Kumaş Boya ile Kot Pantalon Süsleme Yapımı

17.10.17Elişi Kumaş Boya ile Pantolon Süslemesi Yapımı, Resimli Açıklamalı
Elişi Kumaş Boya ile Pantolon Süslemesi Yapımı, Resimli Anlatımlı 

Giysi süsleme birçok şekilde yapılır. Pantolon, bluz, ceket, hırka, tişört, elbise gibi giysilere taş, fisto, dantel, boncuk, kumaş boyalarla süslemeler olur. Örneğin, sade – düz kot pantolona yapılacak elişi çalışmayla görünümü değişir.

Elişi hobi kumaş boyalar giysi süslemelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Boyanacak kumaşın kuru ve temiz olması gereklidir. Elişi pantolon süsleme boyaması, boyanın alt kumaşa geçmemesine dikkat edilmelidir. Bunun için araya karton, naylon poşet konulmalıdır. Değişik numaralarda resim fırçaları kullanılır. 

Elişi Kumaş Boya ile Pantolon Süslemesi Yapımı, Resimli Açıklamalı 1
Kiraz çiçeklerinden oluşan boyama desen, tercihe göre seçilir. Bu yayınında çiçeklerden oluşmuş bir kot pantolon süslemesi sunulmaktadır. Gerekli malzemeler, kot pantolon (kumaş pantolon da olur), isteğe göre çiçek renkleri için kumaş boyalar, (açık ve koyu pembe, beyaz renk) bir tane kalın alt zemini boyamak için fırça, çiçekleri boyamak için de ince uçlu fırçadır. 

Kumaş boyamada ilk önce alt zemin beyaz renk kumaş boya ile boyanır. Boyama şekli, fırça darbesiyle beyaz renk sürülür dağıtılır. Kuruması beklenir. İnce uçlu fırça ile çiçek resimleri yapılır. İsteğe göre çiçek desenleri boyanır. Çiçeklerin üzerine koyu renkte boya ile rötuşlar (çiçeklerin damarları çizilir) yapılır. 

Elişi kumaş boyama çalışmalarını başka giysilerde de uygulanabilir. Kot ceketlerde, kumaşlarda desen süslemeleri yapılır. Süsleme hobi çalışmasının kuruması beklenir. Son olarak kot pantolon ılık ütü ile ütülenir. Böylelikle, desenlerin yıkamalarda bozulmaması sağlanır. Uzun süreli boyalı pantolon kullanılır.

Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder