Saç Örgü Bebek Kazak Modeli


Saç Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü işlemelerden bebek kazak modeli yazılacaktır. Saç örgü desen teknikli kazak modelidir. Örgü modeli bebek kazağının orta kısmında üç tane saç örgü şeklinde işlenir.
Sıfır yaka lastik desen yapılmadan örülür. 2,5 numara yün örgü şiş ile işlenir. 62 ilmek atılarak başlanır. Düz örgü tekniği ile örülür. Orta kısmından ilmekler sayılır.

Elişi örgü işlerinden saç örgü desen için ilmek ayrılır, geri kalan kısımlar düz örgü ile işlenir. Saç örgü burguları için 3+3 veya 4+4 sayısında ilmek ile yapılır. Toplam 3 tane saç örgü desen işlenirken aralarda 2 tane ters ilmek işlenir. Desen belirtilmesi için zıt teknik ile örülür. 12 cm uzunlukta işlendikten sonra 10 ilmek kenarlardan artırma yapılır. Kollar gövdeyle birlikte işlenir. Kırk sıra örülür, kol uzunluğu tamamlanır. Kol ilmekleri kesilir, kapatılır. Toplam 18 cm uzunlukta kol ve beden kazak parçası işlenir. Omuz kısımlarından örgüye devam edilir, bebek kazağın arka kısmı işlenir.Saç Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı 1
 Örgü bebek kazak yapımında arka kısım düğmeli olarak örülür. Resimlerde ayrıntılı olarak gösterilen bebek kazak modeli tamamlanır.

Saç Örgü Bebek Kazak Yapımı, Resimli Açıklamalı  2


İlgili Yayınlar

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon