Tığ işi Zincirli Postacı Çanta Yapımı
Tığ işi Zincirli Postacı Çanta Yapımı, Resimli Açıklamalı

Tığ işi Örgü Zincirli Çanta Modeli Resimli Anlatımlı

Yün iplikler ve kolye yapımında kullanılan zincirlerden oluşan postacı çantası modelidir. Bayan çantanın askı kısmı uzun olup boyundan geçirmeli olarak takılması ve postacıların kullandıkları çanta modelleri gibi büyük kapaklı olmasından dolayı postacı çantasıdır. 6-7 numaralı tığ kanca ile işlenir. Elişi çanta yapımı için ikili trabzan tekniği ile örülür. Örgü yün işlemeli çanta modelidir. Tasarım olarak çantanın şekli her zaman modadır. Ayrıca deri, bez gibi materyaller ile yapılan çantaların yanı sıra örgü tığ işi çantalarda kullanışlıdır.

Tığ işi örgü mavi renkli elişi çantası yapımı: İkili tranzan tığ işi teknik ile örülür. Elişi takı yapımı metal zincirler tığ işi çanta modelinin kapak kenarlarına, yan taraflarına, askı kısmının ortasına, arka kısmın kenarlarına tığ kanca ile zincirler atılarak eklenir. Moda tasarım bölümlerinden çantanın elişi süslemesidir.
Örgü çanta modelinin ölçüleri en otuz beş cm, boy kırk cm dir. Kullanılacak iplik çeşitleri; yün veya pamuklu olmalıdır. Tığ işi çanta modelinin askı kısımları orta kısmına yirmi beş cm dikdörtgen şeklinde zincir işlenir. Geri kalan kısımlar sadece zincirler takılarak çantaya tutturulur.  Zincirli çantanın dış kısmı bitirilir.  Elişi hobi örgü modelli çantanın iç kısmı için naylon veya pamuklu kumaşlardan mağazalarda satılan astarlık kumaş gereklidir. Tığ işi çantanın  ölçülerinden bir cm eksik kesilip yan kısımları dikilir. Hobi örgü çantanın iç kısmına üst kısımları elde dikiş ile dikilerek astar dikilir. İsteğe göre astarlık kumaşa telefonlarınızı veya başka eşyalarınızı koymak için küçük gözlerde üzerine dikilir.

Tel Sarmalı Boncuklu Yüzük Yapımı, Resimli Açıklamalı  1
Kategori İçerikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder