Tığ işi Erkek Patik Modeli

Ayakkabı Şeklinde Örgü Erkek Patik Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı, Videolu
Ayakkabı Şeklinde Örgü Erkek Patik Yapımı  Videolu 

Örgü – tığ işi ayakkabı modelinde erkek patik yapımıdır.  Tığ işi erkek patik  yapımı için, kroşe desen tekniği ile işlenir. Elişi örgü el sanatından tığ işi örgü  erkek patik modeli nasıl yapılır, detaylı anlatımıdır. Tığ işi modeller için de patik modelleri, çeşitli teknikler ile işlenir. Örneğin, tığ işi örgü ev botu şeklinde erkek, kadın yetişkin patik modelleri arasındadır.Yaratıcı fikirlerle farklı patiklerde işlenir. Alt kısım patik devamı üst tarafı çorap olarak örülür. Sadece bebekler için değil, büyüklere özgü tarzlarda patik desenleri ve modelleri bulunmaktadır.Kroşe desenli örgü tığ işi erkek patik yapımı  için gerekli malzemeler: 4 veya 5 numara tığ kanca, 2 tane yün yumak, ayakkabı iç astar kısımları 1 çift, yapıştırıcıdır.
Ayakkabı Şeklinde Örgü Erkek Patik Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı, Videolu  1
Tığ işi kroşe tekniği ile ayakkabı modelinde erkek patik nasıl yapılır? Patik, diğer adı örgü çorap için başlangıç zincir çekilir. Resimlerde gösterildiği şekilde ayak taban astar uzunluğunda yapılır. İkinci sıra ile kroşe tekniği uygulanır. İlk başlangıç patiğin taban bölümünden işlenir. Ayak taban kısım örülür ve kenarlar örgü yapılır. Toplam yedi sıra dönmeli şekilde kroşe örülür. Tığ işi kroşe erkek patik taban kısmı tamamlanmıştır. Kenar, yanlar altışar satır daha işlenir.
Ayakkabı Şeklinde Örgü Erkek Patik Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı, Videolu  2
Tığ işi elişi örgü modellerinden, erkek patiğin taban ve yan kısımları bitirilir. Sıra ev terliği şeklinde patiğin üst kulakçık bölümünü işlemeye geldi. Zincir uzunluğu taban alt patik kısmının yarısı kadar olacaktır. Dört satır patik kulaklığı işlenir. Tığ kanca ile zincir çekimi işlemeyle parçalar birleştirilir.
Ayakkabı Şeklinde Örgü Erkek Patik Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı, Videolu  3
Örgü erkek patik yapımında; ayakkabı iç astarına ve patiğin alt kısmına yapıştırıcı sürülerek yapıştırılır. Kroşe tığ işi erkek patik modeli yapımı tamamlanır. Ayrıntılı patik yapım gösterimi videoda verilmiştir.Video Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder