Evde Lip Balm Yapımı

Dudak Bakımı
Ev Yapımı Dudak Koruyucu 

Cilt bakımı güzel ve sağlıklı bir cilt için gerekli işlemlerdendir. Dudak koruyucu bakım kremleride bunlardan bir örnektir. Dudaklar yüz güzelliğinde bir kadının estetiğini belirleyen en önemli unsurlardandır. Kuru, çatlak dudaklı kadınların dış görünümleri maalesef hoş görünmemekte; dış görünümünüzdeki estetikliği bozmaktadır. Tüm vücudumuzda bulunan derilerin yenilendiği gibi dudaklardaki deri de kendini yenilemektedir. Ancak bu durumda bazı sıkıntılar olabilmekte, dudak yenilenmesinde yaşanan problemler ve diğer etmenlerden dolayı maalesef dudak görünümüz kötü olabiliyor; bu durum rahatsız edici olmaktadır.

Nemlendiriciler, soğuk ve kuru havalarda, yazın güneşin zararlı ışınlarına karşı korunması gereken en hassas organ dudaklardır. İnce deri tabakasından oluşan dudağın yapısı, içerdiği dokulardan dolayı daha hassas, ince, çabuk etkilenen yüzdeki bölümdür. Lip balm diğer adı stick veya dudak koruyucu ruju (krem) evde kendinizde yapabilirsiniz. Daha sağlıklı ve güvenli olarak balm kullanılır. Dudak bakımında gerekli dudakları besleyen, nemlendiren lip balm yapımı evde bulunan malzemeler ile masrafsız ekonomik şekilde hazırlanır.
Dudak koruyucu lip balm yapımı için gerekli malzemeler:

Vazelin kremi

Kokulu bitki, çiçek esansiyel yağları. Örneğin karanfil, portakal, nane gibi aromatik kokulu yağlar. Dudakların güzel kokmasını sağlar.

 Mum, kibrit.

Krem kutusu.

Renklendirme yapmak için, ruj.

Çay, yemek kaşığı.

Dudak bakım kremini karıştırmak için çubuk.

Evde lip balm yapımı:

Yukarıda yazan malzemeleri bir kabın içine koyun. Bir çay kaşığı vazelini çorba (yemek) kaşığın içine ekleyin. Renkli olması için ruj veya toz farlarından konulur. Ruju içine koyarken birkaç cm kalınlıkta olması gerekir. Kaşığın altına mum konur, yakılır. Yemek kaşığı mumun üzerine tutularak (benmari pişirme şekli) malzemelerin erimesi sağlanır. Özellikle vazelin iyice erimelidir. Lip balm dudak bakım kreminin kıvamını, yoğunluğunu vazelin sağlar. Karışım eridikten sonra, çiçek yağlarından birkaç damla akıtılır. Karıştırılır. Kolaylıkla lip balm dudak bakım stick ruju yapılır. Karışımı krem kutusuna konulur. Organik ev yapımı, dudak bakım kremi hazırlanmıştır. 
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon