Elişi Desenli Kaftan - Elbise Dikimi

Kendin yap, desenli kumaş kaftan - elbise dikimi, nasıl yapılır? Videolu

Kendin yap, desenli kumaş kaftan - elbise dikimi, Videolu

Pratik ve kolay elbise yapımı  günlük veya gece için moda tasarım elişi çalışmalarındandır. Masrafsız ve ekonomik elbise yapımı, biçki dikiş konusudur. Pratik ve kolay bir şekilde elbise yapımı konuları vardır. Örneğin, “kolay sade model elbise dikimi.” dir. Detaylı kalıplarla internetten dikiş yapmak  zor olur.

Ölçüler veya kalıplar hatalı olabilir. Fakat yazıp yayınlamış olduğum elbise veya bluz yapımı gibi dikişlerde detaylı kalıp çizimleri yoktur. “Pratik dantelli elbise dikimi yapımı konusu da kalıpsız kolay biçki dikiş konularındandır.

Yaz aylarında rahatlıkla giyilecek elbise yapımı modelidir. Serin havalarda üzerine düz renklerde ceket, bolera ile giyilir.

Kendin yap, desenli elbise – kaftan yapımıdır. İsteğe göre gece abiye elbise yapımı olarak, simli, şifon, ipek gibi kumaşlar tercih edilir. Ayrıca bele takılan sade renklerde kemer ile daha şık güzel olur.
Kendin yap, desenli kumaş kaftan - elbise dikimi, nasıl yapılır? Videolu 1

Elişi kendin yap desenli elbise – kaftan dikimi için gerekli malzemeler: Tek en boy 3,5m (90 cm en) dökümlü ince hafif yazlık kumaş, makas, toplu iğne, dikiş için kumaş ölçmekte mezro metresi (diğer adı şerit mezro), dikiş makinesi. Elbise modelinin yapımı  kolaylıkla hazırlanır.

Kendin yap, desenli kumaş kaftan - elbise dikimi, nasıl yapılır? Videolu 2

Kendin yap kaftan dikimi nasıl yapılır? Ayrıntılı açıklamalı, kısa zamanda biçki dikiş yapılır, giyilir. Tek enli kumaş boydan ikiye katlanır. Elbisenin ön – arka parçaları birlikte kesilir. Enden de ikiye katlanır, kesime hazırlanır. Kat yerinden yaka yapımı için, oyuk  mezro ile ölçülür. Resimlerde gösterilen şekilde belirlenir.

Kendin yap, desenli kumaş kaftan - elbise dikimi, nasıl yapılır? Videolu 3

Bayan elbisenin etek genişliği ölçülür. 2 cm dikiş payı bırakılır. Makas ile kesilir. Elbise yapımı, kol bölümlerinden itibaren etek ucuna kadar kesilir.  Kesilen yerler içe katlanarak 1 cm ende makine de dikiş yapılır. Elbisenin etek boyu isteğe göre ölçülür. Kendin yap elbise – kaftan dikimi tamamlanır.

Videoİlgili Yayınlar

Sonraki
« Prev Post
Önceki
Next Post »
Comments


EmoticonEmoticon