Elişi Boncuktan Nakışlı Küpe Yapımı

Elişi Keçe ve Boncuk Küpe Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı
Elişi Keçe ve Boncuk Küpe Modeli Resimli Anlatımlı

Elişi takı modellerinden keçe ve boncuklu yüzük yapımıdır. Kendin yap, boncuk ve tel ile yapılan küpe modeli açıklamasıdır.  Ayrıca bilezik, kolye konularını da takı tasarım bölümünde bulabilirsiniz.

Bu yayında keçe ve boncuktan küpe yapımı anlatılacaktır. 

Elişi küpe  modeli için gerekli malzemeler: Keçe kumaş, renkli ve değişik boylarda kum boncuklar, kristal Swarovski taşlar, iğne, iplik, yapıştırıcı, küpe aparatları, kum boncuklar dışında orta büyüklükte bir tane boncuktur. Keçe kumaş üzerine boncuklar dikilir.Elişi Keçe ve Boncuk Küpe Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı 1

Elişi Keçe ve Boncuk Küpe Modeli Yapımı, Resimli Açıklamalı 2

Keçe nakış desen şeklinde küpenin rengi, mavinin tonlarında ve sarı renklerden yapılmıştır. İsteğe göre başka renk tonlarında boncukta kullanılır. Seçilen boncuk renginin açıklı koyulu olması gerekir. Cam boncuktan yapılması elişi küpenin güzel durmasını sağlar. 

Keçe kumaş yerine suni deride kullanılabilir. Elişi nakışlı keçe küpe yapımı şöyledir, Keçenin ortasına büyük boncuk yapıştırılır. Silikon yapıştırıcı kullanılır. Boncuğun etrafı ilk sıra sarı renk boncuklar dikilir. 

Elişi kum boncukları dikmek, küpenin görünümü pürüzsüz yapar. İkinci sırada mavi renk boncuklar, üçüncü satırda kristal swarovski taşlar, olmak üzere toplam beş sıra dikilir. Keçenin boncuklar dışında kalan fazlalıkları kesilir. Son olarak kulağa takmak için aparatlar kumaşa geçirilip küpe yapımı bitirilir. Bu model ile bilezik, kolye de yapılabilir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon