28.10.17

Boncuk - Taşlarla Terlik Süsleme Modeli

Elişi Boncuk Taşlarla Sandalet – Terlik Süsleme Modeli Yapımı Açıklamalı
Boncuk Taşlarla Sandalet – Terlik Süsleme Modeli Yapımı Anlatımlı
El becerisi yaratıcılık hobi çalışmaları için zevkli ve yararlı uğraştır. Çeşitli eşyalar hazırlanabilir, süslemeler yapılabilir. Bunlara bir örnekte sandalet – terlik süsleme yapımıdır. Boncuk veya taşlarla sandaletler pratik bir şekilde süslenir.

terlik yapımı ve süsleme ile eski modeller yenileme yapılır. Konuda yazılan çalışma plastik sade şekilli bir sandalet çalışmasıdır. Renkli taşlarla gayet güzel süsleme yapımı olmuştur. Bilezik modeli yapımında kullanılan kristal taşlarla ayakkabı süsleme yapımıdır.

Terlik Süsleme Yapımı için Gerekli Malzemeler, renkli (alt yüzeyi düz olmalıdır) taşlar, yapıştırıcı. Japon yapıştırıcılar kullanılmamalıdır, plastik, deri, kumaş gibi ince yüzeyleri yakar. Resimlerde gösterildiği şekilde sandaletin ön kısmına taş – boncuk yapıştırılır. Kolay ve hızlı bir şekilde süsleme yapılır. Tercihe göre sandaletle uyumlu takım olsun istenirse, aynı taş veya boncuklardan bilezik de yapılır.

Parmak Arası Terlik Süsleme Yapımı, Resimli Anlatımlı 

Sade model terlikler, sandaletler elişi süsleme yapımı çalışmalar ile farklı şekilde giyilebilir. Elişi hobi terlik süslemeler parmak arası sandalet çalışmasıdır.

Parıltılı taşlar, boncuklar, simler aparat olarak kullanılır. İlgi çekici, hoş ve güzel görüntülü terlik süslemelerini sizde yapabilirsiniz. Kısa zamanda sürede yapımı bitirilir. Parmak arası terlik süsleme konusunda; boncuklar terliğe dikiş yapılarak eklenir. Göz alıcı model şekline dönüşen terlik – sandaletler yazın çok kullanılan ayakkabı modellerindendir.


Terlik Süsleme 3

Boncuklarla Elişi Terlik Süsleme Modeli Yapımı

Yaz mevsiminde en çok kullanılan ayakkabı terlik ve sandaletlerdir. Bu konuda boncuklarla kolay şekilde terlik modelleri süslemeleri yazılacaktır. boncuklar, pullu çiçekli süslemeler yapıştırılarak terliklerinizi yenilersiniz. Düz, sade model bir parmak arası terliği elişi süslemeler çalışmalarından nasıl değişik ve daha güzel bir görünüme dönüştüğünü göreceksiniz.

Gerekli Malzemeler:

2 paket boncuk
2 rulo kraft şerit
Sıcak tutkal tabancası
flip flop mücevher tutkalı
Parmak arası terlik

Adına Flig Folp da denilen süsleme tarzını sizde sandalet veya terliğinize yapabilirsiniz. Yapıştırıcı ile ilk önce şeriti terliğin parmak arası bant bölümlerine sarma yaparak yapıştırın. Üstten başlanılarak boncuklar yapıştırılır. Bir gün kuruması beklenir. Yeni bir şık ve güzel terliğiniz olur. Moda  çalışmalarından terlik süsleme yapımı yazılmıştır.