Tığ işi Motifli Örgü Bayan Yelek Yapımı

Örgü Yelek Modelleri

 
Tığ işi Motifli Örgü Bayan Yelek Modeli, Video

Tığ işi örgü bayan yelek modeli yapımı yazılacaktır. Bayan tığ işi yelek modeli çiçekli motif deseni ile yarım kısa kolludur. Örgü yelek modeli farklı 2 renkte çift kat iplik ile işlenir.

Böylelikle renkli örgü modeli yapılır. Bahar aylarında gömlek, bluz üstüne giyilen yelekler kullanılışlı giysilerdir.

Serin havalar için hırkalar terletir ama yelekler sıkmayan modeli ile uygundur.

Tığ işi, örgü elişi hobi çalışmalarındandır. Çeşitli örnek, motif, desenler insanlara kadın – erkek (günümüzde stresi atmak için baylarda örgü örüyor) yararlı olmaktadır.

Kenar etek ve omuz – roba kısımları çiçek motifli bayan yelek modeli kısa sürede işlenir. 6 numara tığ şiş kullanılır.Örgü Yelek Modelleri 1

Tığ işi yelek yapımına etek bölümünden başlanır. Yelek işlemesinde kullanılan teknikler; zincir, trabzan (kroşe), file, çapraz desenlerdir. Kişinin bedenin basen kısmının ölçüsüne göre zincir kordon yapılır. İlk sıra trabzan tekniği ile yapılır. İkinci sırada file örgü tekniği ile örülür. Tığ kancaya ip alınır, zincir sayımı ile üçüncü zincire bat –çık yapılarak file desen işlenir. Üçüncü satırda tekrar trabzan tekniği (kroşe) örülür. Dördüncü turda aynı trabzan tekniği ile yapılır. Bu sırada beş tane trabzan, 1 file, 5 trabzan, 1 file örgü tekniği yapılır. Tırabzandan sonra yedi zincir yapılır, uzun file tekniği işlenir. Bu işleme desen ile çiçekli motiflerin örgüsünün başlangıcıdır. Satır başından itibaren dokuz kroşe işlenir. 1 zincir çekilir, tığ kancaya 2 defa ip dolama yapılır. Uzun file zincire bat – çık şeklinde işlenir. Altı defa aynı şekilde örülür.

Örgü Yelek Modelleri 2

Tığ işi çiçek motifi yapılır. 1 zincir çekilir, 2 tane trabzan yapılır. Tur sonuna kadar aynı işleme ile devam edilir. Çiçek motiflerin yapımı tamamlanır. Arka ve ön yelek parçasının roba kısmına kadar üçlü kroşe işlenir. Robadan itibaren tekrar çiçek modeli yapımına başlanır. Tığ işi yelek modelinin kol kısımları için zincir çekimi yapılır. Çiçek motif yapımı kollarda da örülür. Ön iki parçada düğme yerleri için süslemeli şerit işleme yapılır. Yapım aşamaları videoda ayrıntılı olarak gösterilen çiçekli bayan yelek modeli tamamlanır.

Video

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon