Dantel Desenli Tırnak Boyama

Tırnak Boyama

Dantel Desenli Tırnak Boyama Yapımı, Resimli Anlatımlı

Kendin yap, kolay şekilde tırnakları dantel desenli olarak süsleme çalışmasıdır. Diğer adı ebru sanatı ile tırnak boyamak – süslemek olan tırnak bakımının yapımı kolaydır. Bakımlı eller ve tırnaklar kadınlar için önemlidir. Estetik görünümlü tırnaklar için oldukça kolay olan süslemeli bir oje sürme şekli yazılacaktır.

İlk olarak tırnaklara taban renk için oje sürülür. Biraz kuruması beklendikten sonra ikinci katı sürülür. Tırnakların iyice kuruması beklendikten sonra, bir kabın içine su konulur. İçine farklı renkte oje damlatılır. Bir tane desenli tabaka hazırlanır. Örneğin bir dantel kumaş alınır. Ojeli suya dantel kumaş konulur. Dantelin oje ile boyanması beklenir. Tırnaklara ikinci süsleme dantel desen tabakası yapılması için tırnaklara tırnak haricinde bant yapıştırılır.
Tırnak Boyama 1

Tırnak Boyama 2

Tırnaklar dantel kumaş deseninde süslenir. Kuruması beklenir. Son aşama olarak tırnaklardaki dantel süsleme desenli ojenin daha kalıcı olması için jila sürülür. Ayrıca jila tırnakların parlak durmasını da sağlar. Kolay şekilde tırnaklar ebru sanatı ile dantel desenli boyanır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon