırılır. Tekrar çevresinden ateşle iyice yakılıp yapışması sağlanır. Rujda akan kısımlar kağıt mendil ile silinir. Rujunuz eskisinden daha sağlam olur. Resimlerde nasıl çakmakla rujun yapıştırıldığı gösterilmiştir.

13 - Vazelin, Şeker ve Sakızdan Renkli Dudak Parlatıcısı Yapımı 

Güzellik 13

Kolaylıkla yapılacak bir makyaj hilesi daha yazılacaktır. Bir çorba kasesinin içine vazelin dökülür. Renkli şeker ve birkaç parça sakız ilave edilir. Mikrodalga fırında birkaç dakika bırakılır. Sonra çıkartılır. Erimiş olan şeker ve sakız vazelinle birlikte bir tüpe dökülür. Birkaç dakikada buzdolabında kalır. Renkli dudak parlatıcı yapılmış olunur.

14 - Resim Kalemlerinden Göz Kalemi Yapma Makyaj Hilesi 

Güzellik 14

Size ufak ve kolay bir makyaj hilesi tarifi daha. Göz kaleminiz bitmiş veya aynı rengi kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Sıcak su dolu bir bardağın içine, renkli resim kalemleri konulur. Bir müddet bekletilir. Dilediniz renkte göz kalemleri olur.

15 - Kaşık ve Çatal ile Allık Sürme Hilesi 

Güzellik 15

Önce çatal ile burun kısmına resimde gösterilen şekilde allık sürülür. 2 ton da allık sürülecektir. Bir yemek kaşığı ile yanağa da allık sürülür. Sünger veya fırça yardımı ile yüze yedirilerek, yayılır.

16 - Kısa Sürede Oje Kurutma Hilesi 

Güzellik 16

Zamanınız kısıtlı, tırnaklarınıza oje sürmelisiniz. Kurumasını beklerseniz, vakit geçecek. Bunun da bir püf noktası, hilesi var. Tırnaklarınıza oje sürün. Kurumasını beklemeden soğuk su dolu bir kaba elinizi batırın. 5 dakika kadar kalsın. Elinizi sudan çıkardığınızda ojelerin kurumuş olduğunu göreceksiniz.

17 - Gür Kirpik Kıvırma Yöntemi 

Güzellik 17

Kirpikleri kıvırmaya yarayan alet, fön makinesi tutulur. Biraz sıcaklaştıktan sonra, kirpikler kolaylıkla ve uzun süreli şekilde kıvrılır.

18 - Bebek Pudrası ile Parlak Makyaj Yapım Hilesi 

Güzellik 18

Parlak göz makyajı yapım hilesinde bebek pudrası resimlerde gösterilen şekillerde yüze sürülür. Bunu bir kulak temizleme çöpü ile yapılır. Yumuşak yüz süngeri ile yüze yayılır. Allık sürülür. Parlaklık yapan makyaj malzemeleri almaya gerek yoktur. Bir bebek pudrasıda aynı işlemi yapar.

19 - Kolay Eye Liner Çekme Hilesi 

Güzellik 19

Bir kredi kartı, kartvizit sayesinde kolaylıkla pratik şekilde eyeliner çekilir. Kenar kısımlara konulur. Hizadan sürülür. Düzgün şekilde eyeliner yapılır.

20 - Farklı Gece Makyaj Yapma Pratik Yolu 

Güzellik 20

Bir davet, gece makyajı değişik şekillerde yapılır. Yüze geçirilecek bir fileli bayan çorabının üstünden makyaj yapılır. Gözenekli bir gece makyajı yapılır.

21 - Farklı Gece Göz Makyajı Yapım Hilesi 

Güzellik 21

Güzellik 21a

Beyaz elektrik yapıştırma bantları ince şeritler halinde kesilir. Göz kapağı çevresine yapıştırılır. Aralarda kalan kısımlar farklı renklerde farlarla boyanır.

22- Simli Ruj Sürme Şekli 

Güzellik 22

Göz kalemi ile dudak çevresi boyanır. Dudağa ruj sürülür. Makyaj simi fırça ile dudağa rujun üstüne sürülerek yapışması sağlanır.

23 - Simli Göz Farı Sürme Püf Noktası 

Güzellik 23

Dudak nemlendirici göz kapaklarına sürülür. Üzerine fırçayla makyaj simi sürülür. Simli gece için göz makyajı yapılır.

24 - Renkli Rimel – Maskara Yapımı 

Güzellik 24
Dileğiniz renkte rimel yapmak isterseniz, bunun kolayı var. Göz farından biraz bir kağıda toz şeklinde rendelenir. Rimel – maskaranın içine konulur. Rimel tüpü çalkalanır, iyice karıştıktan sonra, kirpiklerinize renkli rimel sürersiniz.

25 - Dudak Kalınlaştırma Hilesi 

Güzellik 25

Küçük likör bardaklarının içine resimde gösterilen şekilde dudaklar sıkıştırılır. Beş dakika kadar kalır bardak ağızdan çekilir, parlatıcı veya nemlendirici sürülür. Eskisinden daha kalın dudaklarınız olur.
26- Kolay Oje Sürme Tekniği 

Güzellik 26Tırnaklarınıza oje sürerken kenarlara taşırıyorsanız, bunun kolayı var. Su bazlı krem yapışkan oje sürmeden tırnakların kenarlarına sürülür. Tırnaklar boyanır, yapışkan çıkartılır. Böylelikle tırnak kenarlarına oje bulaşmaz.

27- Parlak Fondoten Sürme Hilesi 

Güzellik 27

Yumuşak makyaj süngeri ile resimlerde gösterilen şekillerde fondotön, kremler sürülür. Süngere tonik sıkılır. Tonikli süngerlede sürülür. Tonlamalarla cildin parlak görünmesi sağlanır.

28 - Göz Kapaklarının Parlak Olması için Yapılan Makyaj Hileleri 

Güzellik 28

Fondoten far fırçası ile kaşın hemen altından hizada sürülür. Üst bölüm açık tonda olunca göz kapağı parlak halde olur. Kolay bir makyaj hilesidir. 

29 - Bitmiş Rimel - Maskara için Hile 

Güzellik 29

Kirpiklere sürülen rimel bitince, içine lens solüsyonu eklenir. Çalkalanır.  Kirpiklere sürülür.

30 - Kalın - Kemerli Burunlar için Makyaj Hilesi

Güzellik 30

Bir bayan için büyük, kalın, kemerli burun güzel değildir. Bunu kapatmanın püf noktaları vardır. Bir bronz fondoten, bronzer burun üst kısmına sürülür. Burun daha küçük görünür. 
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon