Bahçe Dekorasyon Modelleri

Bahçe Dekorasyon

Kendin Yap, Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Havaların ısınması ile yaz mevsimi geldi. Yazın da en çok tercih edilen akşamları serinlikte balkon ve bahçelerde oturmaktır. Güzel bir bahçe içinde oturmak, keyif yapmak sizler için lüks değil, aksine ihtiyaçtır. Kendin yap, süsleme projeleri ile bahçenizi muhteşem şekle çevirebilirsiniz. Bahçesi olmayan, balkon için bile bu süsleme dekorasyon çalışmaları uygulanır. Örneğin, bahçe duvarı veya çitine yapılacak süsleme dekorasyon çalışmasını, siz evinizin balkonuna da yapabilirsiniz.

Günlük hayatta ev dekorasyonları kadar bahçe dekorasyonlarıda önemli olmaya başladı. Dekoratif bitki, saksı, yeşillendirme çalışmaları, çiçeklerin ekili olduğu saksıların süslenmesi zevkli hobi uğraşlarıdır. Kendin yap dekorasyon çalışmalarında masrafsız, zor olmayacak şekilde yapılan elişi çalışmalarına örnekler yazacağım. 14 tane kadar derleyip, siz okuyucularımın kolaylıkla yapabilecekleri elişi süsleme dekorasyon çalışmalarıdır.

Kendin Yap, Bahçe Dekorasyon Modelleri:

1- Bahçe duvarları bahçenin kendisi kadar önemli yer tutar. Görüntü olarak eski bahçe duvarı veya çitler hoş olmaz. İnsanın baktıkça sıkıntısı artar. Kendin yap, çalışmaları için birkaç öneriler var. Bunlardan bir tanesi, hasır şeklinde duvara asmalı yuvarlak panolardır.

Bahçe Dekorasyon 1
2- Bahçe duvarı veya çitlere yağlı boya ile resim yapma, boyama kendin yap çalışmaları. Çeşitli hayvan figürleri olabilir. Ağaç resimleri yapılır.

Bahçe Dekorasyon 2

3- Kendin yap, bahçe dekorasyon modellerinden, kullanılmayan tel ve konserve kutularından süslemeler yapılarak askılı dekorasyon süslemeleri yapmak.

Bahçe Dekorasyon 3

4- Dekorasyon modellerine bir örnekte, eski kaşık ve çatallar resimde gösterilen şekilde duvara, tahta veya çite çakılır. Kargaburun veya pense yardımı ile bükülür. Kendin yap, dekoratif askılı çiçek saksıları asılır. Bu çalışmayı balkon için de yapılır.

Bahçe Dekorasyon 4
5- Bahçe güzelleştirme dekorasyonlarında en önemli konu aydınlatmadır. Eğer bahçenizde lamba yoksa, resimde gösterilen şekilde ampullerden elektrik kordonları ile aydınlatmak için bağlama yapılır.

Bahçe Dekorasyon 5

6- Her zaman için bahçe dekorasyonlarında oturulacak koltuklar, saksılar, mini su çeşmeleri yazılır. Bunlar kadar önemli olan bir şey daha var. Oda bahçe zeminidir. Değişik renklerde zemin boyaları ile teras, balkon, bahçe zeminleri boyanır.

Bahçe Dekorasyon 6

7- Bahçeye saksı dışında toprağa bitki ekilebilir. Bunu dekoratif bir şekilde yapılması daha güzel olur. Bahçeler için dekoratif bitki ekimi çalışmasıdır. Ekilen bitkilerin yan ve ara kısımlarına birer adet fayans, düzgün şekilli taş konulur. Ortaya güzel ve değişik bir görüntü çıkar.

Bahçe Dekorasyon 7

8- Duvar, baca yapımında kullanılan briketlerden çok hoş bahçe dekorasyon çalışması yapılır. Briketlerden oluşan bir bahçe masası, bu masayı mekanın ölçülerine göre balkon, terastada yapılır. Briketler yan yana, üst üste yerleştirilir. Üzerine tahta veya mermer konulur. Böylelikle bir bahçe masası yapılır. Sırada briketlerin açık kısımlarına küçük köklerden oluşan süs bitkilerini ekmek kalıyor. Hem masa, hem de saksı bir arada.

Bahçe Dekorasyon 8


Bahçe Dekorasyon 9

9- Çim halı ile bahçenizde oturma köşesi yapabilirsiniz. Bu kendin yap, çalışmasını teras, verenda, geniş balkonlarada uygulanır.

Bahçe Dekorasyon 10

10- Çocuklar için bahçe dekorasyon modellerine bir kendin yap projesi; sek sek tahtası yapımı. Kaldırım taşları, değişik renklerde boyanır. Resimde gösterilen oyun şekli yapılır. Bahçe için ilginç ve kimsenin aklına gelmeyecek oyun dekorasyon örneğidir.

Bahçe Dekorasyon 11


Bahçe Dekorasyon 12

11- Bahçede tahta koltuklardan oturma köşesi hobi kendin yap çalışmasıdır.

Bahçe Dekorasyon 13

12- Eski lastik tekerlekleri ayaklı saksı olarak kullanılabilir. 

Bahçe Dekorasyon
13- Kendin yap, bahçe dekorasyonlarında süsleme hayvan modelleride güzel görüntü oluşturur. Eski golf topları veya düzgün şekilli yuvarlak taşlar resimde gösterilen şekilde yağlı boya sprey ile boyanır. Bahçenizde uğur böceklerinden oluşan dekoratif süsler yapılır. Bu kendin yap elişi süslemelerini balkonlar içinde uygulanır.

Bahçe Dekorasyon

14- Eski araba jant kapaklarından bahçeler için güzel çiçekler yapılır. Kullanılmayan jantlar, yağlı boyalar ile boyanır. Süsleme çiçekler hazırlanır.

Bahçe Dekorasyon
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon