Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu

Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu Nedir?Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu Yapımı

Kolay bir şekilde evlerde kendin yap hazırlanan yüz  ve vücut cilt bakım tozlarına bir kaç tane örnek vermek istiyoruz. Çeşitli bitkilerden yararlanarak elde edilen tozlar ile cildinizi daha bakımlı hale getirmek mümkündür.
Banyo öncesi ve sonrası kullanılarak, yüzünüzde ve vücudunuzda nemlendirici ve derin korumayı sağlayacak olan bu cilt  bakım tozlarının nasıl yapıldığını açıklanaktır.

1- Lavanta Tozu: Pürüzsüz bir cilt elde edilmesini sağlar. Kuru ciltleri mükemmel şekilde nemlendirir. Kişinin duyularını sakinleştirmeye yarar.

Yapım şekli: 3 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı zeytinyağı, lavanta esansiyel yağı 10 damla, isteğe bağlı olarak gıda renklendirici boya kullanılabilinir. Bütün malzemeler karıştırılarak, toz haline getirilir ve vücuda daireler şeklinde ovarak sürülür, ılık duş alınır.
Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu Yapımı - Lavanta Tozu

2- Taze Nane Tozu: Nane yaprakları toz haline getirilerek kıyılır. Ezilerek içine Hindistan cevizi yağı karıştırılır. Yapım aşamaları şöyledir; 1.5 su bardağı toz şeker, 3/4 su bardağı Hindistan cevizi yağı, 1/2 su bardağı dolusu nane yaprağı.

Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu - Nane Tozu

3- Hindistan Cevizi Tozu: Cildinizi pürüzsüzleştirerek, mutluluk hormonunu artırır. Yapılışı; 2 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı Hindistan cevizi yağı, Bütün malzemeler karıştırılarak, duştan önce kullanılır. 

Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu

4- Limon Tozu: Ciltteki ölü deriyi atarak, canlı ve diri kalmasını sağlar. Malzemeler; 1/4 su bardağı Hindistan cevizi yağı eritilmiş, 1 su bardağı beyaz şeker, sönmüş kireç yağı 6 - 8 damla, Özellikle eller ve ayaklar için oldukça yararlı bir karışımdır.


Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı Tozu

5- Kahve Çekirdeği Tozu: Cildi temizleyerek, uyarır ve canlılık verir. Kan dolaşımını temizler. Yapılışı: 1 fincan kahve çekirdeği, 1/2 su bardağı zeytinyağı. Mikser ile iyice kırılarak malzemeler karıştırılır. Yüze ve vücuda uygulanır.


Ev Yapımı 5 Doğal Cilt Bakımı TozuBunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK

1 yorum:


EmoticonEmoticon