Kolay Bayan Patik Modeli Yapımı

19.1.18Kolay Örgü Bayan Patik Modeli Yapılışı, Videolu

Kolay Örgü Bayan Patik Modeli Yapılışı, Videolu

Örgü bayan işlemelerden patik yapımı, resimli açıklamalı ve videolu yazılacaktır. Düz örgü ve haraşo tekniği kullanılır. Desen örgü ile elişi süsleme örülür. Örgü bayan patik modeli dikdörtgen şeklinde işlenir. 92 ilmek atılarak başlanır. 3 numara yün örgü şiş gereklidir. 2 ayrı renkte yün iplik kullanılır. Kolay örgü bayan patik yapımı için örgü şişe ilmekler atılarak başlanır. Dikdörtgen şeklinde düz parça işlenir. Haraşo tekniği ile yapılır. Desen işlemelerinde düz teknik kullanılır. Örgü desen, motif; ilmek sayısına göre örülür. Beş sıra haraşo örgü tekniği ile işlendikten sonra 3 ilmek kırmızı, 1 ilmek beyaz iplik ile örgü desen yapılmaya başlanır.

Bu motifler örgü patik modelinde yan kısımlarında olacaktır. Altı satırda desen yapılır. Tekrar ilk başlanılan yün iplik renk ile haraşo örgü işlenir. Altı satır daha örülür.

Örgü bayan patik modeli işlemesi tamamlanır. Dikdörtgen haraşo desenli parça yapılır. Resim ve videolarda gösterilen şekillerde katlanır. Elişi örgü işleri patik yapımı için kıvırma yerlerine dikiş dikilir. Kolay örgü bayan patik modelinin yapımı, kenar kısımlara tığ kanca ile ajur işlemesi örülerek bitirilir. Resim ve videolarda ayrıntılı olarak patik modelinin yapım aşamaları gösterilmiştir.
Kolay Örgü Bayan Patik Modeli Yapılışı, Videolu  1


Video

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder