Örgü Tek Parça Bebek Kazağı
Örgü Bebek Kazakları

Örgü Tek Parça Bebek Kazağı Yapımı Video

Bebek örgü modellerinden arka kısmı düğmeli tek parça işlenen kazak yapımı konusu yazılacaktır. Kumaş süsleme bebe yakası ile güzel kazak modelidir. Örgü bebek kazak örneği; haraşo örgü teknik ile işlenir. Tercihe göre pirinç, yalancı selanik gibi tekniklerle yapılır.

Örgü Bebek Kazakları 1
Tek parça yakadan başlamalı tek parça işlenen, örgü bebek kazak modeli için kırk altı ilmek yapılır. Dört sıra haraşo örgü işlenir. Bu haraşo örgü kısmı kazağın yaka lastik bölümünü oluşturur. Beşinci sıradan itibaren, ilmekler hesaplama yapmak için dörte ayrılır. Kazağın ön kısmı için ortada on dört 6 ve 8 ilmek kalacak şekilde yanlara ajur işleme örülür. Ajur teknikten sonra onar ilmek işlenir. Omuz robasını belirlemek içindir. Tekrar ilmek eksiltme yapılarak, iki defa daha ajur teknik işlenir. Bu şekilde dört tane yaka etrafında omuz ve kolların belirlenmesi için süslemeli ajur örülür. Ajur teknikler düz örgü ile fantezi işleme yapılır. İki ilmek bir ilmek kesilir. Orta kısımda dört ilmek işlenir. Kenar kısımlar birer defadan ilmek kesimleri yapılarak, fantazi ajur örgü işlenir. On üç sıra bu şekilde örülür.

Örgü Bebek Kazak Modelleri 2
Örgü bebek kazağın arka düğmeli bölümü için, belli aralıklar ile ilmek kesimleri yapılır. Örgü ilmek kesimi; dikiş yapılacak düğmenin genişliğinden biraz kısa şekilde açılır. Bebek örgülerinde düğmeler küçük olduğundan dolayı, ilikler küçük açılır. 3 ilmek kesimi bir ilik için yeterlidir. 4 numara örgü yuvarlak örgü şiş ile işlenir. Fantazi ajur örgüsü yapımı; sıra başından itibaren 4 ilmek işlenir. Araya kıskaç takılır. Bundan sonra fantazi örgü işlenir. 10 ilmekten sonra tekrar kıskaç takılır. Videoda yapım aşamaları gösterilen bebek kazağın bu bölümünde kıskaçlar arası örgü işlemesi ile ajurlar oluşturulur. Kollar birlikte işlenir. kollarda yirmi yedi tur, haraşo örgü yapılır. kol manşet kısımlarına süsleme ajur işlenir. 
Örgü Bebek Kazak Modelleri 3
Örgü bebek kazak modelinin kol kısımları 10 cm işlenir. Sonrasında ajur süsleme desen örülür. Fıstık örgü ile süsleme yapılır. Örgü bebek kazağın arka giydirme kısmı 3 düğme için ilik işlenir. Yapım aşamaları resim ve videoda bebek kazağı modeli tamamlanır. Tek parça örgü bebek kazağı modelini farklı renklerde iplikler ile de işlenir.


Video
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder