Evde Cilt Bakım Kremi Yapımı

Güzellik ve Cilt Bakımı

Evde Doğal Cilt Bakım Kremi Yapımı

Özellikle soğuk havalarında yüzümüz, cildimiz nem oranını kaybederek kurur. Bundan dolayı evde kolay ve ucuz bir şekilde yapılacak olan maskeler ile cildimizi koruyabiliriz. Evlerde bulunan bal, içerdiği vitaminler bakımından gerek sağlık gerekse cilt bakımında kullanılması açısından önemli yiyecek maddelerinden biridir.

Kendin yap, bal ve buğday çimini karıştırarak hazırlanan yüz maskesi ile yüzünüzü dış etkenlerden korumaya yardımcı olarak nemli kalmasını sağlar.

Ayrıca, bu maske detoks yardımı yaparak cildinizin bakımlı, güzel görünmesi sağlar. Doğal antioksidanlar, mineraller ve vitaminler gibi güzellikler ile cilde yarar sağlar.

Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak haftada bir veya iki defa on yirmi dakika yüzünüze sürerek uygulayabilirsiniz. Bal yüzünüzdeki teni vücut sıcaklığına göre ayarlar ve süper bir görünüm verir. Bal ve buğday çimini resimde görüldüğü gibi karıştırarak yüzünüze sürün, bir zaman kaldıktan sonra ılık veya sıcak su ile yüzünüzü yıkayın.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon