Tığ işi Düğmeli Bebek Patik Modeli

16.2.18 Örgü Bebek Patik Modeli Yapımı, Videolu

Tığ işi Örgü Düğmeli Bebek Patik Yapımı, Video

Tığ işi örgü bebek patik modeli yapımı yazılacaktır. Kolay işlemeli patik modelinin yapım aşamaları resim ve videoda gösterilmiştir. Düğmeli, bot şeklinde bilekten bağlamalı patik örgüsüdür. Videoda yapılan ölçüler 3-6 aylık bebekler içindir. Örgü bebek patiği uzunluğu 4 cm dir. Ayrıca daha küçük ve büyük bebekler için ölçü tablosu eklenmiştir.

Aylara göre düğmeli örgü bebek patik modelinin yapımları:
0-3 aylık bebekler için, patik işlemesine 13 zincir atılarak başlanır. 2. Satırda üç zincirden sonra üçlü trabzan (kroşe) teknik ile örülür. Bu şekilde 10 tane yapılır. Aynı zincire batmalı olarak 3 lü trabzanlar, toplamında 30 direk işlemesi örülür. 3. Satırda aynı zincire bat-çık yapılarak 1 üçlü trabzan işlenir. 1 zincir artırma, 9 tane üçlü trabzan, 1 artış, 1 tane aynı zincire bat-çık 2 li trabzan, 1 zincir artırma, 1 2 li trabzan, 2 zincir artırma, 1 tane 2 li trabzan, 1 zincir artırma işlemesi ile satır tamamlanır. Son sırada örgü bebek patik modelinin taban kısmı 2 li trabzan ile örülerek bitirilir.
Örgü Bebek Patik Modeli Yapımı, Videolu 1
Tığ işi örgü bebek patik modelinin ayak uç kısmı için 5 zincir işlenir, 9 sıra örülür. Bot patiğin kenar kısımlarını kroşe zincir örgüsü ile işlenir.

3-6 aylık bebekler için örgü düğmeli bot modeli patik yapımı; 15 zincir yapılarak başlanır. İkinci satırda 24 tane tekli trabzan örülür. 32 tane aynı zincire bat-çık üçlü trabzan işlenir. 2, sırada zincir artırma ile üçlü kroşe yapılır. 42 zincir ile satır tamamlanır. 3. Sırada 1 tane üçlü trabzan, 1 zincir artış şeklinde devam edilir. 54 zincir ile sıra bitirilir.
Örgü Bebek Patik Modeli Yapımı, Videolu 2
Örgü bebek patiğin ayak kısımları için 11 zincir çekilir, desen işlenir. 4 satır bebek patiğin kenar kısımları örülür. 6-9 aylık bebekler için patik işlemesinde; 18 zincir yapılarak başlanır. İkinci satırda 30 zincir artırma yapılarak işlenir. Üçüncü sıradan itibaren aynı zincire batmalı üçlü trabzan işlenir. Her trabzanda üç işlemeden toplam 38 tane yapılır. Satır başlangıcı ile 1 üçlü trabzan, 1 zincir artırma işlenerek, toplam 180 zincirde bitirilir. Bu şekilde bebek örgü patiğin alt taban kısmı tamamlanır. Yan kısımlar için, 7 sıra örülür. Örgü bebek patiğin ayak uç kısımlarına 6 zincir desen işlemesi ile 11 sıra yapılır. Devamında bot şeklinde bilek kısımları yapımı için bütün parçalar örülür. 

Örgü Bebek Patik Modeli Yapımı, Videolu 3
Tığ işi örgü bebek patik modelinin düğme kısımları için yan bölümlere düğme dikiş yapılır. Desen işlemesinde tercihe göre ajur örgü modeli kullanılır. Resim ve videoda gösterilen şekilde bebek patiğin ilk olarak taban kısmı, topuk bölümü, yan kısımlar ve ayak uçları örülür. Örgü bebek patiği bot modelinde düğmeli kenar kısımlardan zincir çekimi yapılır. Bilek kısmı uzunluğunda örgü örülür. Kolay bir şekilde düğmeli bebek patik modeli tamamlanır.

Video

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder