Tığ işi Kolay Bayan Kazak Modeli

Tığ işi Kolay Bayan Kazak Yapımı, Videolu

Tığ işi Örgü Kolay Bayan Kazak Yapımı, Video

Örgü işlemelerde tığ işi kroşe desenli kolay bluz örgü  kazak yapımı yazılacaktır. Örgü tığ işi bayan kazak modeli yapımı için ayrıca video eklenmiştir. Sıfır yaka bayan süveter (kazak) işlemesinde; küçük beden (S) 5,5 numara, orta beden için (K) 6,5 numara, büyük beden için (L) 8 numara tığ kanca kullanılır. Yün iplikler bedenlere göre yumak sayısı değişir.

Orta beden kazak örgüsü için dört yumak ip gereklidir. Reglan kol, kol evi kesimi yapılmadan ön ve arka kazak beden parçaları dikdörtgen şeklinde örülür.

Tığ işi modellerden kazak çeşitleri; farklı teknik ve motiflerle örgü yapılarak, değişik kesimlerde yapılır. Örgü kazağın işlemesine; beden parçaları tek numara tığ kanca ile işlenir. Kolların yapımında farklı numaralarda tığ şiş ile örülür.
Tığ işi Kolay Bayan Kazak Yapımı, Videolu 1Tığ işi örgü kolay bayan kazak yapımında kullanılan teknikler; zincir, tekli ve ikili trabzandır (kroşe).

Tığ işi bayan kazak modeli bitmiş ölçüleri:


Tığ işi Kolay Bayan Kazak Yapımı, Videolu 2


Kazağın bitmiş genişlik ölçüleri; (ön ve arka beden parçası) küçük beden – 47 cm, orta – 54 cm, büyük- 64 cmdir.

Örgü kazak uzunluk ölçüleri: Küçük beden- 43 cm, orta beden – 65 cm, büyük beden- 75 cmdir.

Tığ işi Kolay Bayan Kazak Yapımı, Videolu 3

Tığ işi örgü bayan kazak modeli yapımı için, küçük beden 55, orta beden 61 zincir 69, büyük beden 75 zincir atılır. 2+2 zincirli lastik örgü yapılır. On altı satır işlenir, kazak için desen yapımı ile beden parçaları işlenir. Desen için ilk satır düz zincir yapılır. İkinci satırda 2 zincir işlenir. Tığ kancaya ip dolanır, bir önceki zincire bat- çık yapılır, 2 zincir örülür, bu şekilde satır tamamlanır. Üçüncü sırada; 2 zincir çekimi döndürmeli işlenir, 2 zincir boşluk yapılır, 2 zincir çekilir, 2 zincir bir önceki boşluktan kaydırmalı bat – çık yapılarak örülür, sıra bitirilir. Dördüncü ve beşinci satırlar sıra ile 1+2 sıradaki gibi örülür. Ayrıntılı açıklamalı ve gösterimi resim ve videoda gösterilmiştir. Ön ve arka kazak beden parçaları aynı şekilde işlenir. Kollar için zincir çekimi yapılır, gövde parçalarında olduğu gibi 2+2 şeklinde lastik örgü işlenir. On altı sıra örülür, desen işlemesi ve kol yapımına başlanır. Üç satırda bir zincir artırma yapılır, gereken uzunlukta işlendiğinde zincirler kesilir, kapatılır, kolların yapımı tamamlanır. Gövde ve kollar etamin örgü iğne ile dikiş yapılır. Tığ işi kolay modelli bayan kazak yapımı bitirilir. 

Video

Kazak Desen Yapımı Videosu


Tığ işi Kazak Yapımı Video
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon