Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Kazak Modeli

Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Kazak Yapımı, Videolu

Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Kazak Yapımı Video

Tığ işi örgü bebek giysi işlemelerinden, yakadan başlamalı, kolay bebek kazak yapımı yazılacaktır. Videolu olarak pratik ve hızlı şekilde örgü yapımı kazak modelidir. İsteğe göre aynı modelin hırkasıda işlenir. Tığ işi bebek kazak ve hırka takım olarak hazırlanır. Ajur örgü tekniği ile işlenir. Yakadan başlamalı örgü bebek kazağın roba kısmından sonra ajur örgüsü yapılır.

Ajur örgü bebek kazak bitmiş ölçüleri; yakadan roba bitimi 8 cm, kazağın bitmiş uzunluğu 18 cm, kazak koltuk altı genişlik 17 cm, kol uzunluğu 15 cm dir. Kullanılan teknikler; trabzan ve ajurdur. 4 numaralı tığ kanca ile işlenir. 2 renkli yün ipliklerle örülür. 100 gr pembe, 50 gr beyaz yün iplik gereklidir.
Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Kazak Yapımı, Videolu 1Yakadan başlamalı tığ işi örgü bebek kazak yapımı için 50 tane zincir çekilir. İkinci satırdan itibaren üçlü trabzan tekniği örülür. Tığ kancaya ip dolanır, iki defada işlenir. Üçüncü sırada yaka köşe kısımları için aynı zincire bat – çık yapılarak bir zincire 2 tane trabzan örülür. Bu şekilde bebek kazağın yaka köşeleri hazırlanır. Her satırda roba kısmı bitirilene kadar köşelerde aynı şekilde işlenir. 2 sıra pembe, 1 sıra beyaz renk iplikle roba yapılır. Trabzanlar bir satır üçlü, bir satır ikili trabzan olarak aynı renkte örülür. Roba bitiminde ajur kısmına başlarken kol evi oyukları için zincirler birleştirilir.

Tığ işi ajur desenine başlanır. 3 zincir çekilir, zincire bat çık yapılarak 3 defa aynı zincire kroşe (üçlü trabzan ) işlenir. 2 tane zincir çekilir, tekrar üçerli iki tane ajur desen örülür. Böylelikle kazak ajur örgü tekniği ile tamamlanır. Kollar için omuz kısmından zincirler tığ kancaya takılır, ajur model işlenir. On beş cm uzunlukta kollar işlenir. Zincirler kesilir, örgü bebek kazak tamamlanır. Tığ işi yakadan başlamalı bebek kazağın yapım aşamaları videoda ayrıntılı şekilde gösterilmiştir. Bebek kazağın renkleri pembe – beyaz iplikler ile işlenmiştir. Kız bebekler için örülen kazaktır. Erkek bebek için mavi – beyaz renklerde iplik kullanılır. İsteğe göre ajur desenden başka desenlerle de kazak işlenir. Örneğin tomurcuk, lale, fıstık, başak desenlerde örülür.

Video

İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon