Kapalı Ortamda Yeşil Soğan Yetiştirmek

Kapalı Ortamda Yeşil Soğan  Yetiştirmek, Resimli Açıklamalı

Kendin yap, yeşil (taze) soğan kapalı ortamda nasıl yetiştirilir? Resimli Anlatımlı

Kış aylarında yeşil soğanları sık sık satın almaya gerek kalmayacak şekilde kapalı ortamlarda yetiştirme yöntemini paylaşıyoruz. Soğuk havalarda bitkiler ve sebzelerin her türü ekilip yetiştirilemez. Fakat kapalı oda ortamlarında bazı bitkilerin özellikle yaz sebzelerinin dikimi, yetiştiriciliği yapılabilir.

Çiftçiler bunlar için özel seralar kurarak yapmaktadırlar. Ev hanımları örneğin yeşil soğan ihtiyaçlarını pazardan manavdan tedarik etmeyerek evlerinin bir köşesinde ekerek karşılayabilirler.

Yeşil soğan bir çok vitaminleri içerir. Beyaz kısmı bol miktarda A vitamini içeriyor. İçerdiği koversil maddesinden dolayı, hem alerjilere, hem de kansere karşı korucu. Esas şifalı kısmı yeşil yapraklarıdır. Yeşil kısımları bol miktarda C vitamini içerir.

Yeşil soğan, iyi bir toksin atırıcıdır. Ödem söktürücü özelliği vardır. Şeker hastalarında faydalıdır. Kan şekerini düşürür. Zayıflamaya yardımcı bir sebzedir.
Kapalı Ortamda Yeşil Soğan  Yetiştirmek, Resimli Açıklamalı 1

Kapalı Ortamda Yeşil Soğan  Yetiştirmek, Resimli Açıklamalı 2

Buzdolabında bulunan yeşil soğanları baş kısımlarından itibaren iki üç cm uzunlukta kesilir. Bir saksının veya çukur salata kasesinin içine su doldurularak resimde görüldüğü şekilde yeşil soğanlar ters şekilde konulur. Bu şekilde yaklaşık bir ay içinde yeşil soğanlar kullanılabilecek büyüklüğe gelir.

Kapalı Ortamda Yeşil Soğan  Yetiştirmek, Resimli Açıklamalı 3Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon