Tığ işi Çiçekli Bebek Patik Yapımı

14.4.18Tığ işi Çiçekli Bebek Patik Modeli, Videolu

Tığ işi Örgü Bebek Patik Modeli Video

Örgü tığ işi bebek patik modeli yapımı yazılacaktır. Çiçekli pembe renkte yün iplik ile işlenir. Videolu gösterimi ile ayrıntılı, kolay şekilde yapılır. Tığ işi bebek patik modeli için 2, 5 numara tığ kanca kullanılır. Yüz gr. Bebe yünü ile örülür. 3 – 6 aylık bebekler içindir.
Çiçek motif işlemesi ile güzeli şirin örgü patik örneğidir.

Elişi bebek patik yapımına; on beş zincir atımı yapılarak başlanır. Üçlü trabzan tekniği işlenir. Satır sonuna kadar trabzan tekniği ile örülür. Tığ işi zincir kordonun çevresi trabzan tekniği ile döndürülmeli yapılır.
Tığ işi Çiçekli Bebek Patik Modeli, Videolu 1
Tığ işi bebek patiğin taban kısmı örülür. Bebek örgülerinden patik yapımında, taban kısmı 3 er sıra şeklinde örülerek tamamlanır. Çiçekli patik modelinin taban bölümü bitirilir. Şimdi sıra patiğin yan kısımlarını işlemeye gelmiştir. Kullanılan teknik; üçlü tırabzandır. Tığ kancaya ip alınır, üç tane ip sıra ile işlenir. İki satır örülür. İkinci sıradaki trabzanlar bir alttaki zincire bat – çık yapılarak işlenir. Üçüncü satırda örülür. Yapım aşamaları kolay olan , trabzan (kroşe) tekniğinden yapılan patik çiçek motifi ile süslenir. Otuz zincir çekimi yapılır. Satır başından itibaren üç zincir sayılır, dördüncü zincire batırılarak örülür. Tekrar üçlü trabzan tekniği ile zincir işlenerek tamamlanır. 
Tığ işi Çiçekli Bebek Patik Modeli, Videolu 2
Tığ işi bebek patiğin kulakçık çiçek motif takma şerit kısmı işlenir. Kulakçıktan patik kısmının arka topuk bölümü devamı şeklinde trabzan örülür. Tığ işi çiçekli bebek patiğin kulakçık şerit kısmının yanından dört ilmek sayılır, zincire işleme yapılır. 5 zincir atılır, tığ kancaya 2 defa ip dolanır. Sayılarak ikinci zincire bat – çık şeklinde üç aynı şekilde yapılır. Bu şekilde örgü yapımı, bebek patiğin parmak kısımlarının üst bölümün işlemesidir. 
Tığ işi Çiçekli Bebek Patik Modeli, Videolu 3
Tığ işi patiğin parmak ucu kısmıdır. Uzun zincirler yapılır, bunların üstüne ayrı olarak işlenen çiçek motif eklenir.

Video 1


Video 2Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder