Örgü Yaka ile Bluz Süsleme

Giysi Süsleme

Örgü Yaka ile Bluz Süsleme Yapımı, Resimli Anlatımlı

Askılı bluzları tığ işi örgü yaka işlemeler ile süsleme çalışmasıdır. Giysi süsleme- bluz süslemeler için çeşitli örnekler vardır.

Bu konuda tığ işi motifli yaka yapımı yazılacaktır. Video ile tığ işi motif desen kolaylıkla işlenir.

Tığ işi lale desen motifleri ile yapılan yaka – roba örgü elişi çalışmasıdır.

Giysi süslemek için gerekli malzemeler: tişörtün rengine gore pamuklu iplik, plastik halkalar, tığ kanca, süsleme boncuklar, dikiş iğnesidir.
Giysi Süsleme 1

Tığ işi dantel fırfırlı model yaka yapımı için 298 tane zincir atımı işlenir. Zincirlerin uçları birleştirilir. İlk sıradan itibaren tığ kanca ile 3 tane zincir çekilir. Dördüncü sıradaki zincire bat –çık yapılır. File örgü tekniği örülür. 24 tane dilimli şekilde lale desen motif işlenir.

Giysi Süsleme 2

Tığ işi motif yapımı sık iğne – dolgu tekniğidir. Desen şablonunda sayılar takip edilerek zincir çekimi, file örgü ve trabzanlar yapılır. Tek sıra tığ işi lale desen veya iki sıra şeklinde yakanın uzunluğuna gore motif işlenir. 

Giysi Süsleme 3

İğneler ile askılı bluzun yaka kısmına resimde gösterilen şekilde iğnelenir. Dikiş yapılır. Kolaylıkla bluzun modeli değişir. Giysi elişi süsleme yapılarak yeni bir tişört elde edilir. Bu tığ işi çalışmayı giysilerin kollarına, etek uçlarınada yapılır.


Giysi Süsleme 4Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon