Kolay Bir Şekilde Saksı Çeşme Modeli

Bahçe Dekorasyon

Saksılardan Çeşme Yapımı, Resimli Anlatımlı

Kendin yap, bahçe ve evlerin balkonlarında kullanılacak, çeşme şeklinde süslemeli saksı yapımıdır. Elişi, dekorasyon amaçlı olarak yapılan çalışmadır.


Saksılardan çeşme yapımı için gerekli malzemeler; nalburdan temin edilebilecek malzemeler ile pratik ve kolay bir şekilde çeşmeli saksı yapılır. Dalgıç pompa, su geçirmeyen değişik boylarda plastik, seramik saksılar, bir tuğla veya kullanılmayan küçük bir tencere, matkap ve yardımcı araçları (bit gibi), değişik ebatlarda taş parçaları, su geçirmez özelliğe sahip silikon yapıştırıcıdır.


Bahçe Dekorasyon 1

Kendin yap, elişi çeşmeli saksı yapımı için ilk olarak en büyük boy saksının kenar kısmından matkap ile delinerek delik açılıp hortum takılır. Delik açılmış olan bağlantı kısmına silikon yapıştırıcı sürülerek suyun sızdırması önlenir. Aynı işlem daha küçük boylardaki saksılara da uygulanarak içlerine çakıl taşları konulur. Silikon yapıştırıcının kuruması için iki üç gün beklenir. Takılan hortum dalgıç pompasına takılarak saksıların içine suyun dolması ve devir daim işlemi yapılması sağlanır. Böylelikle ucuza mal olmuş Feng Shui çeşmesi hazırlanmış olur.
Bahçe Dekorasyon 2
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon