Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı

3.4.18Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı, Videolu

Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı, Videolu

Elişi örgü işleme süslemelerde kullanılan aksesuarlardan çiçek motif yapımı yazılacaktır. Boncuk süslemeli, şiş örgü ile işlenen çiçek motif giysi, takı, toka, perde süsleme aparatları olarak kullanılır. Parça şeklinde örülen motifler ile giysi yaka, kol manşet kenarları, etek uçları, çiçek motifli küpe, kolye, yüzük takı tasarım için kullanılır.
Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı, Videolu 1
Yapım aşamaları kolay olan yapraklı çiçek motif 2 numara örgü şiş ile işlenir. Beş yapraklı ve boncuk süslemeli çiçek yapımı için; on ilmek atılarak başlanır.
Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı, Resimli Açıklamalı 2
Düz ve haraşo örgü teknikleri ile ilmekler örülür. Satır başından itibaren ilmekler düz örgü tekniği ile yapılır. Üçüncü sıra ile başta işlenen ikinci ilmek tekrar örülerek çiçek motifin yaprak kısımları hazırlanır. Toplam on iki satırdan oluşan motif çiçeğin yaprak işlemeleri; ilk altı sırada ilmekler çoğaltılır, son altı turda ilmek eksiltme yapılır.
Örgü Boncuklu Çiçek Motif Yapımı, Resimli Açıklamalı 3
Boncuklu örgü çiçeğin ilk yaprağı bitirilince devamında on ilmek atılarak ikinci yaprak kısmına başlanır. İlk çiçek motifinde işleme şeklinde örülür. Bu şekilde bitişik olarak çiçek yaprakları örülür. Etamin iğne ile örülen yapraklar resimde gösterilen şekilde dikiş yapılarak dikilir. Boncuk süsleme dikiş yapılır. Örgü çiçek motif yapımı ayrıntılı şekilde resim ve videoda gösterilmiştir.

VideoKategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder