Pirinç Örgü Bebek Battaniye Modeli

25.6.18Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Pirinç Örgü Bebek Battaniye Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü bebek battaniye modellerine bir değişik elişi çalışmasıda pirinç örgü desenli battaniye yapımıdır. Yapım aşaması kolay olan battaniye bebek örgülerinden çok kullanılışlı bir örnektir. İp seçimi mevsimlerin durumuna göre kalın yün ip veya ince orlon, pamuklu gibi yazlık battaniye modeli yapılır. 5 numara örgü yuvarlak daire şiş ile işlenir. Konuda örgü yapılan ip rengi Antep fıstık yeşilidir. Tekli pirinç örgü tekniği ile işlenir. İlk önce düz örgü teknik yapılır. Örgüye başlayanlar için kolaylıkla örülür.

Örgü örmede tecrübe artar. Pirinç örgü desenin bir özelliği de çift taraflı kullanımdır. Bundan dolayı örgü bebek battaniye modelini iki taraflı olarak işlenmiş olur. Yeni anne adayı olan hamile bayanlar için klasik tarzda kolay örgü desenlerle işlemelerdir.
Tekli pirinç örgü tekniği her ilmekte ayrı pirinç örgü işlemesidir. Bundan dolayı fazla kabarık olmayan pirinçler, ters tarafında kırık pirinç desen şeklinde görünür. Pirinç örgü bebek battaniye modelinin ölçüleri; 80 x 80 cm dir. 163 ilmek atılarak örgüye başlanır. Düz örgü işlenir. Tekrar satır başından itibaren düz örgü desen ile yapılır. Bu şekilde tekli pirinç örgü desen tekniği işlenir. İsteğe göre çiftli pirinç örgü desen tekniği ile de işlenir. Örgü bebek battaniyesini elde veya ılık yıkama programında yıkanması uygun olur. Kısa sürede kolaylıkla işlenir.
Örgü Bebek Battaniye Modelleri 1


Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder