Elişi Balon Şeklinde Avize Modeli

6.1.15Elişi Balon Şeklinde Avize Modeli Kendin Yap, Resimli Açıklamalı

Balon Şeklinde Avize Yapımı, Resimli Anlatımlı

Bebek odaları için çok güzel tasarlanmış avize modelidir. İsteğe göre bu şekilde abajur olarakda yapılabilir.

Balon şeklinde hobi-kendin yap Avize veya abajur yapmak için, gerekli malzemeler: Avize çemberi iskeleti, yanmayan kumaş, silikon yapıştırıcı, makas, avize çevresini kaplama yapmak için şablondur.

Gece lambası, avize yapımı için bir çok mağazada kasnaklarını bulmak mümkündür. Üzerine geçirilecek kumaş yanmayan cinsten olarak avize yapımında kullanılan kumaşlardan olmalıdır. Çünkü takılan ampulün sıcaklığından kumaşın erimemesi gerekir. Kumaş silikon yapıştırıcı ile kasnak şeklindeki avize iskelesine yapıştırılır. Her çubuğun olduğu kısma, dantel pamuklu süsleme fistolardan yapıştırarak güzel bir görünüm elde edilir. Kumaş yarım metreden az bir miktarda gerekli olacaktır. İsteğe göre, avizenin alt kısmına ipler bağlanarak süs olarak oyuncak koymak için küçük mukavva veya kartondan kutu yapıp takabilirsiniz. Elişi avize yapımı pratik bir şekilde tamamlanmış olur.

Elişi Balon Şeklinde Avize Modeli Kendin Yap, Resimli Açıklamalı 1
Avize kasnağının dilimlerine göre kartondan şablon çizilip çıkartılarak kumaşların kesiminde kullanılır.

Elişi Balon Şeklinde Avize Modeli Kendin Yap, Resimli Açıklamalı  2
Kumaşların üzerine kesilen karton şablonlar konularak kesilir ve silikon yapıştırıcı ile balon avizenin iskelesine yapıştırılır.
Elişi Balon Şeklinde Avize Modeli Kendin Yap, Resimli Açıklamalı  3
Çok hoş duracak küçük oyuncaklarda balon avizenin uçlarına iskele kısmına iç taraftan bağlanarak böyle güzel cici görüntüler elde edilebilir.
Kategori İçerikleri

1 yorum:

  1. Merhaba bundan nasıl almak istiyorum.
    Nasıl sipariş verebiliyoruz?

    YanıtlaSil