Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Modeli  Resimli Anlatımlı

Pet şişe çalışmalarına bir örnekte nilüfer çiçeği yapımıdır. Özellikle geniş cam vazoların içine biraz su konularak bu çiçekleri yapıp eklendiği zaman çok güzel bir görüntü verirler. Aynı canlı suda yetişen nilüfer çiçeğinine benzerler. Pet veya plastik şişelerden farklı çiçekler, süsleme için hobi çalışması yapılabilir.
Elişi ve Hobi çalışmaları sitesinde pet şişe çalışmaları, geri dönüşüm projelerinden konular vardır. Nilüfer çiçeği kendin yap modeli çalışmasında işlemler şöyledir. İlk olarak pet şişelerin su akıtma kısımları kesilir. Çift renkli pet süt veya su şişeleri olursa daha iyi bir görünüm verir. Eğer iki ayrı renklerde pet şişe veya plastik şişe ayarlanamazsa; akrilik boya ile boyanarak sizde iki renkli şişeler yapılır.
Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 1
Şişeler kesilerek kenar kısımları 2 cm lik şeritler halinde kesilerek dilimlere ayrılır. İç kısma doğru kıvrılır. Şişenin kıvrılan kısmı nilüfer çiçeğinin tomurcuk bölümünü oluşturur. İkinci bölümde bir başka şişenin kenar kısımları daha geniş olarak yuvarlak şekilde kesilir ve tomurcuk yapılan kısım bu geniş yapraklı bölümün içine konulur.

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 1

Beyaz renkte şişeler resimde görüldüğü gibi kesilerek sarı renkli yapılan kısım bunun içine konularak nilüfer çiçeği elde edilmiş olunur.

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 2

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 3

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 4

Pet Şişeden Nilüfer Çiçeği Yapımı, Resimli Açıklamalı 5
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon