Sarı Boncuklu Bileklik Yapımı
Elişi Takılar Takı Tasarım

Sarı Boncuklu Bileklik Modeli Resimli Anlatım

Boncuklardan bileklik modeli kendin yap takı çalışmasıdır. Metal aparat kullanılmaz. Makrome elişi çalışmalardan çeşitli eşya, takı yapılabilir. Kolye, bileklik, küpe kemer hazırlanır. Örneğin, sitemde "elişi bileklik yapımı" konusudur. Yapımı, kolay ve masrafsız hobi çalışmasıdır. Boncuklu bileklik yapımı için gerekli malzemeler: Makrome ipi veya renkli bileklik  yapımı ipler, renkli boncuklar. Bileklik kilit aparatlarıdır.

Elişi Takılar Takı Tasarım
Yukarıdaki resim, boncukları sıra ile iplerde düğüm atma şeklini gösterir.
Elişi Takılar Takı Tasarım
Elişi bileklik modeli yapımıdır: Güzel ve farklı bileklik çalışması, yedi tane sarı veya tercihe göre başka renklerde eşit şekilde kesilir. İpler uzun olmalıdır. Bileklik ipleri düzgün bir şekilde kıstıraçla kıstırılır, sabitlenir. İpleri örme yaparken kaymaması içindir. İplerin zıt renklerinde boncuklarla göz alıcı bilezik yapılır.

Elişi Takılar Takı Tasarım
Sarı boncuklu bileklik modeli yapımında ip bağlama – düğüm tekniği kullanılacaktır. Sıralı altı ipin arasından geçirilen ip, her ip geçirilişte düğüm yapılır. İp bağlama ve düğüm tekniği ayrıntılı olarak resimlerde gösterilmiştir. Beş defa sıralı düğüm satır yapılır. İplere boncuk geçirilmeye başlanır. Dört tane ipe çoktan aza doğru boncuklar takılır. Her boncuk geçirilen ipler arasında boş bir ip bırakılır. Bileğin genişliği ölçüsünde elişi bileklik modeli yapımı tamamlanır. Takı bileklik tasarımına güzel bir model hazırlanmış olur.

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder