Kusursuz Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Kusursuz Eyeliner ÇizimiKendin yap, İnce Eyeliner  Çekilmesi, Uygulaması- Yapımı  Resimli Anlatımlı

Makyaj yapmak, kadınların vazgeçilmezlerindendir. Yüzyıllardır yüz boyama, güzellik için olmuştur. Mükemmel göz makyajı yapmak dikkat gerektirir.

Eyeliner ile göz çiziminin kusursuz olması için püf noktaları vardır. Hatasız, muhteşem eyeliner makyajı, pratik ve kolay bir şekilde yapılabilir. Özellikle ince çizgili eyeliner sürmek dikkat ister.

Göz kalemleri ile uğraşmak yerine eyeliner daha kullanılışlıdır. 

Güzellik için makyaj yapımında göz boyama ilk başta gelir. Eyeliner çizerken elinizin titrememesi için yanağa parmağınızı koyun. Asitmetrik çizgiler için önemli püf noktalar şöyledir.

1. Teknik – Eyeliner Çekimi: Gözün iç kısmından başlamalı kalın bir çizgi çizilir. Fakat dış kısma kadar çizilmeyecek. Bu eyelinerı çizerken fırçalarla kenarlar çizilmelidir.
Kusursuz Eyeliner Çizimi 1

2- Teknik Eyeliner Çekimi: Göz kenarları kıvrılarak, gözün iç kısmına doğru çekilir. Bu çizimi yaparken bir el şakaktan hafif deriyi çekerek pürüzsüz çizimi sağlayın. İlk olarak göz dış kenardan ince çizgi çekilir. İkinci harekette üstten çizilerek alt çizgiye birleştirilir. Kalan iç kısım boyanır, doldurulur. Taşan eyeliner çizgisini makyaj temizleme mendili ile silinir.

Kusursuz Eyeliner Çizimi 2

3-Teknik Eyeliner Çekimi: Bu çizimde bir kaşık gereklidir. Eyeliner göz kenarlarına çizmek için kredi kartı da olur. Resimdeki gibi kaşığın kenarından çizilir.

Kusursuz Eyeliner Çizimi 3

4-Teknik Eyeliner Çekimi: Resimde gösterildiği gibi bir parça bant, kağıt kullanılır. Gözün alt kirpiğe konulur. Bant hizasından eyeliner çekin. Biraz bekleyip, bant çıkartılır. Kağıt konulması daha uygun olur. Kusursuz bir şekilde alt kirpiğe eyeliner çizimi yapılır. Kağıt veya bant çizginin taşmasını engeller.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon