Şiş Örgü Bebek Kazak Modeli

Şiş Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı

Şiş Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Anlatımlı

Bebek örgülerinde farklı model ve desenlerle yapılan birçok kazak örnekleri, çeşitleri bulunur. Bebeklerin rahatlıkla giyebileceği modellerde, düğmeli, kaşıntı yapmayan yün iplikler ile kazak örnekleri yapılır. Örgü bebek kazaklarında özellikle düğmeli, bebeğe rahatlıkla giydirilecek çeşitlerde giysi örnekleri örülmelidir.  Bu konuda şiş ile yapılan haraşo örgülü düğmeli bebek kazak modeli yazılacaktır. Örgü kazağın parçaları tek parça şeklinde işlenir.

Şiş örgü bebek kazak modeline 30 ilmek atılarak başlanır. Örgü haraşo desen yapımı; ters ilmek atımı ile olur. Bütün sıralarda ilmekler ters örgü desen tekniği ile örülür. On altı cm uzunlukta işlenince bebek kazağın yan kol ilmek kısımlarına başlanır. 25 er tane beden parçasının her iki yanına ilmek artırılır, örgü yapılır. Kollar ve gövde ikisi birlikte tek parça şeklinde işlenir. Kollar için on üç satır örülür. İlk satırda örgü kazağın orta kısmında on ilmek yaka oyuğu için kapatılır. Örgü bebek kazağın kol kısımları işlenir. Tekrar artırılan ilmekler kapatılır. İlk kol kısmında kazağın arka beden parçası örülmüştür.
Şiş Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı 1

Örgü bebek kazak modelinin düğmeli yaka kısmı için iki tarafına düğme dikişi yapılacak şekilde parça örülür. Roba kısmı için işlenen parça ayrı şekilde yapılır.

Şiş Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı  2

Örgü bebek kazağına dikiş dikilir. Örülen parçalar; dikilir. 

Şiş Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı 3

Kolay şekilde örülen bebek kazağı tamamlanır.  Ayrıntılı yapım aşamaları resimlerde gösterilmiştir.
İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon